ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuws tijdingen - B3B.RÏ©TTSW>« N.° 50. (eerste jaargang.) jj §44< Het abonnement is VRIJDAG u^Save geschiedt 2^3Cts.in de week. op maandag, woensd. Eukele nummers 2 rfcnwvo*»» en. vrijdaSdes voor- Cents. 25UCJrOBEK. middags. Te Waalwijk zijn brandbrie ven rondgezondendie door een' schoenmaker op de leest vervaar digd waren. Vertrokken eene kolonne Zuidhollandsche bede laars zich rigtende naar het al gemeen depót te Ommerschans. Zou men de geheele provincie Drenthe tot geene bedelaars-ko lonie kunnen inrigten Waar moet het met de toenemende ar moede in Nederland heen? Hoe ongeloofbaar het schijnt, is het echter eene onloochenbare waarheid, dat alhier, dooreen' haas een muis het leven is beno men door dezelve den kop af te bij ten INGEZONDEN STUKKEN. Mijn Heerde Redacteur. De verlichting en zedelijke verbetering, welke men in onze da gen zoo luide hoort toejuichen schijnen naar mijne wijze van zien, niet altijd het gewenschte doel te bereiken en ik twijfel geeuzins, of UEd. zal niet aarze len, gereedelijk met mij toe te stemmen zoowel uit hetgeen ik hier nederschrijfals uit de on dervinding zelve, dat, vooral bij het opkomende geslachthet eene en het andere nog veel' te wen- schen overlaat. «Sedert een aan tal jaren heb ik mijne boomvruch ten in uwe stad pnbliek doen afslaan. Wanneer ik in eenzaam heid nadenk, en het verledene met het tegenwoordige vergelijk, dan moetik rond uit bekennen dat, niettegenstaande de verlichting en beschaving onzer dagen vele ge breken hand over hand toenemen, welke gebreken zeer zigtbaar wor den wanneer ik met mijne vruchten op de bewuste plaats ver schijn. Ik herinner mij nog dat de groenvrouwtjes welke daar eene eerste plaats bekleeden, menschen waren zacht als fluweel: het was een lust aan haar te verkoo- pen; doch nu is dit veranderd, dat geslacht is zoo sterk verbas terd dat de vorige zachtheid en zedelijkheid bij haar geheel verbannen schijnt te zijn. En of dit ook eene nieuwe uit vinding is weet ik nog niet regt; maar ik weet door ondervinding maar al te zekerdat er nu niet eene groenvrouw is die niet zoo sterk van tongspieren is, dat ikhet nimmer durf wagen aan ééue der- zelve een bits woord toe te duwen. Onlangs werd de zucht naar het bezit van mijne vruchten zoo blijkbaar, dat het mij onmoge lijk was, langer te zwijgen. Ik zeide zoo bedaard als mogelijk was, Vrouwtje; gij neemt zulke handenvol maar toen kwam er wat uit tegen den Goeschen lang- rokik moest op mijne tanden bijten, om het te knunen verdra gen, Mijn Heer, gij zoudt het moeten zienom het te gelooven, als ik kersen pruimenappels of peren inde weet laat brengen, dan proeven die vrouwtjes zoo grof, dat mij niet zelden de tra nen in deoogen komen. Niet lang geleden toen zulk eene treurige vrijmoedigheid plaats greep vraagde mij een heer 'met een blinkend kruis, uit den tiendaag- schen veldtogtop de borst, die ook zeker nog al veel te zeggen heeft en medelijden met mij had; Hoertje, wat scheelt er aan? maakt gij geen geld genoeg En omdat ik die vraag maar niet oogenblik- kelijk met een volmondigja koude beantwoorden; (want mijn gemoed was zoo voldat ik wel denken, maar in het geheel niet spreken kon)werden die mond jes gezamentlijk als Sluisdeuren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1