1 844. IV.0 22. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 1 OCTOBER. Nieuwstijdingen vergift. beeld (eerste jaargang.) Het abonnement is 21/5Cts.iu de week. Enkele Ceu ts nummers MAANDAG De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes Voor- middags. Den 24 Sept. heeft zekere Barij de vaart van de Vauxhall- tot de Westminslerbrug afgelegd inee- nen bak getrokken door twee ganzen, de stroom was hem gun stig, waardoor hij de voortgang van die beesten met gemak kon besturen; eene menigte schuiten volgden dezen zonderlingen wa- tertogtzoodat hij geen gevaar liep van te Verdrinken aan de Westminsterbrug is hij, onder de toejuiching van eene groote me nigte, aan land gestapt. Onlangs sliert le Londen eene ontaarde moeder aan eene vliegende beroerteop het oogen- blik, dat zij bezig was, met de banden van haar voorschoot haar pasgeboren kind te worgen. Het Sherbourne Journaal verhaalt het volgende Een oud besje werdvervolgd door dfcn ram wierp haar neder en teisterde haar deerlijk zoodat zij aan de gevolgen daarvan is overleden. Een ambtenaar der kroon heeft een proces ingesteld;, er werd uit gemaakt, dat de vrouw een' ge- welddadigen dood gestorven was, weshalve de ram werd veroor deeld in eene boete van 1 shilling. Berlijn 24 Sept. Gisteren is hier een' afschuwelijke moofd gepleegd. Een 46jarigé metse- laarsgezel heeft zijnen 21jarigen zoon terwijl deze sliep, meteen pistool dood geschoten. De aan leiding tot deze gruweldaad moet jalouzij zijn over en jegens een meisje van 50 jaren. De mis dadiger heeft reeds zijn vergrijp beleden. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Haarlem4 October. Voor een paar dagen heeft hier een allertreurigst en vreeselijk ge val van vergiftiging plaats ge had. Eene dienstmeid van Me vrouw de weduwe Niesen bij een' drogist zeker geneesmid del tegen eene ongesteldheid gehaald hebbende, is het haar verkochte poeder, met siroop gemengd in de keuken gevon den door twee der kinderen van genoemde Mevrouw. De beide knaapjes hebben van het meng sel in stilte gebruikten zijn daarna hevig ongesteld gewor den derwijze, dat een hunner, oud 9 jaren nog vóór de komst van den ter hulp geroepen ge neesheer is bezwekenen het andere oud 8 jaren den vol genden dag, nadat alle midde len tot redding vruchteloos zijn aangewend, mede is overleden. De dienstmeid is, na slechts eene geringe hoeveelheid van het mengsel gebruikt te heb ben hevig ziek geworden en nog lijdendedoch zal waar schijnlijk het gevaar te boven komen. De aanleiding tot dit ongeval is eene noodlottige ver gissing bij den drogist geweest. De in den winkel voorhanden zijnde fleseh waaruit het door de meid gevraagde poeder door een der bedienden is gegeven en welke volgens het Opschrift, dat poeder ook moest bevatten behelsde integendeel eeü zwaar Een vreeselijk voor- voorwaar, voor velen. Dc zaak Wórdt zocht. geregtelijk onder- (Reiz, Niemv.fi. «BVBBfflBB Bij eenen smid te Etten is een granaat, die, zonder dat men dit wist, met kruid gevuld was, naar eigenverkiezing gesprongen, waarbij de linkerband van den smid is verbrijzeld, - De keizer van Rusland heeft pijn in de her senen, - Iö Frankrijk, wrfarde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1