K.°2Ö. (eerste jaargang.) 1844 s, Z1ERIKZEESCHE KIEUWSBODE. Nieuwstijdingen. Tiet abonnement is WOENSDAG De uitSave geschiedt 2l/2Cts.in de wéék. op maandagwoensd. Enkele nummers 2 en vrijdag, des voor- Cents, 16 ©CTOEBESL. middags. MNNENLANDSCHE BERIGTEN. Arnhem, 11 Oct. Het Prov. Geregtshof alhier behandelde de zer dagen twee zaken waaruit men, helaas! kon vernemen hoe zeer kinderen dikwerf' de piigten en den eerbied jegens, hunne ou ders op eene allerschandelijkste wijze uit het oog verliezen en waartoe veelalzoo als in de on derhavige twee zaken, het onma tig gebruik van sterken drank aanleiding geeft. Een dezer zo nen te Geldersch Veen endaal woonachtig, ontzag zich niet op zijnen reeds 37 jarigen ouderdom, zijnen bejaarden vader, die hem tot bedaardheid en rust vermaan de niet alleen met de vuist iu het aangezigt te slaan, waardoor deszelfs oog bloedde maar hem tevens met het blanke mes in de hand te bedreigenterwijl hij daarna op zijne gebrekkige moe der afgingdie daarop de vlugt nam. Deandere zoon, teZutphen woonachtig kon het op zijnen 39 jarigen ouderdom nadat hij voor gelijke gruweldaden reeds tweemalen werd gestraftvan zich verkrijgen zijnen grijzen vader op eene schandelijke wijze uit te schelden met geweld uit deszelfs woning op straat te wer-j pen daarna bij de borst te grij pen en tegen eeüen muur aan te duwen en voorts denzelven eenen hevigen slag aan hethoofd en een' schop toe te brengen. Ylissingen 12 Oet. Heden is aan de matrozen SmitKlum- per en Romijnde straf Van het ra-vallen laarzen enz. vol voerd geworden. EENE FABEL. [Ingezonden). Onder de verscheidenheden, welke men in de natuur ontwaart, trekt onze aandacht de volgende zeldzame gebeurtenis Een vogel, welke zich zeer langen tijd in de nabijheid van eene Ou de kerk had opgehouden, seheen dit rustig en zalig oord niet lan ger tot verblijfplaats te kiezen. Door kraaijen uitgebroeid en op gevoed ziet hij echter altijd met vernedering op zijne zwarte ve deren waarmede hij als kraai versierd is neder, en heeft de verwaandheid témeenen dathijtot een rood, vreemdsoortig paauwen- geslacht bestemd is. Hij verlaat, zijn T ustig oord en vliegt zoo lang, tot dat hij meent zich gerust on der eene andere Hemelstreek en in gezelschap van een aantal vreemde vogels te kunnen neder zetten, welke hem, ten koste van anderen, behulpzaam zouden zijn zijne zwarte vederen met een schoon rood te versieren doch dit gebeurt niet. Na alles hiertoe te vergeefs beproefd te hebben, besluit hij, om weder als kraai te rug te koeren vliegt weder over zee err komt onbeschaamd onder zijne vorige makkers terug. Ee- nige oude kraaijen overtuigen zich echter, dat hij nog geen roode vreemdsoortige paauw is gewor den, maar wel een kraai is geble ven. Zij nemen hem Weder aan ert Verkeêren vriendschappelijk met hem in hunne maatschappij. De Vorige verblijfplaats is nu reeds dóór jonge kraaijen bezet en wordier een ander, veel groo- ter veel aanzienlijker veèl prachtiger'Verblijf in gereedheid gebragt eii betrokken. De zucht, dat eenmaal eèn schooner en rij ker vederpracht hetligchaam mo ge dekken, Wordt hoe langer hoè sterkof. Niets schrikt hem af, om te beproeven het in zijn oog'zoö verachtelijke zwart tegen ven heerlijk purper-rood te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1