ALGEMENE LEDENVERGADERING 1993 P Izlm verzefoiïnasn/ieuMs Op 22 juni jl. werd te Raamsdonksveer de algemene ledenver gadering van Verzekeringen ZLM gehouden. Naast inleidingen door de voorzitter en de directeur kwam een aantal formele zaken aan de orde. De vergadering besloot het batig saldo van 4.848.000,= aan de reserves toe te voegen. Tot lid van de financiële commissie werd benoemd de heer C. Branderhorst te Eethen in de plaats van de aftre dende heer J.H. Hartgers te Doeveren. De bestuursleden de heren K. Dees te Biezelinge en F.P. Maas Kortgene werden herbenoemd. Overeenkomstig artikel 16 van de statuten werd de voor zitter, de heer L.W. van Nieuwenhuijzen te De Heen her benoemd door het hoofdbestuur van de ZLM. In zijn openingswoord ging de voorzitter in op de teruglopen de resultaten van het schadeverzekeringsbedrijf in Nederland. Oorzaken zijn onder andere de enorme stijging van de letsel claims, zowel in aantal als in het bedrag per claim. Daarnaast neemt ook het diefstalrisico steeds grotere vormen aan, terwijl inmiddels ruim 5% van de schadelast het gevolg is van verze keringsfraude. Deze invloeden zijn ook bij de eigen maatschappij in toene mende mate merkbaar. Desondanks is het resultaat over 1992 bevredigend te noemen. Dit is, aldus de voorzitter, niet in de laatste plaats te danken aan de inzet en betrokkenheid van de medewerkers en de tussenpersonen. Tenslotte complimenteerde de voorzitter directie, staf en mede werkers met het lage kostenpeil. De directeur wijdde een terugblik aan de ontstaansgeschiede nis van Verzekeringen ZLM en bracht in herinnering hoe de maatschappij zich in de loop van de jaren heeft ontwikkeld van agrarische motorrijtijgenverzekeraar tot multi-branche ver zekeringsmaatschappij. Hij kwam tot de slotsom dat Verzekeringen ZLM zich duidelijk dient te profileren. Een aanpassing aan de veranderde om standigheden door een aktievere marktbenadering is daarbij onontkoombaar. 4

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 20