Paarden Haflingers VRIJDAG 2 JULI 1993 goede voor- en achterhand, rug niet te sterk, met mooie voeten en goede be nen. 1C Kitty van de Bosweg (Horace d'Opbrakel) eig. S.M. van de Velde te Zonnemaire Als 2e teruggegroepen, met niet te ruime voeten, maar veel actie in draf, een wat gesloten kruis, veel diepte en typische lijnen. 1D Jesse van Aren- donk (Otto van 't Eendenhof) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. 1E Sonja van de Lindeboom (Bart van 't Molenhof) eig. Gebr. Geldof te Oostkapelle 1F Jenny van Welgelegen (Junior van 't Hooghof) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Kleine maat: 1A Jenny van de Bunder hoeve (Neron van 't Rivierenhof) eig. B.E.A.M. IJsebaert te Axel. In beste vorm en meesterlijk getoiletteerd voorge bracht. Paard met diepte, een korte rug en zware en gespierde benen, goed in voorstand, voeten en draf. De stap ach ter vormt niet het sterkste punt. 1B Nico- line van de Ronde Hof (Marco van de Noorweegsekaai) eig. Gebr. Geldof te Oostkapelle Chique en adellijke verschij ning, iets rond gelijnd en voldoende fors gebeend. Ze toont veel houding en heeft extra manieren in draf. 1C Mirza van Vee- rezicht (Obrion van de Boshoeve) eig. A. Langebeeke te Gapinge Een robuuste, zeer soortige vosschimmel, wel goed ge bouwd, maar iets minder modern van snit met zware benen, niet in beweging gezien. 1D Selma van Ceres (Alex uit de Vinkenpeel) eig." M.J. Kloet te Zierikzee. 1E Bella van Slot Allegonda (Alexander van de Drostehoeve) eig. P. Dingemanse te Gapinge. 1F Erna (Carlo van Hoog- beemd) eig. A.J. Lous te Oostkapelle 1G Carmen d'Hacienda (Nico van Brande- voort) eig. C. Maurice te Nisse Oudere merries Grote maat: 1A Brechtje van de Weper- polder (Harold van Oostkapelle) eig. S. de Feijter te Axel. Is pas op latere leeftijd tot de top doorgedrongen, zwaar van ge raamte, paard met macht en afmetingen. Iets stug in de kootstelling, wel het type merrie, dat wat weg kan geven. 1B Hen- riette van Alinghuizen (Hardi van 't Ooie vaarsnest) eig. J.C. de Roo te Heinkens zand. Goed bewaarde, diepe en oude fokmerrie wat rond gelijnd, frontaal ge zien niet helemaal correct. 1C Wieteke van Marknesse (Horizon Tersaet) eig. A. Paauwe te Gapinge Uit illustere moeder lijn, die een halve eeuw terug al beste paarden voortbracht, als "De Beek" en "De Janslust" produkten en recenter, 2 reserve-kampioenhengsten als Victor van Marknesse en Junior van de Lans hoeve Wieteke was schraal, is sterk ge lijnd, robuust en zwaar gebeend, niet meer zo vlot en met voldoende snit. 1D Kitty van 't Doornhof (Baron van 't Brou werijhof) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde 1E Gea van de Bosweg (Ramboula de la Jumelle) eig. S.M. van de Velde te Zon nemaire 1F Erna van Driewegen (Due) eig. J. de Visser te Vlissingen. Middenmaat: 1A Klara van 't Hof de Dankbare (Carlo van Hoogbeemd) eig. W. Maljaars te Domburg. Met 4 beste benen, mooie voeten en krachtige bewe gingen, het middenstuk bekoort minder, met een beste voorhand en veel kaliber. 1B Martha van Driewegen (Primus van Leugenberg) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Een schrale en sterk gelijnde merrie met harde en droge benen, niet te ruime voeten en gemakkelijke gangen. 