Het ABONNEMENT is Nieuwstijdingen (EERSTE JAARGAKG.) 184f4f« ZIERIKZEESCHE IVIEEWSBODE. 21/2 Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. WOENSDAG 28 AUGUST. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor- middags. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Kuinre, 20 Aug. Van de scha den, die zich zoo op verschil lende plaatsen in deze provin cie of in ons vaderland hebben doen gevoelen, is ook deze ge meente niet verschoond geble ven. Van den 18" op den 19" dezer is door eenen storm uit het West-Noordwesten de Zui derzee alhier tot op eene hoogte van 1,84 el boven dagelijks wa terpeil geloopeu, en heeft den pol der achter Kuinre, waar ongeveer 850 stuks vee liepen te weiden, geheel en al geïnundeerd, het welk eene aanzienlijke schade aan de landlieden en huurders van landen' in dien polder te weeg brengtaangezien de mees ten dezer, geene andere weiden voor hun vee hebben, en alzoo genoodzaakt zijn, hetzelve op stal te zetten of te verkoopen; het hooi dat hier en daar nog aan schiften in voornoemden polder stond, is geheel bedorven of ver loren gegaan. In den namiddag van den 19" dezer zijn twee paarden van den heer baron Sloet van Oldruten- borgh welke zieh aan zee opde polderkade bevonden, ont dekt, door vier schippersknechts met levensgevaar van daar ge haald, en behouden te Kuinre aangebragt; deze paarden hadden anders eenen gewissen dood in de golven moeten vinden. In het logement de Toelast, te 's Gravenhage, had een doof stomme (althans zoo hield de deugdnietzich),zijn' intrek geno men. Eene poos, na dat hij den 19 's morgens vertrokken was vermiste men eene parapluie, en ontdekte men dat er eene rui ling van een paar oude voor nieu we laarzen had plaats gehad. Men achtte den diefstal te gering, om van denzelven aangifte te doen Twee dagen daarna werd er in- tusschen bij den logementhou der narigt gevraagd omtrent den doofstommen vreemdeling, en vernam men dat hij zich te Rotterdam,in het lógeme],jl de Kroon had weten in te dringen bij den heer JBocholz lijfarts van den Koning van Pruisscu en dat deze heer en zijne familie, met den deugdniet medelijden heb bende hem vertrouwen hadden geschonken, en in hunne appar tementen toegelaten. Yan eene wandeling in de stad terug gekeerd ontwaarde men, dat de bewuste persoou van de onder scheiding welke hem ten deele was gevalleneen schandelijk misbruik had gemaakt, immers de cassettes met belangrijke pa pieren en 'eene aanzienlijke som aan tien-gulden-stukken waren Ie gelijk met den doofstomme verdweflen. De dief schijnt van geene pas voorzien te zijn. Men vermoedt, dat hij dadelijk, na het plegen der misdaad, de wijk naar Belgie genomen heeft al waar het te wenschen is, dat hij de nasporingen der politie niet zal ontkomen. ©esses? SE®8©ITBÏ®'« Dubbele rampslag te Athene; de schatkist is berooid en de beur zen der Grieken zijn ledig; dat zal kunst en vliegwerk zijn, om zoo spoedig als elders zulk.een groot gat met fatsoen te stop pen. Josef Bonaparte, is dood en begraven zijne vrouw;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1