V| Provinciebestuur legt oor te luister op Manifestatie Waterschap nieuwe stijl Campina Melkunie maakt méér van melk CAMPINA MELKUNIE Met circa 11.000 melkveehouders en 7.500 werknemers is Campina Melkunie Nederlands belangrijkste 'gezondheid'-leverancier. Immers, Campina Melkunie maakt beduidend méér van melk. jaarlijks wordt in 27 moderne produktiebedrijven ruim 3,5 miljard kg melk verwerkt tot een breed en gevarieerd pakket kwaliteitsprodukten: consumptiemelk en consumptiemelk-produkten, boter, kaas, gecondenseerde melk, Mona-desserts, ijs en speciaalprodukten, zoals melkeiwitten en Pharmatose voor de voedings- en farmaceutische industrie, alsmede jongdiervoeders. Gewild zowel in Nederland, als in 130 landen verspreid over de gehele wereld. Campina Melkunie Hogeweg 9, Postbus 2100 5300 CC Zaltbommel De Commissaris van de Ko ningin en de gedeputeerden van de provincie Zeeland zijn tijdens de Manifestatie op vrijdagavond en zater dagmorgen bij toerbeurt aanwezig in de stand van de provincie Zeeland om het publiek te woord te staan. Op vrijdagavond ko men de gedeputeerden Bruinooge, Nederhoed-Zijl- stra en Dijkwel naar de Ma nifestatie, zaterdagochtend is het de beurt aan de gede puteerden Dek, De Kok en Hennekeij. Dan zal tussen 11.00 en 12.00 uur ook de Commissaris van de Konin gin, drs. Van Gelder, aan wezig zijn. De provincie Zeeland voert een aktief landbouwbeleid. De laatste jaren is 3 miljoen gulden subsidie in land bouwprojecten gestoken. In de stand op de Manifestatie is dat zichtbaar gemaakt. Ook wordt aandacht be steed aan het waterhuis houdingsplan van Zeeland, de grote verkeers- en ver- voersprojecten, de Wester- schelde Oeververbinding, de bouw van een nieuwe dubbeldekker, de havenakti- viteiten, natuur- en land- schapsbeleid en wonen en werken in de Kanaalzone. De Zeeuwse Waterschaps bond is het bestuurlijk en beleidsmatig overlegorgaan van de zeven Zeeuwse Wa terschappen. In deze "para plu" boven de Zeeuwse wa terschappen maken afgevaardigde bestuurders maandelijks afspraken over het gezamenlijk optreden op het gebied van de zorg voor waterkeringen, kwali tatief en kwantitatief wa terbeheer en wegen. De Zeeuwse waterschapsbond vervult ook in contacten over nieuwe ontwikkelin gen en wetgeving naar Rijk en provincie toe een spil functie. Waterschap Nieuwe stijl is de titel van de tentoonstel ling die de Zeeuwse Water schapsbond namens de ge zamenlijke Zeeuwse waterschappen op de ZLM- manifestatie zal presente ren. De woorden "Nieuwe stijl" tonen aan dat er grote veranderingen op komst zijn voor de waterschappen. De invoering van de nieuwe waterschapswet met ingang van 1 januari 1992 heeft dit proces in gang gezet. In de waterschapswet is de posi tie van de waterschappen vastgelegd: een openbaar bestuurlijk orgaan dat een volwaardige plaats heeft gekregen in het rijtje: Rijk, provincie en gemeenten. Belangrijke wijzigingen: met ingang van maart 1994, na de waterschapsverkiezin gen, treden twee nieuwe ca tegorieën toe tot het water schapsbestuur: de ingezetenen en de pachters. De omvang van de besturen zal teruggebracht worden naar max. 25 of 30 perso nen. Ook in het werk van de wa terschappen is de laatste ja ren veel veranderd. In de stand op de ZLM-manifesta- tie wordt ondermeer inge gaan op milieuvriendelijke oeverbescherming, het zui veren van afvalwater en we genaanleg. De waterschappen presen teren op tentoonstelling bo vendien een nieuwe voor lichtingsfolder en -brochure waarmee iedere belangstel lende volledig op de hoogte gebracht wordt van actuele waterschappelijke ontwikke lingen. P. Pijpelink, voorlichter Zeeuwse Waterschapsbond 45

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 64