TOON TRAKTEERT Uitslagen keuring Texelaars Bij de foto's linksboven: de Kop van Jut van het ZAJK trok veel be kijks, en menigeen probeerde de sirene aan het loeien te krijgen. Om de slagkracht te vergroten hadden de agrarische jongeren gemeend kopieën van foto's van enkele in landbouwkringen zeer bekende maar niet bij iedereen even populaire prominenten beschikbaar te moeten stellen om op de 'slagpen' te leggen. De foto's van minister Alders (milieu) en EG-landbouwcommissaris MacSharry vonden de meeste aftrek; ledereen die wel eens op bezoek is geweest in een stand van shovel man Toon van de Ahlmann, op welke beurs dan ook, weet dat het daar altijd goed van eten en drinken is. Op de ZLM Manifestatie bleef het daar niet bij. Tijdens de trekker-trekwedstrijden vrijdagavond ging Toon hoogstpersoonlijk de bezoekers langs om ze te trakteren op warme worstjes. Die stelden dat zeer op prijs. De inhoud van de ene na de andere volle pan verdween in de hongerige magen van de talrij ke toeschouwers. VRIJDAG 25 JUNI 1993 11 Tijdens de laatste dag van de ZLM Manifestatie vonden de schapen en* geitenkeuringen plaats. Bij de schapen zijn alleen Zeeuwse melk- schapen en Texelaars gekeurd. Over de melkschapenkeuring zullen wij u in een volgend landbouwblad be richten. Hieronder de uitslagen van de keu ring van de Texelaars. Kampioen oudere rassen: 3728-0270 van A.W. Geelhoed, El- lemeet. Res. kampioen oudere ram men: 3626-0670 van M.A. Geuze te Oud-Vossemeer. Kampioen jaarling rammen: 3711-0486 van Mts. J. vd. Velde te Zierikzee. Res. kampioen jaarling rammen: 3319-0743 van Comb. Zantboer-van Vlimmen, Dinteloord. Kampioene ooi: 3649-0455 van D.J. van Gorsel, Tholen. Res. kampi oene ooi: 3626-0494 van M.A. Geuze, Oud-Vossemeer. Beste ramlam: 3768-0301 van A.W. Geelhoed, Ellemeet. Beste Bedrijfsgroep: M.A. Geuze, Oud-Vossemeer. 1 A-prijzen Een 1 A-prijs werd toegekend aan: 3-tal ramlammeren van D.J. van Gorsel, Tholen; Oudere ooi 2 lam meren: D. Boonman, Heinkenszand; Jaarling ooi, enkeltal: C. Verhage, Oostkapelle; 3-tal oudere ooien: M.A. Geuze, Oud-Vossemeer; 3-tal jaarling ooien: D.J. van Gorsel, Tholen. in het midden: enkele paardenshownummers, een 16-span trekpaar den, drie vierspannen voor Romeinse strijdwagens, en een rondje a la Dik Trom door de piste; midden rechts: een Border Collie brengt de schapen (Suffolks van de Zeeuwse schaapskudde) waar de herder ze hebben wil; rechtsonder: de CSM werkt al bijna 75 jaar aan morgen; onder: de heer M.A. Geuze (r) haalde verschillende prijzen met zijn Texelaars.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 11