ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuwstijdingen ÖOSTINDIEN. (eerste jaargang.) Het abonnement is '2lJo Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. MAANDAG 16 SEFTEMB. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor middags. Batavia 7 Mei. Volgens be- rigt van Macasserzijn in den namiddag van den 26sten Febru ari jl. aldaar aangekomen drie sloepen bevattende de beman ning der Belgische Koopvaardij- brik: le Charlesgevoerd dour den luitenant der 2de klasse van de Belgische Koninklijke mari ne, Ch Hoed, welk vaartuig, ko mende van Singapore en bestemd naar Manilla op de hoogte van de rivier Coety onder den Borne- oschen walin straat. Macasser was aan den wal geraakt en over vallen door zeeroovers, welke met 24 sterk bemande bodems op hetzelve aankwamen. Ksest&seKR gegï, Het trekken van een grooten troep wilde ganzen over Ches- tiéfield zoo vroeg in het na jaar, als men zich naauwelijks herinnert ooit gezien te hebben, geelt reeds aanleiding tot prog nostication wegens den toeko menden winter, en weldat die ongemeen vroeg invallen en bui tengewoon streng wezen zal. ewa»8GBB Het hof van assises te Colmar, heeft zich in de laatste dagen be zig gehouden met eene zaak wel ke, om het vreemde en ijzingwek kende derzei ve veel opziens baar t. Zij komt kortelijk op het volgen de neder: Den 10den Junij 1843 ontwaar den de geëmployeerden van de spoorweg-station te Fegersheim eensklaps eene geweldige lijk lucht voortkomende uit eene 'kistwelke den 5 door eenen -3poor\vegtrein was aangebragt en door niemand afgehaald werd; men opende de kist en vond in dezelve de vreeselijk ver minkte overblijfselen eenervrouw van veertig tot vijftig jaren. Het lijk had aan den hals eene vreeselijke wond; de boenen, welke de kist niet zou hebben kunnen bevattenwaren aan het gewricht afgesnedenen bevonden zich niet in de kist. Aan de regterwang bevond zich eene kleine vleezige uitwas van de grootte eener linze, en een soortgelijke uitwas aan dezelfde zijde bij de kin. De in de kist op het lijk gevondene kleederen schenen aan te duiden dat de persoon, welke dezelve gedragen had tot de laagste volksklasse behoorde; doch, dit werd van den anderen kant tegengespro ken door de omstandigheid dat de slaat van het ligchaam en van de handen, gewoonten aan toonden die slechts in de boo- gere standen der maatschappij gevonden worden. De kerk der gemeente Rotselaar (Belgie) welke bijna geheel was opgebouwd is in gestort. Zeven werklieden ziju gevaarlijk gekwetst. Te Schwctz heeft het water- schrikkelijke verwoestingen aan- gerigten in het Weichsel-dal en ommestreken zijn 286 dorpen een getal van 63,145 inwoners tellendegeheel overstroomd.— Te Weisskirchen in het Nassau- sche is een kerkelijk feest met moord en doodslag op den 3 Sep tember besloten.Het vonnis tegen CConnel geslagen is bij uitspraak van het huis der Lords vernietigddelersche oproerma ker kan dus nu weder van nieuws- af twist en tweedragt stoken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1