ZIE RIKZEESCHE NIEUWSBODE. Q. 6 NOVEMBER. Nieuwstijdingen 11 o y N'» (eerste jaargang.) i 84;4* Het abonnement is 21/2Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. WOENSDAG De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes voor middags. vraag. BINNE NLANDSf.HE BERIGTEN. Assen 28 Oct. De Officier van den burgerlijken stand der gemeente Em- men, werd door de regtbank alhier veroordeeld tot correctionele gevan genisstraf en geldboeteomdat hij een huwelijk had voltrokken, zonder dat het ouderlooze meisje van de toestemming harer voogden had doen blijken. Dit verzuim was zeer ver- schoonlijkwant het meisje was, volgens de tot voor korten tijd gel dende wetsbepalingen, reeds meerder jarig, doch nog minderjarig naar de tegenwoordige wet. De regtbank nam dit in aanmerkingmaar kon niet meer doen dan het minimum der bedreigdestraf den algemeen geachten ambtenaar op te leggen. Deze wendde zich tot den koning en het verheugt ons, te kunnen bërigten dat Z. M. gebruik makende van hoogstdeszeifs regt, om de strengheid der wet, door billijkheid te temperen den veroor deelde de sraf geheel heeft kwijtge scholden. Zutphen, 31 Oct. Men verneemt, dat er in dit graafschap onder de ge meente Hengelo een moord is ge pleegd, ten huize van den landbouwer J. W. Abbing, aan deszelfs nicht, Johanna Heisterboom, oud ongeveer 19 jarenterwijl de eerste met zijne huisvrouw, gepasseerden Zondagmor gen de Godsdienst-oefening in de kerk te Hengelo bijwoonde, en de ver slagene zich dienvolgens alleen tehuis bevond. De bedoelde niet onbemid delde landlieden uit de kerk te huis komende, bevonden, dat niet alleen de meubelen in wanorde door het huis verspreid lagenmaar ook, dat deze, even als de grond en de muren met bloed bevlekt warenterwijl het lijk van hunne nicht in den koestal op de deel lag aan hetwelk onderscheidene sneden in den hals waren toegebragt e'n overigens de hersenpan verbrijzeld Ook moet daaraan nog eene snetle in de hand zijn waargenomen, welke veroorzaakt zou zijn door het afwen den van het moordtuig. Het kabinet, zoowel als de koffer van de verslage- ne is met bloedige handen geopend bevonden waaruit niets aDders, dan geld, en geene der overige daarin aan wezige kleinodiën of linnen ont vreemd is bevonden. De pleger van deze afschuwelijke en wreedaardige daad isvoor zoo verre men weet nog niet bekend. 's Gravenhage, 2 Novemb. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten Generaal van heden is, na langdurige beraadslaging, VERWOR- PEN het. ontwerp van adres in antwoord op de troonrede, haar door de Tweede Kamer toegezonden. Brouwershaven, 29 Oct. Op heden werd, door den timmerman J. Char- pentierde eerste steen gelegd van het winkel- stal en koetshuis van het in aanbouw zijnde, logement, ge naamd Catsburghetwelk, voltooid zijnde, aan de Stad Brouwershaven een waar sieraad zal bijzetten, even als hetzelve strekken zal tot gerijf der- equipages, van de aldaar ter reede komende Zee-en Koopvaardijschepen. Aldus voortgaande, bestaat er gegron de hoop, dal onze Stad eenmaal zal terugkeeren tot vroeger welvaart en bloei. Men verspreidt, dat in de Doorn- wertsche bossehen een- aanstaande bruidegom door zes zwart gemaakte kerels zoude zijn aangevallen en van horologie en geld berooid. Het verhaal komt menigeen sdpocrijph voor, gedachtig aan twee soortgelijke voorgeivende aanrandingen. De Edel- Achtbare Heer Burgemeester van de gemeente Doornwert neemt informa- tien, die ongetwijfeld de zaak in liet helderste licht zullen plaatsen, Een geestelijk jager heeft te Storkoiv in Pruissenin plaats van een' haas een' houtdief doodgeschoten. De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1