"Over vijf jaar zijn we er weer" Manifestatie Tevreden gezichten op de Manifestatie ZLM bedankt De Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders afdeling Zeeland wil de ZLM bedanken voor de gast vrije standplaats in de veehouderij hal tijdens de ZLM Manifestatie te Kapelle. De zeer goed georganiseer de Manifestatie bood aan alle vee houderij sectoren en takorganisaties de ruimte om zich te presenteren. Ook de gezamenlijkheid tussen de verschillende takken van de veehou derij heeft het bestuur van de NOP goed gedaan. Wij hebben dit erva ren als werkelijk "werken aan morgen". Namens het bestuur, Aly Wisse VRIJDAG 25 JUNI 1993 Een kleine rondgang langs de stand houders op de ZLM Manifestatie zo tegen sluitingstijd levert alleen maar tevreden reacties op. "Gezellig druk, veel relaties ontmoet, goed dat we hier waren", aldus tekenden we op uit de mond van een aantal deelnemers. ledereen was vol lof over de prima organisatie en over de uitstekende lokatie. Vergeleken met de vorige Manifestatie in 1988 op Neeltje Jans, waar de expositie zich voorna melijk in tenten afspeelde, is het oordeel over de veiling in Kapelle zonder uitzondering positief: veel ruimte, brede looppaden, overzich telijk. "Over vijf jaar moet de ZLM hier weer een Manifestatie organi seren. Dan zullen we zeker weer van de partij zijn", aldus een ver moeide, maar gelukkige standhou der zaterdagavond. Veel bezoekers waren onder de indruk van de pro fessionele stands. Versnapering Extra druk was het in de stands, waar het publiek gratis een versna pering of een cadeautje mee kreeg. Meijer, Farm Frites en Agrico had den veel succes met het gratis uit delen van zakjes frites, vooral onder het jeugdige publiek. Meijer liet het publiek ook gepofte aardappelen proeven. De kersen van de Geldersche Mij en kaas van het Utrechts Landbouw Genootschap vielen eveneens uit stekend in de smaak. Balonnen, bal pennen, draagtassen, emmers en wat dies meer zij gingen grif van de hand. Oliehandel Dekker trok veel bekijks met een clown, die de kinde ren met spelletjes bezighield. "Zaken doen we op dit soort beur zen niet veel. Maar we komen hier veel oude en nieuwe relaties tegen. Dat is voor ons het belang van deze Manifestatie", aldus een vertegen woordiger van VanderHave. Bijzonder druk was het voortdurend in de grote en fraaie stand van de gezamenlijke Cebeco-coöperaties. Zuidwest-direkteur Bram Bierens was elke dag aanwezig en kreeg el ke gelegenheid om uitleg te geven over het onderbrengen van Cebeco- Zu id west bij CZAV. Veiling CHZ kreeg vooral op zater dag veel bezoek in de stand, waarin voornamelijk klein fruit werd geëx poseerd. Die dag was er op initiatief van het CBT een kok aanwezig, die in een culinair hoekje lekkere hapjes klaar maakte. Ze gingen er in als koek. ZLM De stand van de ZLM trok vooral de aandacht door de opvallende vorm geving en de fraaie Harley Davidson van Verzekeringen ZLM. Onder het motto "Dit keer hebben wij u iets te vragen" werden bij Accountantsu nie ZLM een flinke stapel formulie ren ingeleverd. De inzenders kregen allemaal een kleine attentie mee naar huis. Voorlopig genoeg werk dus op de kantoren van de Accoun tantsunie. Ook Gropatax was tevre den. Vooral op zaterdag werden enkele interessante contacten gelegd. In de stand van de provincie Zee land was het een komen en gaan van mensen, die persoonlijk wilden spreken met de gedeputeerden en de Commissaris van de Koningin. Deze waren bij toerbeurt aanwezig om bezoekers te woord te staan. Een geslaagd initiatief om, op deze manier de overheid dichterbij de burgers te brengen. Ook de andere non- profitinstellingen, zoals het ministe rie van Landbouw, de Zeeuwse Wa- terschapsbond, het Innovatiecentrum Zeeland, het agra risch onderwijs, de gemeentes Ka pelle en Reimerswaal, Arbeidsvoorziening Zeeland, het Ka daster en Staatsbosbeheer, moch ten zich verheugen in veel aanloop. Bij de foto's helemaal boven: de openingstoespraak door Com missaris Van Gelder en het hijsen van de vlaggen tijdens de opening; Crèche De leuk ingerichte kindercrèche op de Manifestatie was een succes. Veel ouders leverden er hun kleintjes af om rustig op de Manifestatie te kunnen rondkijken. Er was volop speelgoed en uiteraard kindervideo. Drie dagen lang was ook radio Arta op de Manifestatie aanwezig. Het statipn zond continu live uit vanuit een caravan in de veilinghal. Diverse standhouders en vertegenwoordi gers van de ZLM werden uitvoerig ondervraagd. Radio Arta is ge vestigd in Antwerpen en bereikt luisteraars in West-Brabant, op Tho- Jen en de Bevelanden. Ook andere publiciteitsmedia, waaronder EO- radio, Omroep Zeeland, Omroep Brabant en Radio Goes, maakten re portages op de Manifestatie midden rechts: v.l.n.r. Yvonne Maas, Adrie Lokers, Agnes de Krijger, Carta Colpaart en Roelof Hoiting kregen een bloemetje voor hun bijzondere bijdrage aan het welslagen van de mani festatie; boven: mevrouw Van der Maas reikte de prijzen uit bij de dub belspannen trekpaarden; links: een heuse down in de stand van oliehandel Dekker; rechts: veel dames en ook enke le heren toonden belangstelling voor de modeschow internatio nale klederdrachten.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 9