ZIEÏUKZEESCHE NIEUWSBODE. Nieuwstijdingen. M'S-, ff'® W MS Wilt gij rijk worden, de zoowel aan het sparen als aan het verkrijgen. Te veel vertrou wen op anderen heeft reeds me nigeen ten gronde gerigt-men komt doorgaans verder met <ecn o (eerste jaargang.) ió44 Het abonnement is 21/g Cts. in de week. Enkele nummers 2 Cents. VRIJDAG 23 AUGUST. De uitgave geschiedt op maandag, woensd. en vrijdag des voor middags. BE&aStMBBB POST, Brussel 19 Augustus. Men meldt uit Luikdat de Ourthe en de Vestdre zoodanig zijn opge zwollen en buiten hare oevers ge treden dat te Bhenée alles over stroomd is gewordenen de in woners naar de bovenste verdie pingen hunner huizen hébben moeten vlugten. Het rid op den ijzeren weg van Aken naar Keu len is voor het oogenblik ge stremd ten gevolge van de aan merkelijke verzandingen dooi de aanhoudende pias-regens. Ook te Verviers heeft de over stroom in g van de Vestdre aan mer kelijke schade veroorzaakt. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Maastricht 19 Aug. Niet slechts te Valkenburg hebben de wateren der Geulle verwoestin gen aangeriglmaar overal tot aan de Maas, hebben de oeverbe woners schade geleden. Te Meers sen en in het gehucht Wcer.s zijn eenemenigte korenschoven, ver dronken varkens koeijen huis raad enz. uit het water opge- vischt geworden. Leeuwarden, 19 Aug. In den nacht van den 17denop den 18<len dezer zijn ontvlugt uit het huis van reclusie en tuchtiging te Leeuwarden twee gevangenen, wier signalementen reeds overal zijn rondgezonden ten einde de zelve aan te houden en terug te brengen. In den nacht van den 15 op den 16 dezer is ten huize van F. J, van der Fleerte Born werd nabij Dockuuidoor middel van braak en inklimming, een be langrijke diefstal gepleegd. On der de gestolen goederen bevon den zich twee gouden oorijzers (een breed en een smal)benevens nog negen andere kleine voorwer pen van goud alsmede een bran- dewijnskop, schaarkelting met toebehooren en andere zilverwer ken met nog een groen gebreid tasje, waarin 50 gulden aan nieu we dubbeltjes met nog 70 gul den aan nieuwe guldens en drie guldens een heele en twee halve gouden rijders, een gouden du kaat en ongeveer 110 gulden aan heele en halve tieuguldenst.uk- ken. De justitie heeft dadelijk ijverige pogingen in het werk ge steld om de daders en deze goe deren op te sporen. 's Hertogenbosch 1 9 August. Het water wast-op ecuesein ik ba rende wijze; zoaer geen spoedige val komt loopt alles onder nog slechts zestien duini en V A de hoogte der Singel.vado i ounom de stad bereikt. Ook a;..-> den Groenendijk schijnt de nood te wezen heden morgen kwa-n van daar een estafette en nu hoort meti dat een detachement van 100 lan- ciers derwaarts trekt ten einde hel moedwillig doorsteken van dien dijk te voorkomen Rotterdam den 21 Augustus Heden cud ten zeven ure zijn HH. MM. de Koning en Koningin deze stad binnengereden, ten ein de zich op 's Rijks werf in fesche- pen, tot voortzetting van lluogst derzelver reis naar Weimar. de weg tot rijkdom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1844 | | pagina 1