Brochure "Agrarisch Toeristische Reizen 1994 Hilleshög introduceert het geld- zaadje. Wie de rassenlijst goed leest, kiest voor de nieuwe suikerbiet Allure. VRIJDAG 17 DECEMBER 1993 Het programma 1994 omvat een keur aan agrari sche toeristische reizen, die alle beslist de moeite waard zijn. Er zijn 8 nieuwe bestemmingen uitgeko zen, naar de prachtigste gebieden in Europa en an dere continenten. Welke reis u ook kiest, met Agrarische Studiereizen maakt u op comfortabele wijze kennis met andere culturen, mooie landstre ken, interessante bezienswaardigheden en het leven en werken van buitenlandse collega's. Een voorproefje uit de brochure: Graubünden - Zwitserland winterreis, 15-22 januari, 8-daagse busreis. Diverse excursies: "Via Mala" kloof; St. Martinkerk in Zillis met fraai beschilderd plafond; bergdorpen Arosa en Davos; wandeling door Chur. Per kabelbaan naar Brambrüsch, moge lijkheid tot sleeën, langlaufen, wandelen in de sneeuw en van de frisse berglucht genieten. Glüh wein drinken en uitgebreid boerenbuffet. Winter in Graubünden, Zwitserland Berlijn - B.R. Duitsland met agrarische beurs, 18-22 januari, 5-daagse busreis. Bezoek internationale agrarische beurs "Grüne Woche". Rondrit door Ber lijn met Brandenburger Tor, Unter den Linden, enz. Bezichtiging park en slot Sanssouci bij Potsdam en agrarisch bedrijf in voormalig Oost-Duitsland. Indonesië, Sumatra, Java, Bali, 26 januari - 9 februa ri, 15-daagse vlieg-/busrondreis. Sumatra: tocht op het Tobameer met Samosireiland. Java o.a.: planta ges, batikfabriek, zilversmederij, de Borobodurtem- pel en Mangkunegaran Paleis. Bali: kleurrijk eiland met rijstvelden, tempels, weverijen, houtsnijwerk plaatsen, Balinese dans en véél meer. Voorbespre king voor de schitterende reis naar Indonesië: zaterdag 18 december 1993, 10.15-12.30 uur in het kantoor van Agrarische Studiereizen te Arnhem. Als u komt, gaarne bellen: 085-512087. Salzburgerland - Oostenrijk winterreis, 29 januari - 5 februari èn 5 - 12 maart, 8-daagse busreis. Tochten per bergtrein en kabelbaan naar hoge besneeuwde bergtoppen bij Kaprun en Saalbach-Hinterglemm, om te ontspannen in de sneeuw. Arresledetocht op Thurnpas. Wandeling door Salzburg met bezoek ge boortehuis van Mozart. Agrarische bedrijven. Pinz- gauerfeestavond met streekgerechten en muziek. Eilat - Israël, 15-22 februari, 8-daagse vlieg-/busreis. Geniet van zon, Rode Zee en excursies: bezoek On derwater Observatorium, tocht per glasbodemboot: de kleurrijke wereld van vis en koraal; tocht door de schitterende bergen van de Sinaïwoestijn in Egypte; "safari" door reservaat Hai-Bar; Massada met paleis van koning Herodes; gelegenheid om te drijven in de Dode Zee en agrarische bezoeken aan kibboets Yot- vata en kibboets Ein Gedi. Mallorca, 6-13 april, 8-daagse vlieg-/busreis. Excur sies en agrarische bezoeken over het gehele eiland, dat véél meer te bieden heeft dan alleen zon en strand. Bezoek o.a. parelfabriek, druipsteengrotten van Drach en landgoed La Granja voor wijnproeverij, bijwonen demonstratie traditionele ambachten en Mallorcaanse dans. Verder: agrarische bedrijf Sa Ca- nova; boottocht naar Formentor; bezichtiging kasteel Bellver en sinaasappelplantage. Nieuw!! Aruba, Bonaire, Curasao, 12-22 april, 11-daagse