1C Marina van Vluchtenburg (Nico van Schoonebeek) eig. Gebr. Ovaa te Oost Souburg. Van een iets klassiek genre, zeer zwaar en diep met 4 zuilen van be nen en goede actie in draf. 1D Grace van Bloemenhof (Baron van 't Brouwerijhof) eig. A.L.C. Brooijmans en Zn. te Steen bergen. 1E Bianca van Nieuw Zoetendale (Nico van Schoonebeek) eig. A. Verhage te Serooskerke Algemeen kampioenschap Voor het algemeen kampioenschap werd teruggeroepen Promesse te Zande, die als eerste werd weggestuurd; Ulvia van Bleijendaal, die tevoren als grootste kanshebster was getipt, maar de reserve-titel kreeg toegekend. Tot kampi oene werd uitverkoren Jenny van de Bunderhoeve, een zeer respectabele kampioene, waar Zeeland terecht trots op mag zijn. Merries met afstammelingen Zes deelnemende groepen. Stal de Drie wegen deelde de lakens uit. 1A Erna van Driewegen met drie doch ters eig. J. de Visser en Zn. te Vlis singen. 1B Martha van Driewegen eig. de Visser vnd. 1C Rita van Driewegen eig. de Visser vnd. 1D Jesse van Arendonk eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. 1E Brendy van de Havenweg eig. C. Maurice te Nisse 1F Rona van Driewegen eig. J. de Visser vnd. Hengstveulens Mooie rubriek, waarin 10 stuks veulens bekroond werden met 2 eerste, 5 met een tweede en 3 met een derde De bei de kopveulens waren zonen van Starwin, wiens produkten goed lijken, het zijn veu lentjes met rasadel en in doorsnee een goed achterbeengebruik, vooral dit laat ste onderdeel is van erg groot belang binnen de Haflingerfokkerij. Het soms al te opvallende wit flatteert niet. 1A Ster ling uit 't Bokkegat (Starwin) eig. P. de Buck te Wissenkerka Nog jong, zeer chic gelijnd, mooi van ras, wat arm bespierd met een goed achterbeen gebruik en zeer ruime bewegingen. 1B Straemer van Lugtenburg (Starwin) eig. G. Clement te Wissenkerka Ook fraai van type, iets gerekt in het middenstuk, met een goed geplaatste schouder en goed beenwerk. Merrieveulens Deze waren zeer talrijk, maar liefst 13 be kroningen, waarvan 7 eerste, 4 tweede en 2 derde premies. 1A en veulenkampi oene: Henny uit 't Bokkegat (Starwin) eig. p. de Buck te Wissenkerka Veel ras uitstraling, zeer harmonisch gebouwd, achter nog wat slap, draaft lekker soepel en ruim. Wat rijk bedeeld met haar bles. 1B Wesley uit de Kroonpolder (Star) eig. J. Mol te 's-Gravenpolder. Goed in de voorhand, kruis wat kort met goed gestelde benen en beste gangen. 1C Donna du Waterlo (Alwin van de Hoeve Werklust) eig. A.B. Wattel te Oostkapella Een veulen met een mooi gesloten kof fer, goed van type, het aardige been- werk, wordt in stap achter niet vlekke loos gebruikt. 1D Angelique van de Hek senketel (Angelo) eig. Stal "de Heksen ketel" te Veera 1E Yvonne van 't Bokke gat (Starwin) eig. P. de Buck te Wisse- kerka 1F Belinda uit Schore (Starwin) eig. P. Wisse te Schore. 1G. Apalonia (Monarg) eig. J. van de Velde te Kapel- lebrug. 1-jarige hengsten 4 Deelnemers, waarvan 2 met een twee de en 2 met een derde premie bekroond werden. Ruinen Hier 3 deelnemers, die een herinnerings lint kregen aangespeld. 1e Mathew (Mi chael) eig. A.F. Kuzee te Waarda goed van soort, achterhand en achterbeen niet vlekkeloos. Paard met veel tempera ment, dat zich best weet te presenteren. 