51. 9. 1844. Nieuwstijdingen. (eerste jaargang.) ZIEEUKZEE$CHE NIEUWSBODE. Het abonnement is 2lL Cts. in de week. Enkele Cents. nummers VRIJDAG 6 SEPTBMB. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor- middags. RU SL AN D. In het kabinet van zeldzaamhe den van de akademie teSt. Peters burg, maakt een repetitie-horolo- gieter grootte van nog geen ge woon hoenderei, de algemeene ver wondering gaande. De buitenzij de vertoont het graf des Zalig makers met den steen,die den toe gang afsluitbenevens de beide schildwachten op hunnen post. Terwijl de nieuwsgierige dit klei ne meesterstuk van werktuigkun de beschouwdt, ligt de steen zich in een oogenblik opde wachters vallen omver, de engel verschijnt, de vrouwen treden het graf bin nen en men hoort uit het uur werk het Grieksehe kerklied op deii feestdag der opstanding ge bruikelijk spelen. BGEl?8èBB BQBV. De beschuldigde Enderle, ver dacht van op den schout Dorn- dorf geschoten te hebben, en des wege te Ulm in hechtenis kon onlangs het verlangen niet weder- staan om zijne familie en huis gezin te zien. Hij vond gelegen heid om te ontsnappenen liet een briefje achterwaarin hij den cipier verzocht geen gerucht te maken daar hij den volgenden morgen terug zou komen. En ziedaar! hij hield woord. De beschuldigde blijft volharden bij zijne verklaringdat hij niet op den schout geschoten heeft. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Haarlem 2 Sept. Gisteren avond is bij de draaibrug van den spoorweg over het Sparen, een wagentje, waarin twee kin deren gezeten waren in het water geraakt. De brugwach ter, Stoetz genaamd, is terstond in het water gesprongen en die kinderen te hulp gekomen, doch is onmiddelijk gezonken en daarbij om het leven ge raakt. Hij laat eene weduwe en kinderen na. Daar het wa gentje nog eenigen tijd drijven de was gebleven, zijn de kin deren gered. 's Gravenhage 29 Aug. Zon dagavond omstreeks tien ure, is op den Leidschen straatweg op de hoogte van Bakkershagen een jongeling uit deze gemeen te, door een kerel aangerand. Hij vroeg hem eerst om geld daarna vorderde hij het en toen hij eene weigering ont ving, haalde hij een mes le voorschijn. De jongeling trok almede zijn mes en bragt den aanrander eene wonde toe ter wijl ook hij over zijn buis eene snede bekwam. De aanvaller bemerkende dat hij het onder spit zou delven, riep om hulp, waarop nog twee kerels toescho ten, die hem ontzetten. De aan- geraudedie zich zoo dapper gedragen had nu ziende dat verdere worsteling eene dwaas heid zou worden redde zich door de vlugt. Utrecht 2 Sept. naar men ver neemt, is Zaturdag 11. op den spoorweg van hier naar Amst. bij Abkoude eene koe, die over* den spoorweg wilde loopen, dooi den trein overreden, zonder dat hierdoor eenig ongeval voor het transport is veroorzaakt. Tiel30 Aug, Gisteren werd van hier uit de gevangenis, naar diein de hoofdplaats van deze provincie overgebragt, een 23 ja rig, vroeger onbesproken dienst meisje, uit de gemeente Hooft en, beschuldigd Yan haar pas geho-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1