Veilig werken in vakantietijd In vertrouwd gezelschap er op uit Geslaagden AOC Zeeland Geslaagden "De Leeuwtjes" Glas-in-lood ramen gerestaureerd VRIJDAG 25 JUNI 1993 Verlies tijdens de drukke oogstwerkzaamheden de veiligheid niet uit het oog. De schoolvakanties staan alweer voor de deur. Nog even en de schoolvakanties barsten los. Op veel agrarische be drijven melden zich vakantiewer kers, stagiaires of logées. Ze gaan enthousiast aan de slag of nieuws gierig op verkenning uit. Helaas zijn de gevaren van het agrarische be drijf onbekend. Belangrijk is dan ook om onervaren scholieren te wijzen op die gevaren. Extra aandacht voor jeugdige werknemers is gewenst. De overheid stelt extra eisen aan ar beid voor jongeren. Zo mag een werknemer onder de achttien jaar geen werktuigen aan- of afkoppelen aan een tractor. Maar hij mag ook niet langer dan acht uur per dag werken. Dat staat in het Arbeids besluit Jeugdigen en in het Jonge- renstatuut uit de Arbeidswet. Voor meer informatie hierover kunt u te recht bij Stigas: (070) 3526636. Stigas adviseert het volgende: Informeer vakantiekrachten over de inhoud van het werk en de ri sico's die daarbij voorkomen. Maak een rondgang over het be drijf en vertel over de gevaren die aanwezig zijn: mestkelder, mee rijden op de trekker en land bouwmachines. Wijs vakantiekrachten op het feit dat ze niet direct het gewas of een kas betreden na toepassing van gewasbescher mingsmiddelen. Volg de verplichte aanwijzingen die vermeld staan in speciale wetgeving die van toepassing is voor jongeren onder de achttien jaar zoals het Arbeidsbesluit Jeugdigen: zwaar werk is bij voorbeeld niet toegestaan. Stigas draagt zorgt voor een goede bedrijfsgezondheidszorg in de agra rische sectoren. Bij Stigas kunt u te recht voor werkplekonderzoek om te komen tot verbetering van de werkplek, advisering bij ziektever zuimbeleid, arbeidsgezondheidskun- dig onderzoek, aanstellingsonderzoek en het Stigas verzorgt voorlichtings sessies. Alle medewerkers van Stigas zijn gebonden aan het beroepsgeheim en medisch onafhankelijk. Voor meer informatie: Stigas, telefoon 070-3526636. Naar vele bestemmingen over de hele wereld met volledig verzorgde groepsreizen. Zuidafrika, 26 november-17 decem ber, voorbespreking: zaterdag 26 ju ni 1993, 10.15-12.30 uur, Postiljon Nulde te Nulde-Putten, aan A28 Amersfoort-Zwolle. Als u komt, gaarne bellen: 085-512087. Zuid- Afrika: safari's, geweldige natuur met vogels en vele diersoorten; agrari sche bedrijven, mooie steden en kust. Tsjechië, 22-23 juli, 10-daagse rond reis per bus. Programma o.a. 2e dag: bezoek bierbrouwerijmuseum in Plzen (Pils); 3e dag: bezoek agra risch bedrijf; naar het stadje Cesky Krumlov gelegen in een dubbele bocht van de rivier Moldau, met kasteel; 4e dag: wandeling in het sfeervolle stadje Telc; bezoek agra risch coöperatief (staats)bedrijf; 5e dag: mogelijk bezoek tractorfabriek Zetor; bezichtiging Macochakloof; 6e dag: bezoek agrarisch bedrijf ZD Blatnice; bijwoning folklorevoorstel- ling; 7e dag: bezichtiging Tébor, stad gelegen op een rots boven het dal van de Luznice; 8e dag: rondlei ding door Praag, de Tsjechische hoofdstad; 10e dag: zwemmen in kuurbad in Kassei. Genieten van stad en land in Tsjechië. Harz-Duitsland, 26-30 juli, 5-daagse busreis/4 overnachtingen in Goslar. Korte en interessante reis met een excursie naar het