ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. a&K&KaBis mumm vaar. Nieuws tijdingen n.°28. (eerste jaargang.) 1 844. Het abonnement is MAANDAG u^Save geschiedt aVgCts.in de week. op maandagwoensd. Enkele nummers 2 en vrijdagdes voor- Cents. Ul/iUisfcri. middags. ji cd? Sluis, in Zeeland, 15 Oct. Binnen weinige dagen zullen de werkzaamheden voor de gasver lichting alhier geëindigd zijn; zoo dat van af den 2osten dezer maand door de zorg van het plaatselijk bestuur de ingezetenen van dit stadje, in het voorregt der heden- daagsche straatverlichting zul len deelen. Te 's Hertogenbosch is den 15 in de herberg: den he mel, onder het drinken van een glas genever, plotseling dood gebleven een bakkersknecht uit de militaire broodbakkerij aldaar. In de gemeente Bugui- court (Parijs) is dezer dagen een huwelijk voltrokken tusschen een grijzen krijgsman van 84 jaren en eene jonge jufvrouw die reeds zeventig lentemaand jes achter den rug heeft. Men heeft berekend, dat se dert 1 Jan. 11., 158 vrouwen in Frankrijk, beschuldigd of ver dacht zijnvan hunne mannen vergiftigd of vermoord te heb ben. De Arnhemsche Courant ont haalt den Heer van Rappard, op een klein stekelbaarsje bij gelegenheid zijner benoeming tot lid van het aloude, alomberoem- de oudemannenhuis; (zegge Eer ste Kamer). Te 's Hage is 's avonds naauwelijks licht ge noeg op straat, om te kunnen zien, hoe donker het is; hope dat de duisternis aldaar plaats zal maken voor het licht. Guerier, 't nieuwe opperhoofd van Haïti (St. Domingo) draagt kousen noch schoenen hemd noch o- verhemd vest noch halsdoek zijn groot tenu bestaat in buis en broek van grof laken uit Osna- brugeen ouden, stroohoed en sporen aan de bloote hakken; zijn negligé is dat der Sansculottes, Wederom eene geliefkoosde huwelijks-aanvraag, te vinden in het handelsblad van vrijdag 11. om een meisje of weduwe. Hier wordt als eene zeldzaamheid meer op goed humeur dan opgeld gelet. Trouwzieke meisjes kunnen van deze heerlijke aanbieding gebruik makenAan de Dordtrechtsche Dorcas heeft H. M. de Koningin f 100 ten geschenke gegeven. En aan het kransje: ArbeidenLiefde te Yianen, ƒ50. Dirkje van Oordtdienstmaagd te Haaften is tot twee jaren gevangenisstraf en J 100 boete veroordeeld om dat de dood van haar kind, haar door verzuim, wordt ten laste gelegd. Men vreest, dat Waalwijk geheel in asch zal verkeeren als hebbende den 15 dezer aldaar wederom een' ontzettende brand plaats gehad van drie en twintig per sonen is weinig of niets gered kunnen worden. INGEZONDEN STUKKEN. (Eene fabel.) Drie houthakkers hadden den steel hunner bijlen verloren, en begaven zich naar het midden van het woud waar een hooge Eik stond, wien zij verzochten, hun te vergunnen uit hetbosch een' tak te mogen brekenom hun gereedschap te herstellen, er tevens bijvoegende, dat zij voortaan nimmer de onderdanen des Eiks (de dennen) zouden be schadigen. De grootmoedige be- heerscher van het woud stond hun dit verzoek goedgunstig toe. De houthakkers namen hierop be zit van het hen geschonken stuk hout, dat hen in staat stelde, hun dagelijksch brood ongestoord te verdienen. Een geruime tijd ging voorbijde houthakker-s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1