1844. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 30 OCTOBER. Nieuwstijdingen. :\.ü52 (eerste jaargang. Het abonnement is 21/aCts. in de week. Enkele nummers 2 Cen ts WOENSDAG De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor middags. =3>^h BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Bij de 2de K.r is een adres ingezonden uit Rott. tegen de uit gaande regten op boter en kaas, eene belasting, die 's lands welvaren in liare eerste bronnen aantast: de in zenders schijnen nog niets te weten van eene factie, die dergelijke mid delen bij voorkeur aanwendt, om den handel- en middelstand te knakken; da&r ook is 't principe der kracht en moed vernielende patentwet te zoeken. De heer Medecinae Doctor JPool heeft in de Kamper-Courant van 10 Oct. op nieuw bewezen hoe verkeerd het is, om, als schrijver van naatnloozc stukken iemand op bloot vermoeden te dood verwen. Doch dit bewijs zal wel even weinig afdoen, als zoo vele andere voor beelden, vroeger hiervan geleverd. Er zijn ook letterkundige clair voi- janten, die even knap zijn in het raden naar schrijversals de ge- magnetizeerden naar kwalen het heeft zoo wat van een blinde, die naar de kleuren raadt. Op morgen zal te Arnhem, de zaak worden behandeld van Jan Harmen de Zwaan, beschuldigd van diefstal van 2 paarden uit af zonderlijke weiden houdende de beschuldigde zich krankzinnig en zeggende, de paarden genomen te hebbenom zijne beraiude te zoeken. Eikerzee, 21 Oct. Heden heeft onze Predikant 11. M. C. van Oosterzee, in eene treffende leer rede, vooreen groot aantal hoorders, (ook van elders zamengevloeid) af scheid genomen van zijne gemeente. Zijn Eerwaarde is, voor zoo veel wij weten, de 28e Predikant, die sedert de Reformatie deze Gemeente heeft bediend. Is het nu niet te verwachtendat de gemeentelijke {toelage aan den Predikantwelke toelage zoo veel misnoegen en aanleiding heeft gegeven tot telkens hooger opgevoerden hoofdelijken omslag, zoo spoedig mogelijk .j af geschaft zal worden? aangezien men, bij het groot getal Predikanten en Proponenten, genoegzaam in de be hoeften van een' predikant zal kunnen voorzien, zonder tot dien te drukkenden maatregel de toevlugt te moeten nemen. TweeRothschilden hebbende hand geslagen aan het Nederl. Finantie we zen. De gevangenissen in Holland worden te klein. Belgische cen- timestukkeu en Hollandsche centen, wandelen, tegen verbod, nog broe derlijk met elkander. Het faraeu- se hert te Assen heeft den veldwach ter en cen arbeider aldaar geducht toegetakeldeen landstorm met knuppels gewapend, is tegen dezen horendrager opgetrokken. De heer S. ambtenaar bij het Ministerie van Financiën, die sedert eenige dagen wordt vermist, heeftin een' achter- gelalen brief kenbaar gemaakt, dat hij zich zeiven van het leven zou berooven, Te Presburg hebben twee ter dood veroordeelde Misda digers in de jongste oogenblikkken huns levens gevochten om de zonderlinge eer te genieten, wie van hen het eerst zou worden onthoofd. Maria Christina, Koningin-moe der van Spanje, is dezer dagen her trouwd met haren gunsteling Munoz. wien zij reeds cenige spruiten schonk. Drie personen die zonder brood waren, niet willende bedelen en nog minder stelen hebben zich geëngageerd bij het korps kolonis ten in den Ommerschans, INGEZONDEN STUKKEN. Het ingezonden stuk in den Nieuws bode vajtt 23 October jl. bevreemdt ons in geenen deele en het is waarlijk te betreuren ,dat overal eene zoo buitengewoone zucht lot het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1