N. 4. 844. ZIERIK.ZEESCHE NIEUWSBODE, Nieuwstijdingen (eerste jaargang.) Het abonnement is 21/9 Cts. iti de week. Enkele nummers 2 Cents. MAANDAG 26 AUGUST. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor middags. Rotterdam, 20 Aug. Dezer dagen is het der politie gelukt, om zekeren befaamden boos wicht, F genaamd, in han den te krijgen deze persoon nu is gisteren avond uit de kantons gevangenis, waarin hij voorloo- pig was geplaatstdoor middel van braak ontsnapt. Rriel, 21 Aug, Door het on matig gebruik van sterkendrank, hetwelk denadeeligsle gevolgen na zich sleept, had alhier een Ver schrikkelijke zelfmoord plaats. In den laten avond van gisteren heeft de persoon van van O zich zeiven van helleven beroofd, door zich naast zijne bedstede op te hangen. 's Hertogenbosch 21 Aug, De heer kunstschilder S. de J. uit Utrecht, beschuldigd wegens het ontvoeren of schaken van een meisje, oud 16 jaren, en al hier in het huis van arrest op gesloten geweestis gisteren op bevel der arrond.-regtb. provi sioneel op vrije voeten gesteld. (II. B. van 23 Aug.) Van Harlingen meldt, men dd. 21 .Aug,datop do Vriesche kust bij den zwarte Haan, twee turf- tjalken zijn verongeluktzijnde van de eenede geheele equipage, doch van de andere, bestemd naar Harderwijk, slechts, de knecht en de dochter van den schipper met groote moeite gered, doch deze laatste, genaamd R. Bovenkamp, van de Smilde, daar bij verdronken. Briel23 Aug. In den nacht van heden heeft men inbraak ge daan, bij den Wel-Eerw. Heer Pa stoor der R. K. gemeente (e de zer stede. De dieven moeten zeer bekend in het huis geweest zijn zoo men zegt, moeten zij eenige kleine zilveren voorwerpen me degenomen hebben, doch zij zijn in de uitvoering van hun misdrijf gestoord geworden. Het is te wen- schcn dat het der ijverigejnslitie gelukken moge, hen op het spoor te krijgen. Oosterland, 23 Aug. Het was een gelukkig denkbeeld, van wien het ook uitdachtom jaarlijks eene vergadering te houden van de Onderwijzers in het tweede District onzer Provincie. Niet alleen toch wordt de band van eendragt daardoor naauwer toege haald eigenwaan en trotsch be teugeld; maar tevens menige ge lukkige gedachte ontwikkeld, nuttige waarnemingen en wen ken medegedeelden alzoo een schat opgezameld, waarvan het verstand en hart onzer kinderen, aan de leiding dier Onderwijzers toevertrouwd, heilrijke vruchten kunnen inoogsten. De eerste dier vergaderingen werd in deze gemeente gehouden op den 13 Augustus 1843; de tweede heden waarbij dcHoog- Welgeb. Heer Jonkheer Mr. M. J. Schuurbcque Boeije School opziener van dit District, het niet beneden zich achtte, het voorzitterschap en de leiding der vergadering op zich te nemen Na eenige uren aan het hoofd doel dezei bijeenkomst gewijd, en de belangen van alle vakken van het lager onderwijs behar tigd de slotsommen van prac- tiseheondervinding medegedeeld, en alzoo, door gepaste vrijmoe dige wisseling van denkbeelden, ruime stof van kennis opgeza meld te hebben, begaf men zich naar de kerkalwaar in tegen woordigheid van eenige inwo ners dezer gemeente, eene proeve gegeven werd van een kerkgc-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1