£aaidfiffa Centrale Zeeuwse paarden- keuring te Kapelle VRIJDAG 2 JULI 1993 De keuring werd dit jaar ter gelegen heid van de ZLM Manifestatie ge houden, bij de veilinggebouwen te Kapelle. Aanschouwende de grote en overvolle parkeerterreinen, moet er veel publiek aanwezig zijn ge weest maar de Trekpaarden en Haf- lingers konden daar maar op bescheiden wijzen een graantje van meepikken. Toch waren er op deze 24e Zeeuwse Dag van het Paard veel aangiften. Bij de Trekpaarden 110 en bij de Haflingers 85. Natuur lijk was er ook veel klassevulling, maar er kon vaak van goede kop- paarden worden gesproken en im ponerende kampioenen. Het weer was uitstekend, het ter rein groot en mooi gelegen, terwijl de keuringsbanen een wat onregel matige bodem kenden, waarop sommige paarden zich minder goed toonden. Tijdens het middagpro gramma, werden ten overstaan van een groot en enthousiast publiek de Zeeuwse kampioenen gehuldigd. Alle aanwezige stamboeken hadden een deelnemer ingezonden aan de Romeinse Strijdwagen race, terwijl enkele Haflinger enkel- en dub belspannen samen met de Welsh- pony een mooie demonstratie gaven. Bij de Trekpaarden werd een wedstrijdnummer voor een- en tweespannen verreden. Bij de eenspannen: 1e Mej. Verhage met Bianca van Nieuw Zoetendale; 2e J. Geldof met Nicoline van de Rondehof; 3e W. Geldof met Sonja van de Lindeboom. In totaal 6 deel nemers. Tweespannen: 1e A. de Visser met Erna en Rita van Driewegen; 2e W. Geldof met Sonja van de Linde boom en Nicoline van de Rondehof; 3e Marco van de Velde met Gea en Kitty van de Bosweg. Vier vierspannen van één eigenaar werden als volgt geplaatst: 1e M.J. Mol en Zn. te Waarde met 4 machti ge merries; 2e J.C. de Roo te Hein- kenszand met een goed spannend lot; 3e A.N. Steendijk te Nieuwer- kerk met eigengefokte Steenzwaan produkten; 4e C. Maurice te Nisse met een nog jong lot, dat veel be looft voor de toekomst. Ter afslui ting van de middagdemonstratie werden deze 4 loten tot een 16-span gekoppeld, ze stalen de show en kregen een staande ovatie. Bij de Trekpaarden werd gekeurd door: E. de Buck, H. Timmerman, A. Serrarens, G. Calon, C. Meijers en Th. Manders. De jury bij de Haflin gers bestond uit mevrouw G.M. Holsteijn-Rietema en A. van Erp. Hengstveulens Grote maat: 1A en beste: Robby van Reigersbosch (Castor van Injer) eig. B.E.A.M. IJsebaert te Axel. Best gespierd veulen met rasadel en goede benen, de bovenlijn stoort nog wat. 1B Iwan van Driewegen (Certain van de Beersche- kamp) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissin- gen. Goed gebouwd, nog wat slap, maar goed van type 1C Kirby van Sluishoek (Colosse van St. Martens) eig. C. Mauri ce te Nisse Rondom behoorlijk goed veulen. Nog 2 tweede premies. Kleine maat: 1A Junior van Serooskerke (Junior van de Worsumschehof) eig. A. Verhage te Serooskerke Goed in de voorhand, veulen met soort en spieren, het achterbeen vormt niet het sterkste punt. Nog 3 tweede premies. Merrieveulens Jonge veulens: Eén maat, mooie ru briek. 1A en beste Ariska van Driewegen (Certain van de Beerschekamp) eig. J. de .Visser en Zonen te Vlissingen. Veulen met macht en spieren, sterk gelijnd met een goede schouder en 4 harde en cor recte benen. 1B Gonda van Noordduin (Junior van de Worssumschehof) eig. W. Maljaars te Domburg. Mals met veel soort, best gespierd met veel actie in draf, aardig regelmatig gelijnd, het ach terbeen is vrij goed. 1C Odette van Waarde (Avenir van "Tenhof") eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde Goed van soort, met gave benen, wat breed van voren. 1D Patricia van Welgelegen (Doris d'Op- brakel) eig. C. Maas te 's-Heerenhoek. 1E Brigitte (Junior van de Worsumschehof) eig. A.J. Lous te Oostkapelle Nog 3 tweede premies. Oudere veulens: grote maat: 1A N.N. van Driewegen (Certain van de Beer schekamp) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Voldoende harmonisch ge bouwd met goed gespierde en correcte Erekampioene trekpaarden Magda van Katelijne, eig. M.J. Mo! en zoon, Waarde benen, nog wat steil gekoot en goed cor rect in de bewegingen. De fam. De Vis ser heeft goed gefokt met Certain van de Beerschekamp 1B Daphne van Ceres (Junior van de Worsumschehof) eig. M.J. Kloet te Zierikzee Helaas ontbreken de gegevens. Kleine maat: 1A Stella van de Wilgenhof (Otto van Brandevoort) eig. M.J.W. Pol derman te Wemeldinge Mooi en chic ge lijnd, met diepte en goede voorbenen, voldoende grof. Stand achterbenen nog wat slap 1B Astrid van Vluchtenburg (Junior van de Worsumschehof) eig. Gebr. Ovaa te Oost Souburg. Dik en soortig met een matig achterbeen. Éénjarige hengsten Slechts een tweede premie Éénjarige merries Middenmaat: 1A Isabel van Driewegen (Marquis van de Lindehoeve) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Fors ontwik keld, goed van type voldoende uitdruk king in de benen, draf goed. 1B Olga van Serooskerke (Marquis van de Lindehoe ve) eig. A. Verhage te Serooskerke Groen, goed gelijnd, mooi nauw voor, iets stug gekoot in het achterbeen. 