voormali ge Oost-Duitsland; bezichtiging van de mooie stad Goslar; tocht per ka belbaan nar Bad Harzburg en ver schillende agrarische .bezoeken. Nog enkele plaatsen vrij! Finland, 30 juli - 6 augustus, 8-daagse vlieg/rondreis. Finland is een schitterend land, met weids Aan het AOC Zeeland ex>. zijn de volgende leerlingen geslaagd. Afd. VBO Wouter Bliek; Jos Boers; John Boon man; Adrie van de Bosse; Marjo Broekhoven; Bianca Clarisse; Edwin Fasse; Wim Heuseveldt; Jacco op 't Hof; Dennis Hoondert; Angelo Knuit; Sander Lievense; Rene Ma- chielsen; Christiaan Mol; Tom van den Ouden; Patrick Pieters; Karei Saaman; Gertjan Toorenaar; Johan Verhage; Lowi Wagenaar; Micha Weststrate; Laurens Zuidland; Mar- greet Baakman; Martijn Boonman; Marco Borst; Cecilia Carbaat; Wim Everse; Jose Faasse; Hans v.d. Graaf; Krijn de Groot; Bram Gunter; Alvy Hopmans; Robert Hubregsten; or1 De volgende leerlingen van de scho lengemeenschap voor beroepson derwijs IHNO, LHNO en LEAO zijn geslaagd voor hun opleiding: Individueel Beroeps Onderwijs Ver zorging Wendy Abbenhuis, Terneuzen; Est her Allaart, Terneuzen; Patricia Bal- legeer, Sas van Gent; Miranda Braai, Terneuzen; Francis Casteleijn, Ter neuzen; Jacqueline Grootjans, Ter neuzen; Nelleke Hamelink, Zaamslag; Aukje van de Hemel, Phi lippine; Liesbeth IJsebaert, Zaamslag; Patricia Lijbaart, Sluiskil; Natasja Nieuwhoff, Terneuzen; Day- sy Salomon, Terneuzen; Gerda Sparreboom, Terneuzen; Carolien Verplanke, Cadzand; Mariandel van Waardenberg, Terneuzen. Voorbereidend Beroeps Onderwijs Verzorging Daniëlle van Doorn, Terneuzen; He- vena Heida, Terneuzen; Eshter van golvende heuvelruggen, speiegelende meren en eindeloze wouden. Pro gramma o.a. rondrit Helsinki; tocht door merengebied; boottocht op Kalavesi; rondrit Kuopio; bezichti ging orthodoxe kerk museum; be zoeken aan diverse agrarische bedrijven. Finland, het land van de duizend meren. Voor nadere informatie of uw aan melding kunt u bellen naar het Se cretariaat van Agrarische Studiereizen, Kleine Oord 179, 6811 HZ Arnhem, tel. 085-512087. Veronique de Jonge; Okke te Loo; Liza Murk; Cynthia van Oers; Petra Rijn; Martin de Ruijter; Timothy Steinmeier; Harry de Vliegher. IVBO Arno Aarnoutse; Stefan Bruinooge; Johan Cevaal; Marijke Everse; Re- mon Francooy; Annie Gabrielse; Wllem Geluk; Pieter Gotte; Johan Louwerse; Eric van Opdorp; Michel Scheffel; Johan v.d. Veeke; Mamix Zandijk; Bastiaan van Ast; Robert Bekink; Debora de Bliek; Anouska Corstens; Niels Janse; Ronald Kort; Alex Krijger; Marcel Minnaar; Basti aan Nijsse; Aminda v.d. Ree; Kees de Schipper; Hans Verplanke; Karei de Vliegher. Hermon, Axel; Ardi Jongejeugd, Ter neuzen; Nicole Jordan, Terneuzen; Barbara Keymel, Terneuzen; Sande- rina Koster, Terneuzen; Sonja de Looff, Terneuzen; Erlijn Verstraeten, Terneuzen; Tessa Vink, Terneuzen. Voorbereidend Beroeps Onderwijs Administratie Kim Arnold, Terneuzen; Danny Bens, Terneuzen; Hanneke de Brou wer, Sas van Gent; Andy de Bruin, Sluiskil; Inge Dierick, Sas van Gent; Tieneke Gerrits, Terneuzen; Tamara Hanegraaf, Terneuzen; Christl van 't Hof, Terneuzen; Zubeyde Kara, Ter neuzen; Danielle Knol, Terneuzen; Sven Kort, Philippine; Monique Mi- chielsen, Terneuzen; Daisy Otsen, Axel; Sibylle Pauwels, Terneuzen; Crista Pieters, Terneuzen; Indra Pra- sodjo, Terneuzen; Katherina Sakella- riou, Terneuzen; Iris Verhoeven, Terneuzen; Marion