iV 1 (i (KM" JAAltGAHC. 1844, Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE. N ie uw s tijd in gen Het ABONNEMENT is 21 2 Cis. iu de week. Enkele nummers 2 Ceu ts MAANDAG 23 SEPTEMB. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdagdes voor- middags. In hel departement Opper- Pyreneën, nabij het dorpje Get, is onlangs door twee bergbewo ners eene buitengemeen groote gier geschoten. Door een schot metöloopcrshadéén hunner hem in den vleugel getroffen, zoo dat hij op den grond was nedergeval- len. Nu wilden zij hem verder levend bemagtigen en de man, die hem getroffen had, sprong op hem toe, maar werd door hem zoo danig met bek en klaauwen mis handeld dat hij thans nog zeer erg aan zijne wonden ligten zijne roekeloosheid voorzeker met zijn leven geboet zou hebben zoo ziju makker hem niet ware te hulp gekomen, en het ondier zijn geweer voor den kop zette en losbrandende het alzoo had ter neder geveld. Het dier meette van de punt van den snavel tot aan de punt van den staart eene lengte van vijfvoeten, zijn plui- maadje was bijzonder fraaizijne pooten dik en hard als staal. Het dier heeft waarschijnlijk vroeger in eene menagerie behoord want aan den linkerpoot had het eene zilveren fraai bewerkte bracelet meteen haagslotje, gemerkt met de Grieksche letters ^dlpha en DeltaOok was hem de bek door boord en meende men te kunnen zien, dat daaraan vroeger een ket- tingje of koord je gehangen moest hebben. Men heeft verzuimd het dier op te zetten, maar heeft het weggesmeten het vleesch hetwelk men had willen eten, was oneetbaar bevonden. ©WEIpsgss Berlijn, den 9 Sept, Pruis- sen geeft in vele opzigten een voorbeeld dat de mensclielijk- heid er op hoogen prijs wordt ge schat. Men heeft te Berlijn, gelijk in meer andere steden, lijkhui- zen opgerigtwaar men de doo- den bewaartalvorens ze te be graven. Deze lijkhuizen zijn ge legen bij den ingang der begraaf plaatsen. Men plaatst aldaarde kist op eene steeuen tafel. Men ligt het lijklaken op maakt de handen los, en verbindt, door middel van een'ring, een vinger van elke hand met een hulpklok je eu het lijk blijft in dien toestand tot dat er zich onmiskenbare tee kenen van bederf vertoonen. Aan een zoodanig huis zijn geneeshee- ren verbonden, die er daags twee bezoeken afleggen. Een oppasser waakt er nacht en dag en haast zich zoodra het klokje zich laat hooien, den geneesheer daarvan te verwittigen, die dan terstond ter hulp snelt. Men zegt, dat, ge durende een tijdsverloop van twee en een halfjaar tien schijndoo- den iu het leven teruggeroepen zijö. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Nijmegen, 18 Sept, Over eenkomstig de ten dien einde uit gevaardigde regterlijke bevelen, werd dezer dagen onder de nabu rige gemeente Huissen aangehou den en gevankelijk naar het ar resthuis binnen deze stad over- gebragt, zekere Hendriua Geve ling, arbeidster, wonende aldaar. Men verneemt, dat deze reeds be jaarde vrouw welke een en an dermaal zoo crimineel als correc tioneel moet zijn gestraft, tha'nis wederom aangeklaagd is van zich bij hei haling aan geweldadigheid en verwonding op hare bijna 90 jarige moeder, te hebben schul dig gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1