vlieg-/busreis. Interessante reis naar deze aan Nederland verwante eilanden met hun heerlijke klimaat en geweldige natuur. Aruba: wandeling door Oranjestad langs Fort Zoutman en de "Hollandse" gevels; Arikok Nationaal Park en agrarisch station Santa Rosa. Bonaire: Nationaal Park Washington Slagbaai met zilte vlaktes, steile heuvels en fraaie binnenbaaien; bezoek aan Gotomeer waar flamin go's te zien zijn en tocht naar zoutpannen met sla- venhuisjes. Curacao: bezichtiging Willemstad; bezoek landhuis Chobolobo, tegenwoordig destilleer- derij van Curacaolikeur en bezichtiging Seaquarium. Nieuw!! Marokko, 9-16 mei, 8-daagse vlieg-/bus- rondreis. Marokko ligt vlakbij Europa, maar lijkt een andere, exotische wereld met de smalle straatjes met kruidige geuren en lawaai van kopersmeden, naast moderne gebouwen. Rondreis langs bekende steden, zoals Rabat, Fes en Casablanca met bezoe ken: wijnkelder met proeverij; tocht naar de vlakte van Tadla voor bezoek agrarische bedrijf met katoen, olijven en sinaasappels; berbermarkt en groente kwekerij. B.R. Duitsland-Oost, 30 mei - 4 juni, 6-daagse rond reis per bus. Agrarische bezoeken in voormalig Oost-Duitsland o.a. stoeterij, akkerbouw, melkvee houderij. Tochten door het mooie Thüringerwald, Elbsandsteingebergte en het nationaal park Sachsi- sche Schweiz. Bezichtiging van de steden Weimar, Dresden, Leipzig, slot Moritzburg en de porseleinfa briek in Meissen. En verder de volgende nieuwe bestemmingen: Tunnelteelt in Israël Zeiler See in Oostenrijk Portugal - rondreis, 31 mei - 8 juni, 9-daagse vlieg- /busrondreis; Fichtelgebergte - B.R. Duitsland, 11 - 16 juli, 6-daagse busreis; Oekraïne, 26 juli - 4 augus tus, 10-daagse vliegreis/rondreis per bus; IJsland, 9 - 16 augustus, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus; Vorarlberg - Oostenrijk, 9-17 september, 9-daagse busreis; Mexico, 7 - 20 december, 14-daagse vlieg reis/rondreis per bus. Genoemde reizen en alle reizen, die in de brochure 1994 beschreven staan, zijn volledig verzorgd: goede accommodatie (kamers met eigen douche/bad en toilet), volpension, compleet toeristisch en agrarisch programma, vervoer in luxe touringcar, Nederlandse reisbegeleiding gedurende de gehele reis; reissom in clusief reisverzekering en annuleringsregeling. Voor nadere informatie, uw aanmelding of voor het aanvragen van de brochure "Agrarische Toeristische Reizen 1994", kunt u bellen naar het Secretariaat van Agrarische Studiereizen, Kleine Oord 179, 6811 HZ Arnhem, tel. 085-512087. Ook geopend op za terdag van 9.00-12.30 en op werkdagen van 8.30-17.30 uur. De medewerksters van Agrarische Studiereizen staan u gaarne te woord: Mieke van Westeneng, Margriet Zieleman, Liesbeth Snijder, An toinette Bakker en mevrouw L. Deumer wensen u prettige kerstdagen en een reislustig nieuwjaar toe! Het geldzaadje. Zo mogen we Allure van Hilleshög wel noemen. Een nieuw bietenras, dat meteen alle aandacht naar zich toe trekt. Heel begrijpelijk. Allure combineert een hoog suikergehalte met een uitstekende wortelopbrengst en weinig grondtarra. Stuk voor stuk kwaliteiten die uiteindelijk bepa lend zijn voor een zeer hoge Financiële opbrengst. En zeg nu eerlijk: daar is het toch om begonnen?

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 21