1C Francien van Tervaten (Marquis van de Lindehoeve) eig. P.J. Wagenaar te Kloe- tinge Zwaar paard, mals en wat rijp, bo venlijn voldoende met het grove beenwerk, wordt achter wat ruim gestapt. Nog 2 tweede premies. Kleine maat: 1A en kampioene: Bonna te Zande (Cris van 't Heieinde) eig. B. Si- monse te Heinkenszand. Best kopnum- mer, klein, best van soort met opvallend gespierd beenwerk, dat correct is gesteld en goed wordt gebruikt. 1B Elza van het Kruissewegje (Urbain van de Lin- dehoef) eig. J.C. de Roo te Heinkens zand. Goed van soort en benen, kruis Kampioene Haflingers Vrouke van Stalland, eig. C.R de Boer, Tholen Algemeen kampioene trekpaardmerries Jenny van de Bunderhoeve, eig. B.EA.M. Ysebaert, Axel wat vlak, iets oud in haar hoofd, correct in beweging. 1C Nicole van 't Dominees hof (Marquis van de Lindehoeve) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. Staande een beste merrie, robuust en goed ge bouwd met een fors fundament, dat vrij wel correct gebruikt wordt. 1D Orpha van Driewegen (Marquis van de Linde hoeve) eig. J. de Visser en Zonen te Vlis singen. Nog 1 tweede premie. Merries van 2 jaar Grote en mooie rubrieken met 3 goede en voor de toekomst belovende kop- nummers. Grote maat: 1A Sarah van de Kattebrug (Castor van Injer) eig. G. Calon te IJzen- dijke Paard met een schitterende boven lijn, veel uitdrukking in hoofd en hals, best van type met passend beenwerk dat frontaal gezien bijna correct gebruikt wordt. Met goede drafallures. 1B Elza van Serooskerke (Junior van de Lans hoeve) eig. A. Verhage te Serooskerke Enorm paard, zeer robuust met spieren en diepte, rijp genoeg en niet foutloos in stap achter. 1C Alice van Driewegen (Certain van de Beerschekamp) eig. J. de Visser en Zonen te Vlissingen. Nog ma ger en groen, maar typisch en sterk ge lijnd, nog wat minder opvallend, maar met weinig tekortkomingen, correct en vlot. 1D Wanda van de Lindehoeve (Co- losse van Wolvertem) eig. C. Maurice te Nisse Middenmaat: 1A Jennie van Veerezicht (Frits van de Houterdsedijk) eig. A. Paau- we te Gapinge Kolossaal paard op ruime schaal gebouwd, iets gerekt, zeer com pact van koffer, met forse benen, die correct gebruikt worden. 1B N.N. (Colos se van Wolvertem) eig. F.P. Koster te Waarde Deze merrie zien we graag en promoveerde o.i. terecht. Merrie met macht en mooie contouren, goed in het voorbeen, achter iets gebonden in draf. 1C Anita van Veerezicht (Frits van de Houterdsedijk) eig. S. de Feijter te Axel. Best geproportioneerd met mooie lijnen, rijp genoeg met een mooi hoofd en vol doende uitdrukking in de benen. 1D Udi- ne van Poppendamme (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. J. Maris te Grijpsker- ka 1E Elvera van de Noordduin (Certain van de Beerschekamp) eig. W. Maljaars te Domburg. Kleine maat: 1A en kampioene: Winnie van Bleijendaal (Rambo van 't Zwaanen heike) eig. A.L.C. Brooijmans en Zn. te Steenbergen. Paard met toekomst en veel rasadel, diep, mooi van type, zeer vrouwelijk gebouwd, goed in voorbeen en voet, achterbeen iets gespannen. Ex tra in draf. 1B Vera van 't Westeinde (Frits van de Houterdsedijk) eig. E. de Bruijn te Hulst. Het deed ons goed uit deze streek weer een Trekpaard aan te treffen. Goed gebouwd, in het juiste genre. De zware benen hebben achter wat weinig souplesse in de kootstelling. 1C Regina van de Noorddijk (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. F.P. Koster te Waarde De lange schouder en grote diepte valt op, best gebouwd, stap ach ter wat slap. Iets incorrect in stap. 1D Yvonne van St. Janskerke (Certain van de Beerschekamp) eig. A. Aarnouts te 's- Gravenpolder. Merries van drie jaar Grote maat: 1A en kampioene Violin van Bleijendaal (totto van Op Den Dijk) eig. P.A. Nortier te Oostburg. Formidabel paard, met lange lijnen en vrouwelijke uitdrukkingen, een mooie schouder en goede voorbenen, achterbeen kon even anders gesteld. Ze liet zich in draf best zien. 1B Silvia van 't Zwaluwnest (Carlo van Brandevoort) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Kolossaal paard met een diepe ribbenkast en zware schenkels, kruisvorm en achterbeen rechtvaardigen een bemerking, met goede voorbenen en voeten. 