2e Starjo (Star) eig. E. Zandee te Krab- bendijka Best gespierd in de benen, stap vlot en achter voldoende krachtig met een goede schouder en een wat arm bespierde achterhand. 3e Stedar (Star) eig. J. Sinke te Krabbendijka Aardig ty pe, mooi in hoofd en hals, achterbeèn niet onberispelijk, vrij vlotte bewegingen. 1-jarige merries Beste klassa 1A en Jeugdkampioene: Janneke van de Nuufwegen (Star) eig. P.A. Karelse te Heinkenszand. Modern gelijnde en rasadellijke verschijning, cor rect gebeend en vlot in beweging, paard met toekomst o.i. 1B Wendy van de Vuufwegen (Wempire) eig. P.A. Karelse te Heinkenszand. Ook best gebouwd, iets minder uitstraling in haar hoofd dan haar stalgenota Goed in benen en bewe ging. De eigenaar heeft best gefokt en deze 2 jonge merries beloven weer iets goeds. 1C Fabiënne van Brunswijk (Ma gister) eig. H.A. Verdonk te Nieuwdorp. Goed gelijnde rasvertegenwoordigster met ruime stap en vlotte draf. 1D Een bij schrijfster, waarvan de gegevens ont breken. 2-jarige merries Matige klasse 5 Deelneemsters. Slechts 2 eerste en 3 tweede premies. 1A Wen dy van de Prethoeve (Star) eig. N. Wisse te Schore Best ontwikkeld, fors ge bouwd met veel volume en goed be spierde benen. Het geheel toont vol doende uitstraling. 1B Vera van het Wis sel (Star) eig. J.R. de Kam te Vlissingen. Minder massaal, goed van type en lijnen, het achterbeen is voldoende sterk en ze kan vlot marcheren. 3-jarige merries Grote en beslist goede klasse 1A Vrouke van Stalland (Magister) eig. C.P. de Boer te Tholen. Opvallende merrie, modern gelijnd, met veel adel in hoofd en hals, goede voorbenen en prettige showma nieren in draf. De bouw en stap van het achterbeen is niet vlekkeloos en is een discussie waard. 1B Ragna (Magister) eig. D. van Loenhout te Ellewoutsdijk. Zeer aanspre kend van type en bouw, met voldoende maat en ontwikkeling, correct en best in stap en draf. 1C Monica van de Prethoe ve (Star) eig. A.F. Kuzee te Waarde Mooi van soort, diep met een goede boven bouw, broekspieren iets kort, met uit drukkingsvolle voorbenen, achter wat minder krachtige bewegingen. 1D Irma van de Vuufwegen (Magister) eig. P.A. Karelse te Heinkenszand. 1E Katinka van de Heksenketel (Star) eig. Stal "de Hek senketel" te Veere 1F Wendy (Hoffnar van 't Broek) eig. R.J. Gordhart te West- Souburg. Nog 3 tweede en 1 derde premie Merries van 4 en 5 jaar Mooie klasse met een behoorlijke door snee kwaliteit, waarin 8 eerste, 2 tweede en 1 derde premie werd toegekend. 1A Lotte van Stalland (Magister) eig. C.P. de Boer te Tholen. Middenstuk iets gerekt, toch met mooie verhoudingen en veel ras. De droge en harde benen worden zowel in stap als draf vlot gebruikt. 1B Ramona van de Vuufwegen (Star) eig. P.A. Karelse te Heinkenszand. Kopnum- mer van de Nationale tentoonstelling. Is gebouwd in het type fokmoeder, wat beknopt, goed van soort en voldoende kracht in beweging. 1C Mona (Meteoor van de Nevelhorst) eig. J. van der Werf te Scherpenisse Type en lijnen goed, met voldoende uitstraling en goed ge vormde benen. Ze mist wat actie in draf. 1D Wilton (Hofnarr van 't Broek) eig. P. de Buck te Wissekerke 1E Wendie (Wy- be van de Blauwe Steentjeshoeve) eig. D.J.W. Minnaard en P.M. de Mol te Baar land. 1F Marieke van de Heksenketel (Star) eig. M. van Ric te Ossenisse 1G Chantal van Brunswijk (Hofnarr van 't Broek) eig. H.A. Verdonk te Nieuwdorp. 