ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Nie uws tij dingen N.u29. (eerste jaargang.) 8 844. Het abonnement is "WOENSDAG "^e u^ëave geschiedt 21 U Gts. iu de week. op maandagwoensd. Enkele nummers 2 en vrijdag, des voor- £euts io WjlUJaun. middags. POS*. Parijs den la October. Bij de uitdeeling der Monthijonsche prij zen poor deugddie jaarlijks door de Fransche akademie opentlijk geschiedt, werd onlangs de eerste prijs van fr. 3000 uitgereikt aan David Lacroixbijgenaamd de reddervan Dieppe, die reeds hon derd zeventien mensehen uil le vensgevaar heeft gered. Hij is een eenvoudig man huisvader zon der vermogen of verzekerde toe komst hij heeft schier geen an der beroep, dan dat van menschen- redder. Zoodra een onweer nadert of een schip in nood gezien wordt, staat Lacroix als een voorpost schildwacht aan het strand, en bij den eersten noodkreet is hij in zee. De Koning heeft hem het kruis van het legioen van eer ge zonden dat hem voor het uitge rukt garnizoen werd uitgereikt. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Gravenhage19 october. Heden is, onder sterk geleide, van hier naar zijne bestemming vertrokken de persoon van Jo- docus Roose. Hij telt slechts 26 jaren, heeft reeds tien jaren in onderscheidene gevangenissen van dit rijk doorgebragt, en zal daarin nog ruim 40 jaren moeten verblijven. Eerst werd hij ver oordeeld tot 5 jaren detentie later tot de doodstraf, welke werd veranderd in 20jaren tucht huisstraf; vervolgens tot 15 jaren en nu weder tot 10 jaren. Ook heelt hij reeds twee schavotstraf- fen,en wel de.straf van geeseliug en brandmerk met den strop om den hals en te proukstelling on dergaan. In "s Hertogenbosch zijn den l"2den dezer de vlaggen van de Stads torens uitgestoken maar gij raadt niet waarom, lieve le zer!.... Omdat prins Alexander het beschermheerschap der boog- schutterssoeieteit: Unie aldaar, had aangenomen. De commissie, die de tijding der aanvaarding o- verbragt, zijn ingehaald, als of zij eene overwinning bevochten of een vredes-tract. gesloten hadden. Wie walgt niet van zulke lafhe den.?Te Helmond heeft men, (vermoedelijk om het jenever-ver tier te bevorderen) eene belasting op de hier en gelegd. Verloren een klein zwart Engelsch hondje (teefje) ter hoogte van de Kloos terkerk te 's Gravenhage. In Frankrijk houdt zich tegenwoor dig een Engelsche lord op, die zich in lompen kleedt, een wol len kous tot goudbeurs bezigt, en een guinje voor een fooitje geeft INGEZONDEN STUKKEN. Vonden wij in n.° 25 van den Nieuwsbode gegronde aanmer king, dat de zucht bestaat, om onbepaald vreemden hoven inge zetenen te verheffenniet te min rijzen daardoor niet slechts in deze stad, maar ook in de meeste steden des Rijks, gegronde klag- ten op tegen de voor stad en ingezetenen zoo verderfelijke o- penbare verkoopingenuitpak kingen of rondventingen, welke van tijd lot tijd plaats vinden. Niet een enkel vak vindt men tegenwoordig daarin verschoond en hoewel zulks in hel eene op trotscher en grootscher schaal geschiedtdan in het andere hoewel eeuige, als groote Heeren met monsters en stalen rondloo- pen om hunne waren aan den man te brengen wat andere nederig genoeg ondereen linnen - zeil op eene der havens van deze stad verrigtende slotsom van dit alles is de welvaart der be langhebbende ingezetenen neigt ten gronde,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1