De Plattelandsvrouwen op de ZLM Manifestatie B Een zomers dessert "We zijn een geoliede muziekmachine" "Werken aan Morgen onder redaktie van de Perskommissie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Noord-Brabant. Adres: C.J. de Jonge-Stols Brouwerijweg 2, 4424 CH Wemeldinge Bassist Hans van der Lubbe van de Dijk: ALGEMEEN AGRARISCH VRIJDAG 2 JULI 1993 13 Het nagerecht herovert langza merhand weec-de plaats die het verdient. Het dessert, terug van weggeweest, bekroont niet al leen het genoten diner, maar is zeker ook een "excuus" wat lan ger na te tafelen. Dit geldt zeker op dit moment, nu het zachte fruit weer volop wordt aange voerd (aardbeien, frambozen, bramen). Van dat zachte fruit maken we een heerlijk verfris send dessert, of zomaar voor de warme zomeravond. Dit hebben we nodig: 100 gram aardbeien, 100 gram frambozen, 100 gram bramen, één dl rode port, twee eetlepels witte basterd, 250 gram witte of pure chocolade in één dl melk, 4 6 bitterkoekjes of lange vingers. De bereiding gaat zo: was en ontdoe het fruit van alle onge rechtigheden. Laat het goed uit lekken. Vermeng vervolgens het fruit met de witte basterd en de rode port, en houd het in de koe ling. Hak de chocolade enigszins fijn en smelt het in de melk op een laag vuurtje. Splits de eieren en klop de eiwitten mooi stevig op. Roer de dooiers even goed op met een schepje suiker. Neem de gesmolten chocolade melk van het vuur en roer er snel de eierdooiers door. Laat het af koelen en werk er voorzichtig beetje bij beetje de stijfgeklopte eiwitten door. Verdeel de vruchten over vier enigszins platte coupes of wijn glazen. Schep hierop nu de cho colademousse. Garneer de coupes af met wat verkruimelde bitterkoekjes of steek er een lan ge vinger in. M.A. van der Vliet De prachtig opgemaakte pilaren van de tuincommissie Nauwelijks was het nieuwe thema van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen van start gegaan of Zeeland en Noord-Brabant konden zich er op de Manifestatie van de ZLM mee presenteren. Werken aan morgen, dat doen we met het the ma "Kritisch consumeren, duur zaam produceren" De tuincommissie had dit thema voor ogen toen zij de prachtige pila ren en bloemstukjes ontwierp. Ze mocht er vele complimenten voor in ontvangst nemen. De agrarische commissie zorgde voor een foto wedstrijd over het herkennen van gewassen. Zowel voor producent als voor consument een nadenker! In de stand lag een gastenboek, waarin bezoekers hun aan- of op merkingen schriftelijk konden vast leggen. We hebben er enkele voor u uitgenomen, ze spreken voor zichzelf. "Indruk van de stand: klein maar fijn. Dit geeft een goede indruk van de NBvP: in de kleinste potjes zit de fijnste zalf". "Hier kun je zien wat vrijwilligers tot stand brengen. Geweldig". "Een erg leuke stand met prachtige bloemstukken". "Alles zeer verzorgd, vooral de zui len op de hoek!" "De stand laat zien hoe geweldig creatief de plattelandsvrouwen zijn. Het is een voorrecht om lid te mo gen zijn". Een plattelandsvrouw is niet alleen creatief maar vooral veelzijdig dat konden we aan de foto's van de di verse commissies zien! Contacten We kunnen de drie dagen van de Manifestatie samenvatten in het woord contacten. Contacten tussen bekenden en onbekenden, leden en niet-leden, agrariërs en niet-agra- riërs, consumenten en producenten. Een plattelandsvrouw constateerde op de Manifestatie dat er soms nog tegen vrouwenorganisaties wordt aangekeken. Iemand die geen lid was van welke vrouwenorganisatie dan ook, veronderstelde dat het een aangelegenheid was voor de wat oudere vrouw. Wat is het dan leuk om iets over de bond te vertellen: over de leesclubs, commissies en de afdelingsavonden en de kaderingen. Het ledenblad wordt meegegeven en de folder over kritisch consume ren en duurzaam produceren en meer informatie. "Dat is een stuk bewustwording" zegt de mevrouw en haar man en kinderen waren on dertussen de fotowedstrijd aan het oplossen. Het gesprek heeft wel even geduurd. PR is een belangrijke zaak. Even later ontmoeten we plat telandsvrouwen uit Flevoland en de Haarlemmermeer. Bondsvrouwen onderling. U kent het wel. Is ver wantschap het goede woord? De NBvP van zowel Zeeland als Noord-Brabant kan met genoegen terugkijken op deze Manifestatie, die zeker bijdraagt aan