1H Wilma uit 't Bokkegat (Meteoor van de Nevelhorst) eig. P. de Buck te Wis sekerke Merries van 6-10 jaar Grote, goede klasse 1A de pas geïmpor teerde Eclair (Albanus) eig. Stal de Hek senketel te Veere Paard, dat een mooi front maakt en hoog in het ras staat, kruis iets rond met een mooi hoofd en correcte bewegingen. 1B Marleen van den Hemel (Amor van Schafferden) eig. Mevrouw D. Moeleker te Waarde Uit een stam geboren, die al heel wat beste paarden hebben voortgebracht. Een chi que merrie, iets rond gelijnd, goed ge bouwd en vlot in stap en draf. 1C Karin uit 't Bokkegat (Michael) eig. P. de Buck te Wissekerke Deze reeds lang bestaan de fokstal, kwam deze keer goed uit de bus. Een schrale echte fokmerrie vol doende modern gelijnd en die best be weegt. 1D Nicky van de Heerevelden (Nimbus) eig. N.C. van 't Veer-de Wilde te Oudelande 1E Roosje (Altjo van de Kenterstreek) eig. Fam. Remijnse te Nis se 1F Wanda van de Brakken (Wijbe van de Blauwe Steentjeshoeve) eig. G. Cle ment te Wissekerke 1G Doortje van Stal het Oetelaar (Stefan van 't Hout) eig. A.B. Wattel te Oostkapelle 1H Wendy van de Akkerstraat (Wijbe van de Blauwe Steentjeshoeve) eig. Gebr. de Witte te 's- Gravenpolder. 11 Alexandra uit 't Bokke gat (Mehrwald van de Bosrand) eig. P. de Buck te Wissekerke Nog 3 tweede pre mies volgden. Oudere merries 1A Isabella van de Uithoek (Salto) eig. J. Blaas te Aagtekerke Paard met veel tem perament en goede actie in draf, goed in front en voorhand, met een mooi hoofd, maar wat storend in de overgang van ruglendenen-kruis. 1B Carolien uit 't Bok kegat (Status) eig. N. Wisse te Schore Aardige, soortige merrie, rug wat gezon ken, even beknopt met goede benen en mooie voeten. 1C Silvia van de Braakse- kamp (Milord) eig. Th.J. Frigge te Oud Vossemeer. Goed van type, aardig snittig paard, wat rijp en rond van kruis, draafde lekker door de baan. 1D Ulrike (Mehr wald) eig. H. Florissen te Ossenissa 1E Daisy (Wolfgang) eig. H.A.M. de Maat te Hulst. Vervolgens nog twee tweede premies. Merries met afstammelingen Zes deelneemsters, allemaal een 1e premia 1A De bekende oud-kampioene en best fokkende ster-merrie Truuske eig. P.A. Karelse te Heinkenszand. 1B Monica, eveneens van P.A. Karelse vnd. 1C Carolien uit 't Bokkegat eig. N. Wisse te Schora 1D Karin Uit 't Bokkegat eig. P. de Buck te Wissekerka 1E Maran van de Vissersdijk eig. D. van Loenhout te Ellewaartsdijk. 1F Annemieke eig. Fam. Remijnse te Nissa Het kampioenschap Kampioene werd de merrie met de meeste rasuitstraling, de pas 3-jarige Vrouke van Stalland, reserve-kampioene werd Eclair. Voor het Ere-kampioenschap melden zich 4 oud-kampioenes plus de Dag-kampioene en vanwege haar mo dernere genre kon Vrouke van Stalland ook deze titel niet ontgaan. Zeeland stoomt vol goede moed op naar de Zilveren Dag van het Paard, die vol gend jaar gevierd wordt. Paardenvriend Foto's JA. Kurz Kampioene Friese paarden Sara van 't Vogel fort, fokker M.J. Verbrug- ge, eig. E van Wesemael, Nieuw-Namen Kampioen merrieveulens trekpaarden Ariska van Driewegen, eig. J. de Visser en zoon, Vlissingen Kampioene New Forest Arabei, fokk/eig A.B. Martens, Hoofdplaat

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 11