Mineralenbalans Bijlage bij verbruik Bijlage bij produktie VRIJDAG 17 DECEMBER 1993 I1 ■MHhJ 19 i Naam Adres Woonplaats Verbruik Stikstof (kg N) Fosfor (kg P) Kalium (kg K) A. Uitgangsmateriaal 1. dieren/dierl. produkten 2. planten/plant, produkten subtotaal B. Voer 1ruwvoer 2. méng-/krachtvoer subtotaal C. Meststoffen 1. kunstmest 2. organische mest subtotaal D. Milieu-aanvoerposten 1. depositie 2. mineralisatie 3. N-binding subtotaal E. Overige 1bodembedekkende materialen 2. stalstrooisel 3. diversen subtotaal Totaal Overschot op bedrijfsniveau Totaal verbruik Totaal produktie Overschot Heffingvrije voet Belastbaar overschot Produktie Stikstof (kg N) Fosfor (kg P) Kalium (kg K) F. Dierlijke produkten 1. dieren 2. zuivel 3. eieren 4. overig dierlijk subtotaal G. Plantaardige produkten 1hoofdgewas 2. bijprodukten subtotaal H. Meststoffen I. dierlijke mest 2. compost subtotaal I Afval 1. plantaardig afval 2. afvalwater 3. diversen subtotaal Totaal Stikstof (kg N) Fosfor (kg P) kalium (kg K) Bedrijfsgegevens apart vermelden. Dit is 'm dan: de kaart waarop u of uw boekhou der/accountant alle mineralencijfers van uw bedrijf in 1994 kan invullen. Dat gebeurt in kilo grammen stikstof N, fosfor P en kalium K. Alleen deze kaart is niet voldoende voor het kunnen bijhouden van een boekhouding. Op de eerste plaats heeft u nog een lijst nodig van gemiddelde mineralengehalten in de verschil lende produkten en gewassen. Die lijsten kunt u schriftelijk aanvragen via de bon in de krant. Tevens kunt u het mineralenrapport aanvragen, dat stap voor stap weergeeft hoe u een balans maakt. Verder zijn twee bijlagen op de achterzijde handig. Hier kunt u per post (voer, mest, afval enz.) steeds de gehaltes noteren aan de hand van de gegevens op de lijsten of aan de hand van bon nen en afrekeningen met daarop mineralengehal ten. Als u zelf een mineralenboekhouding bij houdt kunt u de bijlage meerdere keren kopieren. Het zal best even wennen zijn, want u gaat werken met nieuwe woorden als verbruik en produktie in plaats van aanvoer en afvoer. Ook staan alvast op de kaart termen als depositie, mineralisatie en N-binding. Daar kunt u voorlopig een streepje zetten. Er moet nog beslist worden of die in de mineralenboekhouding worden opgenomen. Meer informatie over deze kaart staat in de Mineralenkrant. Voor alle duidelijkheid: deze kaart geldt voor 1994. Ze vormt de basis voor de mineralenaangifte 1995 in de veehouderij. Bijlagen bij de Mineralenkaart Per post (voer, meststoffen, afval enz.) kunt u pre cies aangeven hoeveel mineralen er in zitten. Let heel goed op of op de bon de gehaltes in N, P of K zijn ingevuld of in N, P2Or> en K20. Als dat laatste het geval is moet u steeds terugrekenenaar N, P of K. Het omrekengetal staat op de bijlage. Let ook op de beginvoorraad en eindvoorraad, die u per 1 januari en per 31 december moet noteren. Als u zelf een mineralenboekhouding bijhoudt, is het handig om deze bijlage meerdere malen te kopiëren. O 3 (U •-t ÊL 3 *r 3 3 i-i Verbruik: Subpost: prod likt leverancier bon /jaaroverzicht hoeveel- N- N P-* heid gehalte (kg) gehalte I' (kg) P,0,-* P,0. gehalte (kg K-** gehalte K (kg) K,0" gehalte K,0 (kg) Totaal verbruik overnemen op de balans, onder de betreffende subpost. Voor een produkt alleen P-gehalte of alleen P,O.-gehalte invullen, niet beide gebruiken. Vooreen produkt alleen K-gehalteöf alleen K.O-gehalte invullen, niet beide gebruiken. Aanvoer beginvoorraad subtotaal eindvoorraad Totaal verbruik x 0,437 x 0,830 Prndnktie: Subpost: produkt afnemer bon/jaaroverzicht hoeveel- N- N P-* P P,0.-* P.O. K-** K K,Ó-" K..O heid gehalte (kg) gehalte (kg) gehalte (kg gehalte (kg) gehalte (kg) V n,417 v n.Rtn Totaal produktie overnemen op de balans, onder de betreffende subpost. beginvoorraad Voor een produkt alleen P-gehalte öf alleen P,()--gehalte invullen, niet beide gebruiken. Voor een produkt alleen K-gehalte öf alleen KO-gehalte invullen, niet beide gebruiken. eindvoorraad

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 19