1 geopend en zij riepen uit eenen a- demdie boer ziet altijd zoo naauw wij maken hem rijk ge noeg. De heer met dat blinkend me talen kruis werd ook niet ver geten, hij kreeg de volle laag zijn doopzegel werd daar op eene bijzondere wijze geligt, maar hij braste terug. Doch ik, wat moest ik doen Bij mijne peren blijven staan, als een paal, hooreu, zien en z w ij geilN u weetik zee r wel, dat een boer zoo naauw niet zien moet; dit wordt ons inonzen stand van jongs af geleerd, en ik ben altijd zeer wel te vreden, als ik met de gewone tiende er afkom, maar wanneer het zoo toegaat, is het voor geeu mensch, om uit te houden. Er komen zoo vele tienden daar mijne ouders mij niets van geleerd hebben, en de goede Hemel weet, of het bij zulk een' voortgang niet tot meer tien den zal komen. Ik heb al eens geklaagdmaar wat is dan de ver zachtende balsem: zwijg maar doodstil, het kan nog veel erger worden. Toen ik één mijner vrienden raad vraagde, om deze misbruikeu, die zoo zeer toene men, tegen te gaan, zeide hij wees maar te vreden, het zijn maar groenvrouwen; indien gij voortdurend met vischkoopers te doen hadt, zoudt gij wel uw leven verkorten. Gaat u hiervan overtuigen. Ik deed dit, ging voor het eerst van mijn leven naar de vischmarkt, maar daar heerscht eene orde, zoo als ik bij ons nooit geziep had. De visch- vrouwen, waarop mijne blikken het meest gevestigd waren, zit ten zoo gerust als zalmen, en niemand uit haar waagt het, één enkel vischje uit den mand te nemen en ik moet handenvol mis sen Te huis komende, vraagde ik aan denDominus van mijn dorp, hoe ik best, die gebreken zoude uitroeijen, maar zijn Eerwaarde zeide: johus! ik weet het, gij ziet niet naauw, maar het best, dat gij doen kunt, is, spreek er met den schoolmeester over. Toen ik bij dezen kwam, zat de man ver ward in de Nieuwsboden en nadat ik hem kortelijks het een en an der had medegedeeld, schreeuw de hij als een' razende: ik kan u niet helpen, die Zzeesche Bode brengt geheel ons dorp in rep en roer, daar geniet een' Vos meer eer, dan het beste Paard van on zen Schout; Kraaijen en Raven verrigten daar wonderen. Ik heb besloten, u zelf te schrij ven, het ging met den Ds. en den Schoolmeester, zoo als het maar al te veel gebeurt, als men ziet, dat er niet veel. aan te verdienen is, heeft men weinig tijds. Wan neer gij kunt goedvinden mijne gebrekkige regels in uwe nieuws bode te plaatsen, zouden de ge noemde gebreken welligt uitge roeid worden. eurger lijke stand te zierjkzee. Gehuwd, den 23 October J. Berrevoets Wedr. van C. Dekker, met M. van de Zaude. STADS-NIEUWS. In het Huis van Arrest alhier, zijn weder ingebragtde per sonen van Leendert Krijgsman, arbeider te Reuesseen Krijn den Oude, arbeider te Haam stede. de te. verdacht van bet ontvreemden van Tarwe van den dorschvloer van den Land bouwer Adriaan de Vin, in de gemeente Renesse; en de laatste van het ontvreemden van een Bijl en Bot; uit het wagenhuis van genoemden Landbouwer. vertrek. der beurtschepen. Zaturdag 26 October Naar Amsterd. 'smorg. ten 7 u. Naar Rotlerd. 'smorg .ten 7 ur. Naar Middelb. 'sraorg. ten 8 ure. Naar Berg.op Z. 'smorg. ten 6 ur. afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb. Zaturdag 26 October. Naar Rotterd.'smorg.ten 11 uur, NaarMiddelb.'smorg.ten Sl/^nur. Van G. naar M. 'smorg.» 71/2ur. Zondag 27 October. Naar Rotterd.'smorg. ten 6 uur. Middelb. 'smorg. j> 7i/2 ur. Maandag 28 October. jj Gorich. 's ruorg. ten 6 uur. ter drukkerij van p. de looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2