Manifestatie Meijer reikt prijzen uit aan beste aardappeltelers Winnaars gewicht schatten lammeren Winnaars prijsvraag scholieren - - r VRIJDAG 25 JUNI 1993 ivlwilllwOvCiv.lv/ 12 De vier gehuldigde aardappeltelersv/nr. de heren Van de Vijver, Wie- Ie maker, Klompe en Stoutjesdijk. Geheel rechts CMK-directeur Cees Meijer. De ZLM Manifestatie kreeg vrijdag middag een extra feestelijk tintje, toen C. Meijer bv vier aardappelte lers letterlijk en figuurlijk in de bloe metjes zette. De betreffende telers hebben zich het afgelopen seizoen in het zuidwesten onderscheiden in de kwaliteit van de door hen aan Meijer geleverde aardappelen. Er zijn voor vier verschillende aard appelrassen prijzen uitgereikt, na melijk voor Accent, Turbo, Lady Rosetta en voor het Bintje. Meijer verhandelt jaarlijks 600.000 ton aardappels, grotendeels nog Bintjes. Het aandeel van de door Meijer zelf ontwikkelde milieuvriendelijke ras sen is sterk toegenomen en zal nog verder toenemen. Deze rassen zijn geschikt om te telen volgens het 'geregistreerde teelt' systeem en toegesneden op specifiek gebruik zoals bijvoorbeeld grondstof voor de frites- en chipsindustrie, afzet in binnen- en buitenlandse supermark ten etc. De prijsuitreiking accentu eert de cruciale rol die de kwaliteit van het produkt heeft voor de gehe le Nederlandse aardappelbranche, aldus manager* inkoop en produktie M.K. v.d. Linde. De prijswinnaars zijn de gebroeders Klompe uit Noordgouwe (Accent), de heer W. Wielemaker uit Koude- kerke (Turbo), maatschap Van de Vijver/Aernoudts te Aardenburg (La dy Rosetta) en familie M.J. Stout jesdijk te Tholen (Bintje). Bij de foto's rechtsboven: de vei ling zou de veiling niet zijn als de schoolkinderen geen appel (een Golden) zouden krijgen; links midden: drukte bij de kas sa's zaterdagmiddag; midden: de informatiebalie; onder: trekker-trek met een spe cial en een full-pull met een ge wone trekker van Johan op 't Hof uit Kapelle, in het midden de heer De Bruijne uit Rilland bij zijn op schaal nagemaakte boeren wagens; Op de ZLM Manifestatie is een wed strijd gehouden in het gewicht schatten van lammeren. Het ge wicht van de te schatten lammeren was: Texelaar geb. maart 33 kg, Suffolk geb. januari 50 kg, Melk- schaap geb. maart 32 kg. Totaal 115 kg. De tien winnaars zijn: P. Snel, Kat- tendijke (115 kg), A. de Roo, Bieze- linge (116 kg), J. Koster, Zaamslag (114 kg), J.L. de Jager, Biezelinge (114 kg), R Visser, Meliskerke (114 kg), M. van der Maas, Goes (114 kg), J.J. Pekelder, Oud Sabbinge (113 kg), dhr. Veldt, Castricum (113 kg), J.W. Westveer, Dronten (113 kg) en C. Verhage, Oostkapelle (117 kg). De schoolkinderen, die donderdag middag een bezoek brachten aan de Manifestatie, hebben enthousiast meegedaan aan een prijsvraag. Ze moesten 15 vragen beantwoorden. Voor wie zijn ogen en oren goed de kost gaf op de Manifestatie, was dat geen al te moeilijke opgave. Uit de vele goede inzenders heeft de ZLM drie prijswinnaars getrokken. De eerste prijs is gewonnen door Danneke Bakker uit Krabbendijke (CBS De Zevensprong). Zij heeft een computerspelletje gekregen. De tweede prijs ging naar Ivon van Hoorn uit Wissenkerke (De Dubbele Punt, Geersdijk). Zij ontvangt een horloge. De derde prijs werd in de wacht gesleept door Martijn Blok uit 's Heer Arendskerke (De Kleine Piet, Lewedorp). Voor hem ligt een walk man klaar. geheel onder: drie leeftijdsgroe pen jeugd, links wachtend op fri tes, midden in de crèche, en rechts op het springkussen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 12