Staatsbosbeheer wil goede buur zijn Hendrix' Voeders: advies en begeleiding Evenementenservice VanderHave: moderne plantenveredeling Desperado brengt countrymuziek in de Manifestatie-saloon Firezone Oil Staatsbosbeheer is de grootste beheerder van bos en natuur in ons land. Meer dan dui zend gebieden, met een totale oppervlakte van bijna 200.000 hectare, heeft de dienst nu onder haar hoede. Twee van de veertien Staatsbosbeheer-regio's zullen zich op de ZLM- manifestatie presenteren: Deltagebied en Brabant-West. Deze regio's bestrijken het gebied van de Zeeuwse- en Zuidhollandse eilanden en West- en Midden-Brabant. In dit gebied be heren zij ongeveer 30.000 hectare natuurterrein en bos. Staatsbosbeheer werd al in 1899 opgericht, met als hoofddoel bebossing van de zogenaamde woeste gronden in ons land. In later jaren is de dienst uitge groeid tot een breed geo riënteerde organisatie met veel verschillende taken op het gebied van bos- en landschapsbouw en natuur behoud. Sinds 1988 houdt Staatsbosbeheer zich alleen nog maar bezig met het be heer van de bossen en na tuurterreinen van het Minis terie van LNV. De duizenden hectaren bos en natuur van Staatsbosbe heer vormen een belangrijk kapitaal, letterlijk én figuur lijk. De instandhouding en het beheer van deze gebie den zijn een investering voor de toekomst. Staats bosbeheer wil nadrukkelijk rekening houden met de wensen en behoeften van de samenleving, ook op lo kaal en regionaal nivo. Waar mogelijk worden bij voorbeeld boeren ingescha keld bij het beheer van bos sen en natuurterreinen. En ten opzichte van zijn omge ving wil Staatsbosbeheer zich ook als een goede buur gedragen. Staatsbosbeheer als partner én als goede buur bij het beheer van de bossen en natuurgebieden van de toe komst: dat is het kernthema van de SBB-presentatie op de ZLM-manifestatie. bent er van harte welkom om kennis te maken of om over dit onderwerp met de aanwezige medewerkers van gedachten te wisselen. Hendrix's Voeders is de grootste particuliere meng voederfabrikant van Neder land. Het bedrijf doet meer dan leveren van voer. Het adviseert en begeleidt agra rische bedrijven, die willen beginnen met een dierlijke tak. De nieuwe ontwikkelin gen op het gebied van de ruw- en mengvoeders wor den op de voet gevolgd en via voorlichting en manage mentprogramma's voor varkens, rundvee en pluim vee staat men de boer met raad en daad bij. Hendrix is tevens aktief in stallenbouw en levert stal len die aan de hoogste mi lieunormen (groen label) voldoen. De Hendrix-dealer voor Noord- en Midden- Zeeland is Jos van Steen oven ('s Heer Abtskerke). In Zeeuws-Vlaanderen en West-Brabant is Gerard de Backer (Wouwse Plantage) de Hendrix-dealer. Zaaizaadbedrijf VanderHave heeft in de hele wereld een reputatie op het gebied van de plantenveredeling. Een nieuwe ontwikkeling is de biotechnologie. VanderHa ve is met deze techniek al een aantal jaren bezig. Door middel van goede voorlich ting wil men een zo objec tief mogelijk beeld van de biotechnologie in de plan tenveredeling geven. Het bedrijf heeft daartoe o.a. een videofilm laten maken. Deze gaat op de ZLM Mani festatie in première. Daar naast blijft VanderHave ak tief in de klassieke veredeling. Op de Manifes- Opus Rents is gespeciali seerd in evenementenservi ce, waaronder standbouw. Op de ZLM Manifestatie geeft het bedrijf een bewijs van bekwaamheid af. Zowel eigen architectuur als sys teembouw is mogelijk. Opus Rents Sfeer Decor bouw is een afdeling die zich specialiseert in het fa briceren en verzorgen van tijdelijke inrichtingen voor feesten en evenementen in bedrijfshallen, tenten, etc. Informatie: tel. 01100-13313 - 30494, fax 28478. tatie zullen de nieuwe ras sen suikerbieten, uien, graan en maïs worden ge presenteerd. Firezone Oil levert alle mo gelijke smeermiddelen, zo als motor-, hydraulic-, trans missie en technische olieën en vetten. Het bedrijf levert via zijn Bio Select program ma biologisch afbreekbare smeermiddelen. Daarnaast levert en installeert Firezone olie- en benzineafscheiders. Een deel van deze produk- ten is aanwezig in de stand op de ZLM Manifestatie. De muziekgroep Desperado is gecontracteerd voor de country-avond, die vrijdag op het Manifestatiepro gramma staat. De naam Desperado bestaat al sinds 1975. In wisselende forma ties had de groep veel suc ces. Sinds 1989 bestaat de band uit: David van Egter Wissekerke, Hans Coppens, Leon Priest, Humphrey We- nas, Lex Brust, Danny Pati- nama. Naast country speelt de band ook rock en roll en moderne pop. Dit jaar ver scheen de eerste cd onder de titel Paint the Town To night. Desperado staat borg voor een gezellig en sfeer vol avondje uit op de ZLM Manifestatie.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 66