10. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. 1844. Nie u ws tijdin gen (eerste jaargang.) Het abonnement is '21/2 Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. MAANDAG 9 SEPTEMB. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor middags. BtJtTSCHB: peg-s?» XVeenen 20 Aug. Yoor eeni- ge dagen heeft alhier een vreesse- lijk ongeluk plaats gehad, het welk iederaan wien de zorg over kinderen is toevertrouwd, tot waarschuwend voorbeeld mo ge strekkenEen dienstmeisje was met twee zeer jonge kinderen op de wallen der stad gaan wan delen en had de onvoorzigfigheid, beide op den muur te zetten.Ter wijl hare oplettendheid door de eene of andere omstandigheid vooreen oogenblik was afgeleid, slort het éénekrmt vairden muur, zij steekt schielijk den arm uit, om hetvallende kindbij de kleêren te grijpen doeh eene onhandige beweging doet ook het tweede in de diepte vallen; door wan hoop vervoerd, springt hel dienst meisje mede in de gracht der ves- ting, waar men hen allen met verbrijzelde leden terug vond. B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Kaïnpén, 4Scplemb. Gepas- seerden nacht is alhier een af- grijsselijke moord gepleegd op een' hoog bejaarden, blinden grijsaardhouder van een Lo gement voor minvermogende reizigers. De dader is op dit oogenblik nog onbekend, of schoon men vermoeden heeft op liedendie met hem omgin gen. Reeds vroeg in den „mor gen waren de héeren Regter- CommissarisSubslitut-Officier van Justitie en Substitut-Grifïier bij de Arrondissem.-Regtbank te Zwolle, alhier aangekomen, die zich thans nog ouledig hou den met het onderzoek. Breda, 6 Sept. Bij de gisteren op de heide, tusschen Oosterhout en Teteringen, ongeveer een uur afstands van onze stad, plaats gehad hebbende gewone vuur- exercitiën der alhier in bezetting liggende veld-artillerie, werd een kanonnier, die in last had, het vallen der kogels na te gaan, op eerie deerniswaardige wijze van het leven beroofd. Een kogel schijnt op eene harde zelfstandig heid zoodanig te zijn nedergeko- inen, dat dezelve, zijwaarts uit springende, den ongelukkigen die zich ruim honderd schreden bui ten de schootslijn bevond, in de zijde trof, met het noodlottig ge volg, dat de man een uur daarna den geest gaf. Een nieuw be wijs, dat men bij zulke oefenin gen niet te veel voorzorg gebrui ken en niet teomzigtigwezen kan. CBIR&aföBB PES,!©-!1®!®» DcArnh. Courant wenseht, dat, wanneer ook ons land in ge drang mogt komen, met den zoo zeer gevreesden oorloger man nen van kennis en verstand niet enkel in het artillerieivezen, zich aan het hoofd onzer zaken vooral onzer buitenlandsche be trekkingen bevinden. Eeuige hoofdofficier, van de dragonders, grenadiers en rijdende artillerie, zullen de troepenbewegingen der Franschen, in het kamp bij Metzgaan bijwonen. I1H. KK. HH. de prins en prinses van Oranje zijn zeer minzaam door den H. Vader, te Rome, ontvangen en hebben dien ten gevolge hun verblijf aldaar nog eenige dagen verlengd. Een officier, te Wcenen, die een soldaat met stokslagen op de exercilié-plaats wilde tuch tigen, heeft, om tooneelen van geweld der burgerij te voorko-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1