ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 2 1 NOVEMBER. Nie uws tijdingen ■V (EERSTE JAARGANG.) 1 S "4-4 De uitgave geschiedt op maandagwoensd. en vrijdagdes voor middags. is Het ABONNEMENT 21/aCts.in de week. Enkele nummers 'Cents. VRIJDAG Ea&8flg©BE E>©S1>. Parijs 24 Oct. Gisteren ochtend viel op den Boulevard alhier iets voor, hetwelk allen geregtsbedieuden tot waarschuwing kan dienen. Een jonge zakkerolder die er geval was en dien een policie-agent naar den Commissaris wilde brengen, spartel de geweldig tegen zoodat hij bij den kraag van zijn wambuis als het wa re voortgesleept moest worden. Al dit tegensporrelen echter was slechts listonder hetzelve, was het den dief gelukt, de eene mouw van zijn buis met een snijdend werktuig op te rijten. Zoodra zijn arm los was, wendt hij zich om rukt ook den anderen uit de mouw en 'eer de ver baasde dienaar hem nazet, hebben zijne achtienjarige beenen hem aan alle gevaar van vervolging onttrok ken. Parijs, 26 Oct. In eene oude straat van onze cité had eene uitdraag ster langen tijd een stoelkussen uit gestald maar niemand wilde haar daarvoor den verlangden overigens vrij matigen prijs, geven. Eindelijk besluit zij, het open le tornen en het vulsel paardenhaar, ofwat erin 2itten mogtte verkoopenen ziel uit het kussen komt een toegevou wen papier te voorschijn, waarin 11,500 franken aan bankbiljetten, die er sedert uiterst langen tijd in verborgen schijnen geweest te zijn. Wat het lot van het gevondene geweest is, wordt niet vermeld. ©E.wswobb. In de Arnhemmer Courant van 15 October komt een lezenswaar dig artikel over de Sabbaths chennis voor; mogt het wat helpen! De heer Samuel Meerburgdie niet in de cathegorie scheen te kunnen val- 1 len der anders zoo mildelijk ver leend wordende dispensatien, is ge noodzaakt geworden, zijn ontslag uit de betrekking van Notaris te Hillegersberg te vragen. In den Haag is een jufvrouw van 63 jaren in het water gevallen heeft nog eenige minuten boven water geleefdmaar is toch overleden. Indien men de be- rigten gelooven mag, dan is de be handeling van den Spaanschen oor logschoener Raijo door den be velhebber van Gibraltar, die haar in den grond schoottoen zij een smokkelvaartuig nazettebeueden alle kritiek, De geld-armen verheugen zich in de verheffing van den prijgepingen Mr. pan Mker- laken het zal nu geld petities gaan regenen. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. Geboren30 Oct. Een zoon van P. H. de Neve en M. van der Grilt. Een zoon van M. Land man en J, de Rijke.31 d. Eene dochter van A, Klink en W. Kroon, Een zoon van J. Smits en M. Buizen. Operleden. 29 Oct. C. J. van den Berge r oud 3 jaren zoon. 31 d. J. de Bic oud 12 weken doch ter. C. Botvliet oud 6 weken dochter. INGEZONDEN STUKKEN. Eenmeester kan zijne honden slaan, schoppen, aan keienen leggen, het noodige onthouden, zonder dat hij gevaar loopt van gebeten te zullen worden. Want het instinct der getrouwste dieren brengt mede om, hoe er ook met hun wordt omgesprongen alles geduldig te ver duren. Maar eenmaal iets hebben de en het dan te ontnemendan eerst begrijpt zulk een diertje van wien hij schade wordt aangedaan en dan is het onzekerof zulk een beesje niet eens bijten wil. Van daar raadt Cats ook, een ieder, om een' hond, nooit geen been af te nemenwant, dit doende, zegt hij »Ziet dan eens hoe die ï'ekeï bast," R, A. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1