1844. \T 0 "I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 9 OCTOBER. Nieuwstijdingen. (f.erste jaargang.) Het abonnement is WOENSDAG 21/t)Cts.iti de week. De op Enkele Cents. nu miners uitgave geschiedt maandag, woensd. en vrijdagdes voor- middags. Londen, 2 October. Men weet, dat er tot dusverre nog nimmer eenig stellig blijk is geweest, omtrent het vergaan der nu on geveer vier jaren geleden, ver miste stoomboot dp President van New-York naar Engeland afgevaren met een aantal pas sagiers. Volgens het blad de Kronijkvan Dover, zou er thans op 12 mijlen van die haven, cene flesch zijn opgehaald een papiertje bevattende, waarop meL potlood geschreven stond: De Presidental ies is verlo ren God zegene u allen Lennoxr." Onlangs kwam eene dame in de menagerie van den heer Carter, en verzocht dringend, om eens in het hok van een' leeuw te mogen gaan. Dit werd haar toegestaan en, zonder de minste vrees te laten blijken, trad de moedige schoone het hok in. Met krampachtige sid dering zagen alle toeschou wers dit ijsselijke speldoch de leeuw wel verre van de ga lanterie uit het oog te verliezen, lekte zijne schoone bezoekster de handen en vlijdde zich bij haar neder. Wat heeft dat ge slacht toch eenen verbazenden invloed Men schrijft uit Ferte-sous Jouarre van den 20 Sept. Een treurig voorval heeft een diepe verslagenheid in deze stad te weeg gebragt. Het postrijluig, waarin 10 a 12 reizigers zich bevonden was juist aan het hotel aangeko men. Men spande het eerste paard af. Dit dier, zich vrij gevoelende, loopt naar den staldie op den kant van het water achter het ho tel gelegen is. De andere paarden, waar men geen acht op sloeg willen het eerste volgen en zetten het op een galop. Ongelukkiger wijze helt de wegdie naar den stal leidt, naar de rivier over plotseling kantelt het rijtuig en in eeue seconde liggen rijtuig, paar den en reizigers in dè Marne. Hulp werd oogenblikkelijk aan- gebragt en echter heeft men on gelukken te betreuren gehad. Eene jonge vrouw, welke eenige maanden zwanger was, werd ster vende uit den vloed gehaald. Een vader met beide zoonsdie de va- cantie teFerte kwamen doorbren gen, bevonden zich in het rijtuig; één dezer jonge lieden, oud veer tien jaren is gedoodde andere gekwetst. De andere reizigers zijn meer of min gekneusd. Heden morgen was het nog niet gelukt, het rijtuig uit de rivier te halen. OBaEBBOBB BBBEOVBB. Te Windsor leide een hoen on langs eijers met 2 of 3 dooijers, een dezer eijers, met andere onder het hoen gelegd zijnde, zijn uit hetzelve twee kiekens voortgeko men. Een heer van gemid deldejaren, die eene honorable betrekking in de maatschappij bekleedtwenscht een huwelijk aan te gaan met een meisje, wel ke welligt,door weinig conversa tie, niet in de gelegenheid is, aan hare bestemming te beantwoor den. (hb.) Eenedertweeschoone Giraften die op de Amsterdam- sche kermis zoo zeer bewonderd zijn heeft dit tranendal ver laten.Men meldt ons uit Yries- land, dat een Emder Israëliet, die, zich in het laatst van Sept. op de Wadden bevond, de hon derd duizende eendvogels, die bij hem nederstreken, voor kwakkels aanzageu verbaasd uitriep Nah daar heb je me whaarlijk de zegen der woestijne

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1