Vermeersch, Ter neuzen; Maureen Vijfschaft, Sluiskil; Ellen Wisse, Terneuzen. Op de gedenksteen boven het middelste glas-in-lood raam zijn enkele wetenswaardigheden over de bouw van de boerderij te rug te vinden De boerderij van de gebroeders De Wit aan de Nieuwlandsedijk in Oud-Vossemeer is aan alle kanten door bomen omgeven. Vanaf de dijk is dat een prachtig zicht, maar het kan ook zijn schaduwkanten hebben. Dat bleek tijdens een storm in janua ri, toen er takken uit de populie ren langs de dijk op het huis waaiden. Als gevolg hiervan werden de glas-in-lood ramen beschadigd. Bewoner J. Schrau- wen, schoonzoon van een van de gebroeders De Wit, heeft in februari deze ramen eruit geno men en ze vervolgens eigenhan dig gerestaureerd. Het komt er vooral op aan bij het solderen van het loodwerk te voorkomen dat het glas te heet wordt en springt, legt hij uit. Er waren ook enkele raampjes kapot gewaaid, deze zijn vervangen door exem plaren van dezelfde kleur. Inmiddels heeft Schrauwen alle ramen teruggezet. "Je probeert zoveel mogelijk het onderhouds werk zelf uit te voeren. In de eer ste plaats natuurlijk omdat laten doen veel te duur zou worden, maar ook omdat we er aardig heid in hebben het werk aan het huis zelf te doen". In het dage lijks leven is Schrauwen in koper bij een aardappelverwerkend bedrijf. De planken die tijdelijk voor de bovenvensters hebben gezeten hebben weer plaats gemaakt voor de (gerestaureerde) glas-in- lood ramen UW VERTROUWDE adres voor: aan- en verkoop van melk- en mestquotum, akkerbouw- en veeteeltbedrij ven. Marcel Obels O.G. b.v. taxateur, Wouw tel.: 01658 - 1570. GEBRUIKTE BETONKLIN- KERS, gebakken klinkerkei en, w.f. klinkers en natuur steenkeien. Pekaar Bestra tingsmaterialen b.v., tel. 01131 - 2069. SLACHTKUIKENS, STROOISELMEST met ge garandeerde gehaltes! De ge wasbeschermer van der Wal B.V., 01877 - 1200 - 2935 - 1508. GERARD BREURE, taxa teur agarisch o.g. Dinteloord 01672 - 2614. Bemiddeling koop en verkoop. KIPPEMEST te koop in soorten en garantie, 01155 - 61875/65052. C. Steendijk, Axel. LUCHTFOTO van uw be drijf, woning of omgeving. Bel Johan de Groene LUCHTFOTOGRAFIE. Tel. 01192 - 2087. BALEN PERS TOUW. Suzal 38,per pak. Kunststof 30,per pak. Voor groot pakpers 59,per pak. P.V. Eyzeren b.v., 01105 - 2040. TE KOOP: gebruikte trans portbanden, visser grond- band 6 m, doseerbunker, uie- nafstaartmachine, trilzeef, rollenreiniger, ventilatoren, landbouwgereedschap, teer, verf, plastic palen, gaas, enz. P. de Korne, Postweg 6, 4456 RG Lewedorp. 01196 - 12298 01103 - 1558. TELECOMMUNICATIE, draadloze telefoons, observa- tie/bewakingsapp., telefax, registratie telef.gesprekken, telefooncentrales ver koop/aanleg. BECOTEX, tel. 01131 - 2406. FULMEN ACCU'S Stootvast en onderhoudsvrij voor alle merken Traktoren. Auto's, Kranen, Combines, enz. P. Slabbekoorn, Bredero- destraat 36, 4481 AE Kloetin- ge. Tel. 01100 - 13602. VEEHANDEL SUPER LUXE VLEESRASSEN. Verkoop Belg. blauw stiertjes- vaarsjes 14 d. - 1 jaar. Te koop gevr. alle vee. Levering door geheel Neder land. Angelo v.d. Veeken, Zoutestr. 43, Hulst. Tel. 01140 - 19795. VERLOREN: legergroen tas je (katoen) op 7 juni j.l. In houd is zéér dierbaar. Voor de eerlijke vinder wacht een beloning. Tel. nr. 04924 - 3521. DE IDEALE SHOVEL VOOR HET BOERENWERK

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 20