een betere en ruimere kijk op de landbouw. La ten we hopen, dat "Werken aan Morgen" zal leiden tot een soortge lijke Manifestatie in 1998. Beelden kunnen soms beter dan woorden een sfeer weergeven. Van daar de volgende fotoreportage, die door een plattelandsvrouw is gemaakt. Aan deze pagina werkten mee: C. In het gastenboek konden op- en aanmerkingen schriftelijk wor den vastgelegd. Op de foto me vrouw A. van der Leeden. Mol-Tollenaar (foto's); N. den Engel- se-Graveland; C.J. de Jonge-Stols; E.J.A. van Nieuwenhuijzen-van Iwaarden. Gezellige drukte Redaktie Luc Mangnus De Dijk opent vrijdagavond 9 juli Jamrock, het eerste grote popweek- einde van het Algemeen Platte lands Jongeren Werk. Bassist Hans van der Lubbe van de Nederlandsta lige rockband heeft zich nog niet geestelijk voorbereid op het evene ment. "Maar ik heb zonet wel jullie poster gezien en die ziet er mooi uit", zegt hij opgewekt. De Dijk heeft het niet nodig tijd te steken in een grondige voorberei ding van haar optredens. Dat is ook practisch onmogelijk, want de band treedt drie tot vier keer per week op in zalen en op festivals. "En daar naast nog een beetje radio tussen door", aldus de bassist. Over de optredens zegt Van der Lubbe: "Het ligt een beetje aan de inspiratie wat we gaan doen die avond, of er leuke mensen voor je neus staan, hoe de sfeer bij de organisatie is. Dat soort dingen." Lekker gevoel De bassist vindt het zelf het leukst om te spelen voor mensen die op gaan in de muziek: "Het publiek dat duidelijk is gekomen om een keer te zien hoe wij de nummers van onze platen live spelen, die mensen raken dan bijkans helemaal in 't zwijm. Dat is echt niet iets wat elke avond gebeurt, maar als 't gebeurt geeft het je als muzikant wel een vreselijk lekker gevoel." De Dijk bestaat uit PJO-Oost Zeeuws Vlaanderen Zondag 11 juli: Grandioze Zeskamp op het voetbalterrein te Lamswaar- de. Aanvang: 12.30 uur. Kosten: f 35,- per team. Opgave bij: Paul Mangnus, tel. 01143 - 5377 (na 18.00 uur). Voor nadere informatie kun je ook bij hem terecht. Landelijk 9, 10 en 11 juli APJW Muziek- weekend in het Flevohof. 'voorman' Huub van der Lubbe, gita rist Nico Arzbach, Pim Kops op toetsen en gitaar, drummer Antonie Broeks en bassist Hans van der Lub be. In de 10 jaar dat ze bestaan zijn hits gescoord met 'Mag het licht uit', 'Ik kan het njet alleen' en 'Bloe dend hart'. Ook de laatste ceedee 'Zeven Levens' verkoopt goed. Blindelings vertrouwen "We zijn nog lang niet op elkaar uit gekeken, in muzikaal opzich zeker niet", zegt Hans. "Het is zo'n onge looflijk prettige zaak dat je elkaar zo door en door leert kennen. Ik weet bijvoorbeeld blindelings wat Antonie gaat doen. Of Nico. En Huub is op een leuke manier soms onbereken baar. We kunnen blindvaren op er varing, maar daardoor ook steeds verder gaan in bepaalde dingen. Wij zijn een behoorlijke gesmeerde mu ziekmachine op het podium." De bassist vindt het heerlijk om op te treden: "Het is zelfs zo dat ik een leuke dag heb als ik kan optreden, leuker dan wanneer ik niet optreed." Programma Op vrijdagavond 9 juli om 21.00 uur opent de polderband Murphy's Law het plattelandsjongerenspektakel. De Dijk treedt vervolgens om 23.00 uur aan. Op zaterdag 10 juli staat het hoofdprogramma gepland: de jamsessions. Overdag buigen minstens 60 muzikanten zich over een groot aantal bekende rocksongs die 's avonds vanaf 21.00 uur in een daverende finale ten gehore worden gebracht. De hele dag door zijn er leuke randaktiviteiten zoals de ket- tingzaagbeeldhouwwedstrijd, workshops met Zuidamerikaanse muziek, een fotowedstrijd en een zeskamp met een internationaal tintje. Op zondag 11 juli om 11.30 zingt het VOJZ koor uit het Engels vertaalde wereldbekende songs. Toegangskaarten voor het hele weekend kosten f 35,- aan de kas sa, voor de zaterdag en de zondag betaal je f 20,-. Meer informatie over Jamrock is verkrijgbaar bij het APJW (telefoon 030 - 730830). Henriët Fokking AJK-Walcheren Dinsdag 6 juli trekkerbehendig- heidswedstrijd. Plaats: Krommen- hoekseweg 2 te Meliskerke bij de fam. Geschiere. Aanvang: 19.00 uur. Deelname aan de wedstrijd kost f 5,-. Prijsuitreiking na afloop in het Café "De gouwe geit" te Grijps- kerke. Publiek is van harte welkom.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 13