ZIERIRZEESCHE NIEUWSBODE. Het abonnement is WOFIVSD 4C De uitgave geschiedt 2x/2 Cts. in de week. J op maandag, woensd. Enkele nummers 2 GLUTS'wm en vrijdagdes voor- Cents. 4 SEPTEMB. middags. Nieuwstijdingen AMERIKA. Op den 19. Julij is de houten brug van de Reading spoorweg Manayunk ingestort, in de nabij heid van NewYork. De trein wa gons, die er juist overging, is, door het bestuur der Voor zienigheid, behouden. De machi nist bemerkende op het oogen- blik, dat hij op de brug was dat dé brugslelling waggelde liet in eens al de stoomkracht los welke met eene verschrik kelijke snelheid de zesendertig wagons vooruit sleepte. Naauwelijks was de laatste wagon aan den over kant gekomen of de brug was ingestort. Gelukkig heelt nie mand er het leven bij verloren zelfs niet de machinistdie met den schrik vrij kwam. De brug was tien Ned. ellen hoog en 27 ellen lang. 13INNENLANDSCHE BERIGTEN. Men verneemt, dat de te de zer Stede gedetineerden ^Lrieean Ijuik en Hendrik Fox die beide door het Provinciaal Geregtshof alhier, de eerste wegens doodslag en de tweede wegens diefstal, tot de straffe des doods zijn veroor deeld, en wier voorzieningen in cassatie zijn afgewezensteeds volhouden, om geen gratie aan Z. M. den Koning te vragen welke hun waarschijnlijk zoude geschonken worden zoodat het Officie nu ondanks zich zei ven wel verpligt zal zijn de zoo strenge straf aan hun te vol voeren. ©esêe8E©BE SG In dc Badensche mijnen van Kinzingthal werd dit jaar veel zilver gevondenonlangs was een stuk zilver van 11 pond opgegra ven. De bevolking van Londen en hare voorsteden bevat twee millioen zeven duizend vijf hon derd vijftig zielen. [De bevolking van Noord- en Zuid-Holland be draagt nog geen millioen (969, 334)]. De middelbare sterfte per week is, naar een berekening der vijf laatst voorgaande jaren, door elkander negen honderd zes en veertig. Louis Philippe raad pleegt de knoopen van zijn' rok naar Londen gaanniet naar Londen gaan.Chateaubriant en eenige ligtemissen zullen te Trier den Heiligen Rok zienste vig laken dat achttien ecuwen kan verduren, zoo sterk is het tegen woordig niet meer te bekomen. Het is den beruclilen roover Psieg gelukt, zijne gevangenis te ont snappen. De heer James van Rotschild zou tot graaf van het heilige, roomsche rijk besneden worden dat is ten minste geen graaf, die neemtmaar wel een (eerste jaargang,) 1^41' 's Gravenhage, 30 Augustus Hesje G.in hetKorte Achterom alhier, was reeds voor eenige da gen verwittigd dal het. hotel gevangenisop de Prinse gracht tot hare ontvangst ge reed was en dat zij aldaar met on geduld werd afgewacht. Hel scheen echter, dat het meisje geen lust gevoelde, in die fatsoenlijke buurt haren intrek te nemen en wendde mitsdien onpasselijkheid voor. Men bleef er echter op staan, dat zij zou komen en zond haar den geneesheer, ten einde zich van de waarheid der verontschul diging té overtuigen. De facul teit oordeelde, dat zij zeer goed konde logeren, en onder eene mas sa nieuwsgierigen werd zij per koetsnaar haar nieuw verblijf overgebragt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1