N.° t&o 1844. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. SS ie u wstijd in gen (eerste jaargang.) Het abonnement is 21/2Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. VRIJDAG 21 SEFTEMB. De uitgave geschiedt op maandag woensd. en vrijdag des voor middags. Gend den 21 Sept. Dezer da gen is hier een jongeling door ee- nen dollen hond in het linkeroor gebeten, die gisteren aan de ge volgen daarvan is overleden zijnde deze ongelukkige de eeni- ge niet, die thans, meest door onvoorzigtigheid door dolle honden zijn gebeten er zijn nog drie andere jongelingen wien dit verschrikkelijk' lot heeft ge troffen, allen tot de geringe bur gerklasse behoorende. Den 22. Een werkman te Ant werpen beschonken naar zijn huis keerende, lang na den mid dag, vroeg aan zijne moeder te eten. Op het antwoord, dat deze hem gaf, dat men hem reeds zoo lang had gewacht en dat zijn mid dagmaal niet meer gereed was nam hij woedend een mes van de tafel en bragt zich eene diepe wonde aan den nek toe. De sne de schijnt gevaarlijk, en deze be weging van gramschap, uit dron kenschap ontstaan, zou hem wel eens het leven kunnen kosten. BINNENLANDSCHE BERIGTEN» Arnhem 18 Sept. In den avond van 17 dezer is een scheepstim merman op de openbare straat alhier, door een beschonken schipper, die hem achtervolgde, geweldig en wreedaardig met een mes in het gezigt gesneden. De dader is door de Justitie van zijn bedgeligt, en verwacht in den kerker de straf voor zijn jenever drinken. Drunen 23 Sept. Is de Lang straat sedert jaren zoo door moed willige, als onbekende oorzaken, menigwerf het tooneel van bran den geweestwaardoor men- schenlevens bedreigd en eigen dommen een prooi der verwoes tende vlammen werden thans is zij getuige van andere snoo- de misdrijven, die (men moet het er voor houden) verregaan de boosheid of wraakzucht ver raden. Het onschuldige vee wordt niet meer gespaardhet is het aas der deugnieten. Thans niet aan huizen en woningen maar in den stillen nacht zoekt men in de weiden zijnen prooi. Getuigen hiervan verstrekken dan eens het afsnijden van den staart, dan eens het doorsnij den der beenspieren of aderen, van koebeestendan eens het toebrengen van messteken in het hart eens paard, dat onder de wonden bezwijkt, dan we derom op eene andere plaats het losbreken van slotenom koebeesten te laten zwerven of het uit de weide jagenom. geschut Le worden waardoor den eenen voordeel den ande ren nadeel wordt toegebragt. Men verneemt, dat een der runderen, toebehoorendeaan den heer Fr. hetwelk gezond wasdadelijk bij de bevinding den Armen dezer gemeente is ten geschenke gegeven. Gisteren avond passeerde bo ven deze stad eenen troep wil de ganzenkomende uit het Noorden en koers houdende naar het Zuidwesten. Eene jonge kraamvrouw wensehte zoogmin te worden. Als eene bijzon derheid vernemen wij dat hier in onderscheidene tuinen de aard beziën voor de tweede maal in vol len bloei staan. In sommigen zijn zij reeds geplukt. De men- schelijke hersenkasten zullen hoe langer hoe lediger worden: in Pa rijs vult men er pastijtjes mede. De kruiwagens stijgen in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1