Sir Ledgwood. staan en beweren dat zij van Het is met de kermis, zoo als veelzijdig nut is; er zijn er, die met de meeste mensehelijke za- haar tegenstaan en van baar ken. Er zijn er, die baar voor- zeggen: Voor mij geen kermisfeestgerei, Geen weidsch betiteld kinderspel, Geen dwaasheid op haar zegenwagen Bij raadsbesluit en klokgeklep Geregtigd voor een tiental dagen Wat eerlijk mensch er tegen hebb\ O laat mijlaat mijn ziel met rust Wien 't aansta, mij ontbreekt de lust Om zoo veel menschgelijkende apen Zoo'n aapgelijkend menschenras Op straat, en marktveld aan te gapen, Alsof die klucht iets zeldzaams was. Wij willen het een noch het ander verdedigen, Alleen willen wij doen opmerken dat de ker mis niet zelden aanleiding geeft tot en het voertuig is poor de hul de en bewondering der buitenge wone oefening en vaardigheid vandesmenschen vermogen. Een zoodanig voorwerp biedt onze kermis aan in den Heer J. Ledg wood, geboren in Schotland. Door de Natuur, ten aanzien van ligchaamsvorm stiefmoederlijk bedeeld, heeft hij, door langduri ge oefening en inspanning, het zoover weten te brengen dat hij het gebruik der armen, hem STABS-NEEUWS. Op gisteren is in het Hnis van Arrest ingebragt Jacob Hanse, alhier woonachtig, verdacht van zich schuldig gemaakt te hebben aan het afsnijdeu van Koorn-aren. Op maandag 11. had alhier de openbare uitdeeling plaats der prijzen aan de leerlingen van het Latijnsche schooldie daar voor allen op eene bevallige wijze hunnen dank betuigdeu;bij welke gelegenheid de geleerde en rijk begaafden Rector zijnen hoorders vergastte op eene even kernach tige, als onderhoudende redevoe ring in de Nederduitse/ie taal verre te verkiezen boven de La tijnsche bij zulke gelegenhe den. Althans wij wensehen, dat de met lof bekende Rectordie niet in het latijn behoeft te oreerenom proeven van zijne ervarenheid in die taal te geven, eenmaal het ijs in die aloude ge woonte gebroken hebbende bij zijne geboorte onthouden heeft weten te vergoeden en door middel van den éénen voet hem geschonken, zich zoo behen dig scheert, wascht met mes en vork eeteene pen vermaakt, een geweer afschieten een horlogie met eene vaardigheid en kunst kennis uit een neemt en herstelt, dat men zoo vele proeven van be hendigheid vinding en vernuft moet gezien hebben om aan de wezentlijkheid te geloovn. Wij bevelen daarom dit even ongelukkig, ais zeldzaam voor werp van misvorming, aan de be langstelling van het publiek. daarmede telken jare het pu bliek aan zieh zal verpligten. Jammer dat de hoorders na het hooren van zoo veel goeds en schoonszoo vele redenen vonden om satyr en te maken over het gebrek aan schoon heid (reinheid) der strateu, die hier en daar veel hadden van een mesthoop. vertrek der beurtschepen Donderdag 12 September NaarRotterd. 'smorg. ten 7 ur, afrijden der diligences. Corresponderende op de Stooinb Donderdag 12 September. Naar Rotterd.'smorg. ten 11 ur. Middelb, 71/2 ur. Van G.uaarM. 'smorg. 6 ur. Vrijdag 13 September. Naar Rotterd. 'smor. ten 6 ur. Middelb. 71/2 ur. NaarGor. 'smorg. ten 101/2uur. ter drukkerij van p. de looze,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2