ZIERÏRZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuwstijdingen n.' ie (eerste jaargang.) 184;4.'( Het abonnement is MAAND4G De uitgave geschiedt 21/a Cts. in de week. op maandag, woensd. Enkele nummers 2 Cn- vr^a^^es vool~ Cents. mlddags. B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Groningen, 29 Aug. Nadat 11. Zondag in de Kerk der Ned. lierv, gemeente alhier godsdiens tig gedacht werd aan het beleg dezer Stad in 1672 is de gedenk dag dezer belangrijke gebeurtenis gisteren wederom door Gronin- geos ingezetenen gevierd doorliet uitsteken van vlaggen en het spe len van eenige muzijkstukken: ook heeft daarbij eene luisterrijke harddraverij plaats gehad. Arnhem, 27 Aug. De nacht wagen van Amsterdam naar de ze stad is tusschen Zaturdag en Zondag jl.in de nabijheid van Amersfoort, ten gevolge van ee~ nen weggezakten duiker omge vallen, en de reizigers door dit on geluk meer of min, echter niet gevaarlijk, gewond. 's Hertogenbosch 30 Aug. Gislerennamiddag is alhier per stoomboot gearriveerd Mgr. AfFre aartsbisschop van Parijs, Z. Em. beeft zijnen intrek bij den Ed. Ah. lieer G. van der Horst Lid van den raad dezer stad. genomen, en denzelfden avond de Cathedraale kerk van St. Jan bezocht. Brielle28 Ang. Heden had alhier de openbare teregtstelling plaats aan den persoon van J. de Labii die, bij arrest v;n hel Provinciaal Geregtshof van Zuid- Holland ter zake van moedwil lige brandstichting, aan twee ge bouwen gepleegdveroordeeld was tot de straffe des doods, wel ke straffe hem door Z. M. onzen geëerbiedigden Koning is kwijt gescholden, en veranderd in die van een uur te pronkslelling, brandmerk met den strop om den hals, aan de galg vastgemaakt, en een confinement in een rasp- of tuchthuis voor den tijd van twin tig jaren; welke straf heden bin nen deze stad ten aanschouwe eener overgroote volksmenigte werd ten uitvoer gebragt. Door de Neder], Handelmaat schappij zijn voor de maand September bevracht elf schepen, als: voor Amsterdam vijf Rot terdam vijf en Middelburg een De Engelschen azen op Borneo, ook de Nederlandsche-Oost-Indi- sclie koloniën prikkelen de heb zucht der ale-hoofden en beafsteek - buiken'tis daarom zaak onze Marine te herscheppen van cene poppige juffer in een'duchtigen Piet Hein. Voor het armzalig laf en doelloos soldaatje-spelen te land, betaalt de natie jaarlijks p. m.f 10,000,000 de Marine moet zich van de helft bedruipen; en toch moet de Marine onze magt en sterkte zijn wantons bestaan is afhankelijk van het be houd onzer koloniënTiel .W. In het Handb. van 17Aug. wordt eene coupon gedagvaard om te verschijnen ten huize van de Koek te Amst. In Weenen zijn 300 400 diamant- en straatslijpers, zooals er overal gevonden worden opgeligt, gekluisterd en naar Triest en Venetië opgebragtom publiek te werken of bij de Ma rine besteed te worden. Te Limburg is een man lot 5 jaren, zegge 5 jaren, gevangenisstraf en eenige boetegecondemnecrd, om dat bij zijne oppositie-werende wederhelft een kleine wond, door een' beet of zoo iets, had loege- bragt. Te Arnhem is een hoofddepót van allerlei soort van ambachtslieden; welke alom wor den aangebodenin 't gros en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1