ZIERIRZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuwstijdingen. 6* (eerste jaargang.) 1844» Het ABONNEMENT is 21/2 Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. VRIJDAG 30 AUGUST. De uitgave geschiedt op maandag, woensd en vrijdag des voor middags. De drie personen, beschuldigd van het valsehelijk namaken van coupons der Nederlandsche schuld, Valler, Enrico en Harri son, zijn heden teregt gesteld, schuldig, bevonden, en ieder tot tien jaren deportatie veroordeeld. F&ANSCKE PQST. Eenige dagen geleden heeft in Parijs een jammerlijk voorval plaats gehad. Eene vrouw van circa vijf en twintig jaren, be geeft zich in het gewaad eener werkster aan een der heerenhui zen van zekere straat, op het uur, dat men daar aan den disch zat. Zij vraagt den heer des huizes te spreken en bij afwezig heid van dezen zijne vrouw. Naauwelijks is zij alleen in tegen woordigheid dezer dameof zij haalt van onder haar voorschoot een zakpistool met dubbelen loop tevoorschijn, plaatst het zich in den mond, en lost te gelijk het dubbele schot. Er werd ten spoedigste naar een' geneesheer gezondenom de wonden op te nemen, en der ongelukkige de eerste en noodzakelijkste hulp te verleenen. Hij vond haar nog in levenondanks hare vreesse- lijke wonden. De beide kogels waren in de keel blijven steken zonder dat het mogelijk was met juistheid derzelver ligging te bepalen. De gewonde werd da delijk daarop naar een gasthuis vervoerd. Op de verschillende ondervragingen, die haar werden gedaan heeft zij met moeite ha ren naam kunnen opgevenen kenbaar gemaakt, dat zij, ten ge volge van zeer naauwe betrekkin gen met de eigenaar van het huis alwaar zij haar noodlottig plan was komen uitvoeren door hem verlaten zijnde denzelven her haalde malen had opgezocht; dat hij, om van hare vervolgingen te zijn ontslagen haar den vorigen of den eigen dag, bij den politie commissaris had gebragt, en dat zij sinds dat oogenblik besloten had hare schande en dien hoon niet te overleven. BINNENLANDSCHE BERIGTEN Arnhem, 24 Aug. Heden had alhier de plegtige begrafenis plaats van den mineur Horner uit Nijmegen die door de on- voorzigtigheid van zijnen krijgs makker en bijzonderen vriend Hverleden donderdag het ieven verloor. Op dien dag werd door het korps mineurs naar de schijf geschoten en. Na dat dit schieten herhaalde ma- lan had plaats gehad, bleef een enkel geweer geladen over. De gevallene met. zijnen vriend rondwandelende en boertende nam laatstgemelde juist dit ge- Iadene geweer op, en vroeg aan zijnen makker, of hij daarmede eens op hem zoude mikken. De ze evenzeer als eerstgenoemde, in het stellige denkbeeld ver- keerende, dat het geweer onge laden was, gaf een toestemmend antwoord, waarop het geweer losbrandde en Horner doodelijk gekwetst werd. Men verze kert, dat de ongelukkige dader over zijne onwillekeurige daad ontroostbaar is. 'sGravenhage,26 Aug. Heden morgen is teScheveningen eenvïs- scher, Gijsberlus Groen genaamd, die een anker wilde uitzet ten noodlottig verdronken. De stroom was zoo sterkdat de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1