N.°25. (eerste jaargang.) 1844* ZIEUIKZEESCHE NIEUWSBODE. 14 OCTOBER. Nï'e uws tijdingen Het abonnement is 21/2Cts.iu de week. Enkele Cents. nummers MAANDAG De uitgave geschiedt op maandagwoensd. en vrijdagdes voor- middags. Kampenden 9 Oct. Men schrijft ons uit Harlingen: Don derdag den 3 Oct. 1844 des a- vonds na zonsondergang, werd er, door de ambtenaren der stede lijke belastingen alhier, een per soon aangehouden die iets bij zich droeg, hetwelk een verdacht voorkomen had. Hem vragende wat hij daar had? antwoordde de ander; warm krentebrood;" doch toen er geeischt werd, dat dit zoude laten gezien worden kwam er een stuk gerookt vleesch, ongeveer t pond wegende, voor den dag, 'twelk door een aange houden persoon van de dien na middag aangekomene, stoomboot Friso was afgehaald, en op het punt stond, van binnengesmok keld te worden. Dadelijk werd hiervan pro ces-verbaal opgemaakt en ver der alles in den vorm behan deld, Maar voor wién werd dit nu gesmokkeld, en wie was dus de smokkelaar Voor niemand anders dan voor den heer Con troleur der directe belastingen, in- en uitgaande regten en ac- cijnsentevens belast met de function van HoofdCommies der stads belastingen een man, die vervuld is met gloeijenden ijver voor alles, wat strekken kan, om van de goede inwoners af teqrlukken, wat slechts met eenige kans van waarschijnlijk heid er van kan worden afge plukt en zulks uit zuiver ge voel van pligtsbetrachting doet "Wij zouden breed kunnen uit halen in den lof van dien smok kelaar; dan wij zullen ons alleen bij de bloote vermelding van boven aangehaalde daadzaak be palen, er alleen nog bijvoegen de dat nooit de publieke opinie over eenen landsambtenaar meer is uitgekomen, dan bij deze ge legenheid. De Arnhemsche Courant noemt de keuze van den heer Su- ringar tot Professor te Amst. in alle opzigten gelukkig en wel 1. voor hem zeiven-, omdat het voor een jong doctor eenvet baan tje is2. voor zijnen ouderen col lega's, omdat zijn licht hun sche merlicht nietzal overschijnen; 3. voor de leerlingen der Clinische school, omdat hij van hunne her senen niet te veel zal vergen; 4. voor de arme zieken wier ver langen naar een beter leven hij gewis geen te groote hinderpa len in den weg zal leggen; voor de geheele Nederlandsche Natie, als een bewijs van conse quentie, waarmede hare meeste ambtenaren worden gekozen. In den B. zijn 4 nieuwe Diakenen benoemd, te stijf om te staan, en te groen om te praten. De koningsmoorder Tschech zal, misschien voor eeuwig ver bannen aan de Engelsche rege ring ten geschenke gegeven wor den. Ons klein landje van nog geen millioen zielen kan zich volgens de la Sagra.verheugen in 400,000 armen. .Wij geraken zachtkens ten toppunt van geluk, nog eenige jaren met het tegen woordige belastingstelsel volge houden, enenfin! «Wij leven vrij wij leven blij Men zegt dat het vaatje brande wijn hetwelk te Gutendag door de waterdrinkers plegtig onder een boom begraven was des an derendaags reeds was verdwenen. Te Brussel klaagt men over het zoek raken op den post van brie ven met effecten; onder anderen een' die 1000 fr. inhield. Die hem gekaapt heeft, behoeft over de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1