STADS-N1EUWS. ■2 -ren kiud om hel leven te hebben gebragt. Deze misdaad moei aan de huisgenootenbij welke zij dienstbaar' was, kenbaar zijn ge worden doordien zich op de slaapkamer van de beschuldigde eene onaangename lucht ver spreidde, ten gevolge waarvan later het in eenen doek gewikkel de lijkje, in hare aldaar staande ladetafel moet zijn gevonden, en waaraan belangrijke wonden of kneuzingen aan het hoofdje moe ten zijn bespeurd. Gorinchem, 1 Sept, "Was men sedert eenigen tijd, wegens de bouwvalligheid der Hervormde kerk alhier er op bedacht, om die door eene andere te doen vervangen terwijl tevens reeds een plan beraamd scheen om inlusschen eene noodkerk op te timmeren weinig dacht men, dat het gebouw zich zoo spoe dig als gevaarlijk om te gebrui ken zoude voordoen zoo als zulks dezer dagen gebleken is, en wel zoo dringend, dat men reeds heden het niet raadzaam achtte, om er de godsdienst in waar te nemen. Naar wij ver nemen, zal er eerstdaags tot de aanbesteding van eene noodkerk worden overgegaan. Rotterdam1 Sept. In den namiddag van gisteren is op het koopvaardijschip: de drie ge broeders, liggende in de Maas voor deze stadeen timmer man, die in den grooten mast werkzaam was door eenen ket ting, die losgelaten is gewor den zoodanig aan het hoofd getroffen dat hij op het dek is nedergevallen en weinige oo- genblikken daarna is overleden. De ongelukkige laat, zoo men zegteene vrouw met 8 kinde ren na. ©BH®®?©®® llSiifSSHa De stad Edam begint hare schulden te conventeren. Het zeewater heeft groote scha de aangerigt op het arme eiland Ameland. Een jonge heer zoekt een dame met niet min der dan 3000 gulden. Op de Noordbaan in Oostenrijk, heb ben twee menschen hun leven gelaten. Heden avond zal de nieuwe Israëlitische kerk te Am sterdam worden ingewijd. De- advok. van Tsehech heeft zijn cli ënt voor onwijs verklaard. De Belgische koopvaarders zal men voortaan met bedelaars gaan bemannen. Gelukkig als dat alle zeevarenden zijnanders- wordt het een gevaarlijk reis avontuur. Vrijgesproken een jufvr. beschuldigd van haar man te hebben verbrand. Gevraagd een apothekers be diende, die geen vleesch lust en heel vlug ter been is. Alhier is uit de K. N. Lo terij getrokkeu op N°. 15975 een prijs van f 1000. ARROND.-REGTBANK TE ZIER1KZEE. Correctionele tereg tziiting can den 6 September J. T.oud 24 jaren, arbeir der, wonende te Noordgouwe veroordeeld tot eene gevangc nis van ééne maand eene boete van 8 en in de kosten ter zake van het moedwillig toe brengen van slagen en In zake van den Heer Oflic. van Just, eischer R. O. en ap pellant, contra C. d. W. oud 51 jaren, tapperwonende té Zierikzee, is laatstgenoemde veroordeeld in eene boete van ƒ3, of bij niet voldoening in eene gevangenis van éénen dag ter zake, dat hij na tien ure zijne tapperij heeft open gehouden. VERTREK DER BEURTSCHEPEN. Zaturdag 7 September Naar Berg. op Z. 'smorg. ten 3 ur* Zondag 8 September NaarRotterd.'smorg. ten4 uur. Naar Middelb. a 6 uur.. AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de Sloomb,. Zaturdag 7 September. Naar Rotterd. 'smorg. tenö'/jur. a Middelb. 'smidd. a 2 ur. Van G. naarM. a a 2^2 ur. Zondag 8 September. Naar Rotterd.'smor. ten71/2 ur. a Middelb.'smidd. a l1/^ ur.. Maandag 9 September. a Gorinch.'smor. a 81/2ur. TER DRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE,,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 2