.X ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 28 OCTOBER. Nieuwstijdingen m.°5i (eerste jaargang.) 1 844. Het abonnement is 21/2Cts.in de week. Enkele nummers 2 Cents. MAANDAG De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes voor middags. Vader Matthews bevindt zich in zeer behoeftige omstan digheden, ten gevolge van op offeringen, welke hij zich ge troost heeft, om de matigheids maatschappijen, waarvan hij ge durende vele jareni een ijverig prediker was, in Engeland, Ier land en zelfs in de Vereenig- de Staten voort te planten zijne famillie. welke hem daarin voort geholpen heeft, is geruïneerd, even als hij. Een koopman te Londen heeft nu voor hem eene inschrijving geopend, en voor 20 pond sterling aan het hoofd der lijst geteekend. Van Belley wordt aan den Courier de P Min het volgen de geschreven. Ten gevolge van een alge- meeuen maatregel, waardoor al de kinderen van het liefdadig heids-gesticht van Lyon, die naar Sayoye overgeplaatst waren, teruggeroepen wordenwaren aeht en twintig dier arme wees jes in een schuitje op de Rhone geplaatst, om hen in Frankrijk over te brengen. Door den hoo- gen vloed der rivier verschrikt, hadden al deze kleine kinde ren zich naar de eene zijdeVan het schuitje begeven, en deden het omslaan. Zij zijn allen, met de beide roeijers, die dit gevaar niet hadden voorzien, door de golven verzwolgen geworden. ssBseiBaiu Te Rotterdam wordt gruwe lijk gestolen. De Prins van Pruissen is een ongeluksvogel; vroeger stond hij op hel punt van te verdrinken, en nu heeft hij zijnen arm gebroken Louis Philippe is met veel geestdrift en geschreeuw in Engeland ont vangen. Om de wille van het smeer De stad Constanz heeft in lichtlaaije vlam ge staan; de zeilen zijn alle ver brand; manschappen zijn er niet bij te betreuren. Te Deven ter heeft zich eene jonge vrouw verdronken. In Engeland heeft eene kat, welke met de watervrees behebt was twee menschen gebeten waardoor zij zijn overleden. De Staats Cou lant heeft een buitengewoon nommer uitgegeven; men zou denken, dat het al heel wat was. Louis Philippe zal voof een zijner kousenbanden niet meer dan twee tonnen gouds betalen. Het einde der dingen maak te eergisteren ook een einde aan het hollen van twee hol lende paarden. Wat vindt het einde al niet op dien geheim- zmmgen weg INGEZONDEN STUKKEN. Onderseheideue inwoners uit de Lange Nobelstraat te Zie- rikzee lijden groot ongemak en schade van jongens, die dagelijks zich onledig houden, met het Ketspel; zoodat zij niet meer veilig in hunne voorkamers zijn door ketlen, welke gedurig tegen hunne ramen kaatsen, die, zoo zij al de glazen niet in stukken slaan ten minste deze schade veroor zaken; dat groole glasruiten in tweeën springen, waar van be wijzen genoeg zijn aan tetoo- Jnen. Wanneer men zoodanige jon gens dit spel door beseheidene woorden poogt te beletten, zijn zij zoo brutaal, dat men reeds ver in de groote kunst geoefend moet zijn, om over zijne driften te heerschen, om zich niet aan hun te vergrij- pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1