i i 844 li ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 21 /2 Cts. in de week. op maandag woeusd. En We nummers 2 25 SEPTEMB. Nieuwstijdingen. egwmm&mm serenes». g 17 EERSTE JAARG'ANf r..) p- Het aboskeme.-t is WOENSDAG u^Save geschiedt eiaie.EfcgGSB Een ongelukkige te Londen Tisher genaamd, die ter dood veroordeeld was wegens moord aan zijue vrouw heeft voor ee- nige dagen zijne straf ondergaan. De levensloop van dezen man bevat een aautal rnin of meer merkwaardige gebeurtenissen. In liet dorp Somersetshire geboren neemt hij in 1811 dienst bij het 6° regement husaren volgt hen tot in Dublin, vergezelt het bij den togt naar Spanjewoont de gevechten bij van Orlhèsen Victoriabenevens alle andere oorlogsfeiten, waaraan zijn rege ment deel neemt, tot aan den vrede van 1814. Later bevindt hij zich bij Waterloo en blijft bij zijn regement tot in 1826, en dus een tijdperk van IS ja ren gedurende hetwelk men hem nimmer iets, te ver wijten hadnoch als gewoon burgernoch als soldaat Ai vorens de stad Wels te ver laten, na zijne veroordeeiing heef? hij van zijne kinderen af scheid genomen, heteene van 11 het andere van 7 jaren de schei ding was hartverscheurend. Het oudste der beide kinderen gaf hij zijne medaille van Waterloo over, welke hij altijd met hoogmoed gedragen had. Arm kind, riep hij uit, inogt het God behaagd hebben, dat ik bij Waterloo ge sneuveld ware, dan zoudt gij nim mer getuige zijn geweest van mij ne schanddaad en zou ik deze afschuwelijke misdaad nooit be dreven hebben!" BINNENLANDSCHE BERIGTEN Naar wij vernemen, had dezer dagen te Vlissingen een droe vig ongeluk plaats. Een achtja rig knaapje verliet de ouderlijke woning, om zich naar school te begeven doch ontmoet eeni- ge zijner speelmakkers, bij wel ke hij zich ophoudt. Na den af- geloopen schooltijd zag men het kind niet wederkeeren, en na lang en vruchteloos gezochttehebben, is hij twee dagen daarna in eenen modderput gesmoord gevonden. Zierikzee. 2S Sept. Sedert lang is de wenseh geuit, dat er bui ten de gewone uren van onder wijs op het fransehe jonge juf- vrouwen-schoolvoor meisjes uit den beschaafden burgerstand, die daartoe des daags den tijd niet hebben eene andere en tevens min kostbare gelegenheid mogt bestaantot het gron dig aanleeren der fransehe taal. Thans verneemt men met genoegen, dat de Onderwijzeres van gemelde school aan dat ver langen zal te gemoet komen door het afzonderen van eenige avondurentot het geven van onderwijs in de fransehe taal aan fatsoenlijke burgermeisjes en wel eiken woensdag en za- turdag van 5 tot 8 uren. De ze lessen zullen reeds met 1.° October aanstaande aanvangen. Het Schip Lijntje zal weldra met brabandsche schaal- en Maat- kolen arriveren Ziérikzee's ingezetenen behoeven dus niet ongerust in brandstollen te zijn. Laatstleden Zaturdag heeft er in eene herberg een liefde rijke aanhaling tusschcn man en vrouw metjde nagels plaats gehad omdat eerstgemelde het hoog benoodigde geld had ver dronken. De gemeente Re- nesse (eiland Schouwen) wordt verontrust door een' spion doch men is er ernstig op bedacht denzelven in handen te krijgen. Het Amsterdamsch Verkoophuis gaat den weg van alle vleesch of liever van alle marktbeder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1