ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuws tijdingen ©pits©®® FPST» (eerste jaargang.) i 844< Het abonnement is VRIJDAG uitgave geschiedt •2*/9Cts.in de week. °P maandagwoensd. Eukele nummers 2 «jg*. -«voor- Men schrijft uit Berlijn dd. 27 Sept.in de Nieuwe Hambur ger Courant: «Men verzekert dataanTschech, wanneer hij wil overgebragt wor den naar eene Engelsche straf kolonie, genade van de doodstraf zal verleend worden en beweert, dat het Britsch Gouvernement beloofd heeft, zich met de depor tatie van den misdadiger wel te willen belasten/' Zie hier eene beknopte beschrij ving van het sterven door betrad, waartoe Tschech door het Cri mineel Geregtshof in eerste in stantie van Berlijn, wegens po ging tot koningsmoord is ver oordeeld geworden: Nadat de ver oordeelde, gedurende een geheel uur enkel met een wit hemd ge kleed op het schavot is te pronk gesteld kapt hem de scherpreg- ter de regterhand af, en schroeit met een heet ijzer, de wonddigt, om het bloeden zoo veel mogelijk te beletten. Vervolgens wordt de ongelukkige aan houten blokken, kruiselings aan elkandergenageld, in staande houding vastgebon den. Daarna wordt een rad met looden en scherpe ijzeren uitein den voor den misdadiger ge plaatst en door den seherpregter, met zijne knechts in beweging gebragt, waardoor de armen en beenen van den lijder, op de ont- zettendste wijze door zware sla gen gekneusd en opgekrabd wor den. Deze operatie duurt langer, dan een halt uur. De laatste slag raakt de borst en verbrijzelt de zelve. Eindelijk wordt het lijk bo ven op het rad geheschen en blijft daar,gedurende24uren, tentoon gesteld. MNNENLANDSCHE BER1GTEN. 's Gravenhage, 6 Oct.Een deur waarder bij de directe belastin gen alhier, met name Smits, ver klaarde weinige weken geleden, dat de Ontvanger dier belastin gen, de heer Nolthenius van JSls- broek, een dief en afzetter was en dat hij van de belasting-schul digen meer gelden ontving dan door hem in verantwoording ge bragt en aan het rijk werden af gedragen. Deze verklaring ge schiedde in het publiek en bij her haling; dezelve heeft ten gevolge gehad, dat de heer Smits voorloo- pig in zijne funcliën is geschorst en dat er eene geregtelijke instruc- tie tegen hem is ingesteld. Niet lang zat het meer duren dat deze zaak voor de arrondisse- menls-regtbank alhier wordt be handeld: wij twijfelen niet, of zij zal veler belangstelling gaande maken. O ije vaar. GBKiise&B ssj&TPTEor. Te Amsterdam zal eene gevan genis met 200 cellen worden ge sticht, die tevens tot badplaats zal dienen. Een schrijn wer kersgezel te Munchen, heeft zij nen medevrijer en beminde uit minnenijd onthalsd. De to ren der oude kerk te Delft zal niet worden afgebroken, men weet, dat de Delftsche regering reeds besloten had, denzei ven om zijne bouwvalligheid te sloopen: Nu zij echter van deskundigen zijn ingelicht, dat hij herstelbaar is zal hij hersteld worden. Een nieuw bewijs voorwaar dat men nooit besluiten moet nemen over zaken waar men geen verstand van heeft. Te Warschau heeft men, bij het verbouwen eener kerk, in eeneu muur, 6 milïioen oude poolsche guldens gevonden. Wat zou er al niet ten ondersten boven gehaald wordenals er kans was, om soortgelijke schat ten te vinden. - Sommige dag bladen amuseren zich, met als iets

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1