1C Wanda van Steenzwaan (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. Veel soort, rug voldoende, goed in achterbeen en vlot door de baan. 1D Claudia van Runsberg (Azur van Op Den Dijk) eig. J. van de Wekken te Kerkwerve 1E Kato van Drie wegen (Rivaal van 't Eendenhof) eig. J.M. de Nood te Middelburg. Middenmaat: 1A Xandra van de Linge (Frits van de Houterdsedijk) eig. J. Boo gaard te Meliskerke Lijkt veel op haar va der. Paard met veel volume, een massief koffer in het goede type gebouwd, de benen hebben voldoende kwaliteit. 1B Wilma van Steenzwaan (Rivaal van 't Eendenhof) eig. A.N. Steendijk te Nieu werkerk. Wat uit vorm, een sterk gelijnde merrie met veel rastypische kwaliteiten en extra gespierd beenwerk. Stap achter vrij goed, draf vlot. 1C Wietske van Steenzwaan (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. A.N. Steendijk te Nieu werkerk. Paard met veel soort en een ex tra bespierde achterhand, iets rond gelijnd met forse bovenbenen en een aardig fundament. 1D Hella van Sluis hoek (Otto van 't Eendenhof) eig. C. Maurice te Nisse Merries van 4 en 5 jaar Grote maat: Kleine maar beste rubriek. 1A Ulvia van Bleijendaal (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. A.L.C./ Brooijmans te Steenbergen. Een vrouwelijke schoon heid van hoge klasse, best van schouder met goede voeten en actievolle gangen. Het wat onvolledige garnituur kwam de kootstelling niet ten goede 1B Katy van 't Keuzegoed (Rivaal van 't Eendenhof) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde Indruk wekkende verschijning niet te diep met een goede schouder, mooie voorbenen en voeten. Ze was erg onrustig in de baan. 1C Carla van Genenberg (Carlo van Brandevoort) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde Ook een imponerende verschij ning, machtig paard, voldoende vloeiend gelijnd en met 4 zuilen van benen, die voor sterker zijn dan achter. Middenmaat: 1A Erna van 't Kruisse wegje (Gamin van Begijnenhof) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Vrouwelijk ge bouwd, typisch, met een best gesloten koffer, niet overzware harde benen en verdienstelijke bewegingen. 1B Brenda van Vluchtenburg (Gamin van Begijnen hof) eig. Gebr. Ovaa te Oost Souburg. Machtige merrie met volume en een goed type. Het beenwerk heeft voldoen de kwaliteit en wordt vrijwel correct ge bruikt. 1C Irma van Welgelegen (Carlo van Brandevoort) eig. C. Maas te 's- Heerenhoek. Best in de voorhand, diep en goed gebouwd, aardig type, voorbeen vrijwel correct, het achterbeen is wat minder fraai gevormd. 1D Jet van He- bingshof (Due van Drongen) eig. P.J. Wa genaar te Kloetinge 1E Gina van de Sluishoek (Horace d'Opbrakel) eig. M.J.W. Polderman te Wemeldinge Merries van 6-10 jaar Mooie rubrieken met goede deelname Grote maat: 1A De oud-kampioene die nu het ere-kampioenschap behaalde Magda van Katelijne (Quadraat van 't. Eendenhof) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde Imposante merrie, groot met een beste voorhand, van zwaar kaliber, 4 beste droge benen en veel ruimte en vlotheid in beweging, voldoende snit in de achterhand. 1B Promesse te Zande (Carlo van Hoogbeemd) eig. S. Simonse te Heikenszand. Middenzware solide ge bouwde merrie met een best achter been, iets veel kap en correcte benen en goede voeten. 1C Mariette van de Wij zend (Bart van 't Molenhof) eig. J. Maris te Grijpskerke Best van type en mooi van snit en lijnen, stond wat kaal, het geen de achterbenen niet ten goede kwam. 1D Tineke van Steenzwaan (Gui- do van de Lindehoef) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. 1É Rona van Driewegen (Gamin van Begijnenhof) eig. J. de Vis ser en Zonen te Vlissingen. Middenmaat: 1A Rita van Driewegen (Carlo van Hoogbeemd) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Schrale veulenmer rie, goed gebouwd met harde benen, wat nauwe voeten en goede gangen. Een echte klassemerrie 1B Monica van Veerezicht (Guido van de Lindehoef) eig. A. Paauwe te Gapinge Paard met een VERVOLG OP PAGINA 11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 10