ZIÉ1UKZEESCHE NIEUWSBODE. u. 1844 Het abonnement is VRIJDAG u^gave geschiedt 2l/2Cts.in de week. op maandag, woensd. Enkele nummers 2 en vrijdag, des voor - Cents. 20SEPTEMB. middags. Nieuwstijdingen Omtrent de arrestatie der drie Commiesenwaarvan in de Zierikzeeschc Nieuwsbode van Maandag 11. melding is gemaakt, leest men in de Vlissingsche Cou rant van den 18 dezer hoofd zakelijk het volgende: Deindruk dien het op het pu bliek maakte te ontdekken, dat de zoo zuur opgebragte belastin gen, door de van Gouvernements wege aangestelde ambtenaren, voor tdurend bestolen waren ge worden, was smartelijk en hoogst nadeelig, en, hoe bedroevend de arrestatie ook voorde huisgezin nen der daarin betrokkene perso nen zijn moge, zoo kan elk vriend van regt en billijkheid uiet an ders, dan dezelve goedkeuren. De arrestatie schijnt op aan schrijving van hooger bestuur te hebben plaats gehad, daar de Ste delijke regering (zeker met goede bedoelingen) de zaak schijnt te hebben willen smoren, dieeven- wél daartoe reeds te veel bekend was geworden. Door e_enige arti kelen in de Amhemsche en Vlis singsche Couranten is de alge meeneaandacht daarop bepaald geworden en heeft het hoog be- stnurzich gedrongen gevoeld zich met de zaak te bemoeijendie natuurlijk nu veel erger voor de daarin betrokkene personen is dan wanneer zij eenvoudig door het Stedelijk bestuur waren afge zet geworden. Leve de vrije drukpers waar door elk ingezeten in degelegen- heidis, gegronde bezwaien te doen kennen enz. Zie hier eene droevige waarschuwing dat men met de chemische zwavelstokjes of zoogenaamde lucifersdie te genwoordig zoo zeer in zwang zijn niet te voorzigtig kan we zen. De zoon van eenen bosch- waehter in den omtrek van Pau (Frankrijk) had er een doosje van iu den zakde zwavel stokjes zijn men weet niet hoe in brand geraakthebben zijne kleedereu aangestokenen de ongelukkige op liet deerlijkst gebrand heeft er onder de hevigste folteringen, het leyen bij ingeschoten. Men zoekt een koetsier, die uiet bijziende, een palfrenier, die niet familiair met de meiden is, eene keukenmeid,die niet drinkt, eene werkmeid, dieniet lui is, eene kindermeid, dieniet snoept en een boodschaplooper, die niet klapt, wanneer hij voor mevrouw een' brief wegbrengt. De ocu list, doctor Carron du Villards, heeft te Amsterdam bereids 600 behoeftige ooglijders behandeld of nog in behandeling. "Wan neer men aldus hoort, hoeveel blinden en slechtzienden er in ons land zijn, kan men zich im mers niets verwonderen dat de zaken zoo achteruitgaan?Geeft geenjnoed verloren, huwelijks- aanzoekers, want 'een zeker jong heer heeft, na lang zoekeneene dame gevonden met ruim/3,000. in de bosschen vanRenesse(schon- wen) en vermaakt zich reeds met haar door eenreisjebuiten 'slands, Naar men verneemt, zal er te Brouwershaven een begin ge maakt wordeu met het bouwen van een groot Logement. Zeer mogelijk is het, dat die plaats 200 zachtjes tot harenvorigen staat zal terug keeren. Op de Nijmeeg- sche kermis, is door een' slangen- spouw.eeu zoogenaamdewildcman ontdekt tot zijne yerontschuldi- (eerste jaargang.) Tl |TTTJ i B1NNENLANDSCHE BEKIGTEN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1