N.° 19. (eerste jaargang. i844. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. niesen vera. Nieuwstijdingen Het abonnement is MAANDAG "^e uit§ave geschiedt 2^2 Cts. in de week. A op maandag woensd. Enkele nummers 2 en vrijdag, des voor- Cents. 30 SEPTEMB. middags. Voor het hof van assises van het departement der Béne de Charente stond dezer dagen een pachter, Guijonne genaamd te regt, onder de vreeselijke aan- klagte, zijnen SSjarigen vader vergiftigd te hebben. Deze was een algemeen geacht en in zijn gezin teeder bemind grijsaard alleen deze ontaarde zoon haat te hem. De uitvoering der daad geschiedde daardoor, dat de zoon, onder het drinken van een glas wijn, met den schijn van hartelijkheid jegens den va der in diens glas rattekruid had gemengd. Des grijsaards dood volgde zeer spoedig nog zoude er geen verdenking van vergif tiging ontstaan zijn, indien niet eenige kiekens die van de spij zen, door den vergiftigden uitge braakt, gegeten haddenoogen- blikkelijk gestorven waren. Nu werd de opmerkzaamheid gewekt: men onderzocht het lijken vond in de maag eene groote hoeveel heid arsenicumDe Jurij heeft den dader, in weerwil zijner ont kenning, schuldig verklaard en hij is ter dood veroordeeld. Keulen, 19 Sept. De opge wondenheid, door de voorgewen de wonderen van den heiligen rok te Trier opgewekt, welke zich vooral in onze Rijnprovincie had verbreid, is, ongelukkigerwijze, even plotseling weder nedergesla- gen als zij ontstaan was; daar het bewezen is, dat de zooge naamde wonderlijke genezing der gravin von Droste- Yischering het uitwerksel is geweest van eene «ogenblikkelijke overspanning waardoor eene spier is gespron gen en dat deze dame thans we der even krom en hulpeloos is als vroeger. Zij heeft thans weder gewone geneesmiddelen ter hulp genomen en bevindt zich tegen woordig zeer zwak en ziekte Kreutznach om daar de baden te gebruiken. BIiNNENLANDSCHE BER1GTEN. Het Provinciaal Gei egtshof van Zuid-Hollandheeft gepas seerde Donderdag uitspraak ge daan in de zaak van ylntonia van den Burg oud 29 jaren dienst meid te 's Gravenhagedie be schuldigd werd van diefstalten huize van en jegens haren mees ter, tijdens zij bij denzei ven voor loon in dienst was alsmede van vergiftigingdoor rattenkruid, dat op den zolder lag onder het tot verkoop bestemde fijne zout te mengen. Het Hof heeft de beschuldigde schuldig verklaard aan de beide haar te last geleg de misdaden en haar te dier za ke veroordeeld tot de straffe des doodsuit te voeren door verwor ging aan eenen paal. ©sat®®©»® susanm. De wildeman in Nijmegen is een oud student. ÏLode- wijk Philips krijgt van prins sllbert kemphaantjes present. De Jezuiten hebben de rust der vreedzame burgers van Ver- viers verstoord de aankomst van ettelijke leden dier orde al daar zal die stad lang heugen. Te Kampen heeft een eenig heer een einde aan zijn leven ge maakt bij wijze van ophanging in zijne bedstee; men zegtmet veel overleg en voorzorg. Een heer te Zwartsluis staat op't punt van Notaris te worden heeft reeds N. Holl. bereisd om ken-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1