Duist Hanepoot. Kweek! Praduktinlawiatie Een dijk van een rug Grassen bestrijden in maïs Met "ecomester" veel kleinere werkdiepte FUSILADE Kooi-aap meeneemheftruck voor stroverwerking FUSILADE Beschermd in rioolpak Meer mogelijkheden Vicontrol FUSILADE Genadeloos voor gras èn veilig voor het gewas. VRIJDAG 28 MEI 1993 Stro wordt meer eri meer verwerkt in pakken met een gewicht van 250 tot 300 kg. Afmetingen en gewicht maken handmatige verwerking niet of nauwelijks mogelijk. Om de pak ken toch snel, efficiënt, schadevrij en mensvriendelijk te lossen en bij afnemers direct op de gewenste plaats af te leveren, heeft Kooi B.V. in Vrouwenparochie een nieuw type kooi-aap meeneemheftruck ontwik keld met een stroklem en twee stro- priemen. De chauffeur neemt hiermee in één keer vier pakken op en plaatst ze precies daar waar de klant dat wenst. De driewielaangedreven stro-kooi-aap meeneemheftruck is standaard voorzien van twee op klapbare vorken; deze blijven gedu rende het strotransport in opgeklapte positie en worden neer gelaten als de kooi-aap meeneem- De stro-kooi-aap meeneemheftruck steekt eerst de twee stropriemen in het onderste pak. Daarna wordt de stroklem hydraulisch in de resterende pakken geknepen. heftruck achteraan de vrachtwagen worden meegenomen. Bij neergela- De totaal herziene hakenfrees in actie Rumptstad Industries BV te Stad aan 't Haringvliet heeft, na uitge breide testen op praktijkschaal in 1992, een totaal herziene haken frees - type RSF 2000 - op de markt gebracht. Naast vele detailwijzigingen heeft men zeer veel aandacht besteed aan de ontwikkeling van een nieu we aanaardplaat, hetgeen, gezien de reacties uit de praktijk, uitste kend is gelukt. Grote, strak afgestre ken ruggen: "als een dijk". Dit is van groot belang voor een optimale groei van de aardappelen, m.n. van AM-rassen. De eerste resultaten wijzen uit dat er een duidelijke afname van trek krachtbehoefte plaatsvindt. Ook de werksnelheid kan door het uitge kiende concept, afhankelijk van grondsoort etc., met circa 20% worden opgevoerd. Na opkomst van de maïs kunnen grasachtige onkruiden - waaronder hanepoot - worden bestreden door aan de veel gebruikte combinatie van 4 liter Laddok van BASF en 3 li ter minerale olie, per hectare 5 liter propachloor toe te voegen. BASF heeft hiermee uitstekende bestrij- dingsresultaten behaald. Een groot aantal tweezaadlobbige onkruiden is in snijmaïs te bestrijden Schippers Bladel introduceert een zg. rioolpak. Dit is een elastisch en geheel waterdicht pak, voorzien van knie- en elleboogbeschermers en met de laarzen (stalen neuzen) er aan vast. Het PVC-pak wordt over de kleding gedragen. Het pak leent zich uitstekend voor het schoonmaken van sloten of wanneer men onverhoopt werk zaamheden moet verrichten in de drijfmestkelder, aldus Schippers. Voor inl. tel. 04977-82017. met 4 liter Laddok en 3 liter minera le olie per hectara Dit geldt ook voor onkruidsoorten als melganze- voet en zwarte nachtschade, die op veel percelen resistent zijn gewor den tegen atrazin. Groeizaam weer - met een tempera tuur boven 12 °C - is optimaal voor de werking van Laddok. Spuit Lad dok op droge onkruiden en een ge zond, goed groeiend gewas. Een vochtige bodem is gunstig voor de groei en verhoogt de gevoeligheid van het onkruid. Ook de nawerking van het middel wordt hierdoor ver beterd. Onder slechte omstandighe den zoals koud, nat weer, bij vorst aan de grond of kort na een weers- omslag kan beter niet worden gespoten. Het is belangrijk dat de spuitvloeistof na de toepassing vol doende kan opdrogen. Bij tempera turen boven de 25 °C is een bespuiting tegen de avond aan te bevelen. Gebruik voldoende water - circa 400 liter per hectara ten vorken, zit de stroklem naast de mast en kunnen ook pallets gelost en geladen worden. De stro-kooi-aap meeneemheftruck heeft als basis de kooi-aap mee neemheftruck ruwterrein machine. Hij kan daardoor ook worden inge zet voor het beladen van de vracht wagen in het veld. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met Kooi B.V., Vrou wenparochie, tel. 05180-1741. De Vicontrol, het elektronische do- seersysteem voor Vicon- kunstmeststrooiers, is ingrijpend verbeterd. Vooral aan de gebruikers vriendelijkheid en functionaliteit is veel aandacht besteed. De Vicontrol doseert de te verstrooi en hoeveelheid kunstmest aan de hand van de gewenste werkbreedte en een constante snelheidsmeting. Variaties in rijsnelheid vangt de Vi control probleemloos op. De verde ling van kunstmest is daardoor steeds optimaal. Aanpassing van de dosering en -) is tijdens het werk gemakkelijk door te voeren. De nieuwe Vicontrol heeft ruimte voor uitbreiding van het aantal func ties. Daardoor is het mogelijk het doseersysteem op termijn uit te breiden met een chip-card. De Vi control is ook inzetbaar als snel heidsmeter en hectareteller. Bovendien registreert het de ge werkte uren. Mede hierdoor is het elektronische doseersysteem tevens inzetbaar bij andere werk zaamheden. Meyco b.v. te Varsseveld, fabrikant en leverancier van werktuigen voor het uitrijden van mengmest heeft een nieuwe lijn zodebe- mesters/sleufkouterbemesters ont wikkeld, die onder de naam Ecomester op de markt wordt ge bracht. Drie typen zijn leverbaar n.l. de E3 met een werkbreedte van 3 m en 20 elementen, een E4,5 (4,5 m en 30 elementen) en een E6,3 (6,30 m en 42 elementen). De conventionele zodebemesters kennen een onderlinge element afstand van 20-30 cm. de Eco mester heeft een afstand van 15 cm tussen de injektie-elementen. Hier door is de werkdiepte aanmerkelijk kleiner en wordt de mengmest dich ter bij het wortelstelsel van het gras gebracht. Bij een gift van 20 m3/ha is de werkdiepte 2-3 cm, bij 35 m3/ha 5 cm. De van hoogwaardig slijtvast mate riaal vervaardigde meskouters zor gen voor het doorsnijden van de zode Rubberen mesttuitjes brengen vervolgens de mest in de strakke gleufjes. De meskouters zijn gemon teerd aan speciale veerbladen die het mogelijk maken dat oneffenhe den perfekt gevolgd worden en bochten en wendingen moeiteloos bemest kunnen worden. De zodebemester is geschikt voor het bemesten van alle grondsoor ten, ook de zware klei- en slappe veengronden. De Ecomester kan zo wel achter bestaande tankwagens gebouwd worden alswel in combi natie met de Meyco vacuum- en pomptankwagens. Op het systeem is patent aangevraagd. De prijs van de drie typen bedraagt resp. f 19.500,-, f 34.500,- en 44.500,- (excl. BTW). Voor verdere informatie: Boeke- Heesters B.V., Lelystad, telefoon: 03200-89500. Postbus 293, 2980 AG Ridderkerk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 4