Kweek! Nieuwe veiligheidsschoen Ruggenrol van Rumptstad Zwenkploeg en wentelploeg geven elkaar niets toe Afbreekbare hydrauliekolie FUSILADE Nieuwe biggenvoerbak Stroomloze compressor van 11 kg Genadeloos voor gras èn veilig voor het gewas. VRIJDAG 9 APRIL 1993 ■■■■■■I De Genius sport-vei/igheidsschoen Gaston Mille introduceerde recente lijk een nieuwe lijn sportieve veilig heidsschoenen die de naam Genius Sport kreeg. Deze schoen geeft een totale bescherming van neus tot hak, dit door een stalen neus, schok- absorberende kunststof en anti- transpiratie lagen. Alle gebruikte materialen zijn bestand tegen che mische produkten, slijtvast en af- wasbaar. Speciaal ontwikkelde zolen zorgen voor een anti-slip grip op het loop oppervlak; de achillespees wordt beschermd door een schuimlaag. Een gewelfde voetzool zorgt ervoor dat het dragen van deze veiligheids schoenen extra prettig is. De Genius Sport is anti-statisch en heeft een gevoerde tong. De schoen kan daar door gebruikt worden in praktisch alle werkomstandigheden. De ruggenrol van Rumptstad Rumptstad Industries BV is begon nen met de produktie van aangedre ven ruggenrollen. Gecombineerd met de Rumptstad frees zijn met deze ruggenrol perfecte ruggen op te bouwen voor de teelt van fijnza- dige gewassen zoals witlof, cicho rei, winterpeen, prei, enz. De buis van de ruggenrol heeft een grote diameter. Deze diameter staat, samen met het eigen gewicht van de buis, borg voor de opbouw van grote en goed verdichte ruggen. Twee traploos instelbare dieptestel- wielen verzekeren de juiste dicht heid. Door de gekozen flankhoek van de diaboloschijven blijft er tus sen de ruggen voldoende ruimte over voor de trekkerbanden en kan onkruid optimaal bestreden worden. De omloopsnelheid van de rol wordt geregeld door een volumeregelven- tiel. Hierdoor zal variatie in rol- weerstand de omloopsnelheid niet De Landbouwuniversiteit in Giessen (Duitsland) verkreeg goede resulta ten bij een vergelijkingstest tussen een wentelploeg en drie zwenkploe- gen van de nieuwste ploegengene- ratie. Alle drie geteste zwenkploegen (Lemken, Krone, Ho ward) gaven op de zandige leem grond een goede verkruimeling, die volgens de waarnemingen van de wetenschappers gelijk is aan de ver kruimeling van een wentelploeg. Bij de trekkrachtproeven constateer den de wetenschappers uit Giessen duidelijke verschillen tussen de drie merken zwenkploegen. De benodig de trekkracht varieërde van 95 tot 125% ten opzicht van de benodigde trekkracht van een vergelijkbare wentelploeg. Bij de Lemken Rodonit zwenkploeg constateerden de on derzoekers dat de benodigde trek kracht gelijk was aan die van de geteste wentelploeg. De onderzoe kers vermoeden dat dit te danken is aan de vlakke snijhoek en de gerin ge wrijving van de verschillende ploegdelen. Uit de meetresultaten concludeerde men dat zwenkploe gen gelijkwaardig kunnen zijn aan conventionele wentelploegen en dus geen hogere trekkracht vragen. beïnvloeden. Bovendien is de warmte-ontwikkeling van een volu- meregelventiel veel geringer dan van bijv. een smoorklep. Bij de ruggenrol is voor een optimale werking een grondgeleidekap lever baar. Deze speciale kap zorgt er voor, dat alle losgefreesde grond benut wordt voor rugopbouw. Hier door kan de freesdiepte minimaal zijn, kan met minder vermogen vol staan worden, wordt de levensduur van de freestanden positief beïn vloed en ontstaan meer werkbare dagen en dus een hogere capaciteit. Rumptstad landbouwwerktuigen worden in Nederland geleverd door G.W. van Driel van Dorsten BV te Hoofddorp met vestigingen in Deur- ne en IJsselmuiden. Op Goeree- Overflakkee en Schouwen- Duiveland vindt levering echter plaats door Rumptstad Agrarisch Mechanisatie Bedrijf BV. Sinds enige tijd brengt de firma Schippers Bladel B.V. een nieuw big- genvoerbakje op de markt, n.l. de MS Multi-bak. Dit voerbakje is ver vaardigd van slagvast kunststof ma teriaal en kan met een metalen veer of clip aan elk type vloerrooster in het kraamhok worden vastgemaakt. De bak is geschikt voor bijvoedering van vast of vloeibaar voer, melk of water. Door de opstaande rand anti- morsrand) valt het overtollige voer dat niet door de big wordt opgeno men terug in de bak. In het midden bevindt zich een opstaande voer- drempel, waardoor het voer naar de zijkanten wordt gedrukt, zodat de big makkelijk bij het voer kan. De multi-bak is verkrijgbaar met of zon der drukknop. Holder gebruikt als een van de eer ste trekkerfabrikanten biologisch af breekbare hydrauliekvloeistof. In de land- en tuinbouw en in de park branche wordt biologisch snel af breekbare hydrauliekvloeistof nog maar weinig toegepast. De olie is binnen 21 dagen voor 96 procent afgebroken, zo meldt de fabrikant. Het heeft gelijkwaardige smeerei- genschappen, dezelfde vervangings intervallen en de bestaande filtersystemen kunnen worden ge bruikt. Trekkerfabrikant Holder past ook loodvrije lak en asbestvrije voering op remmen en koppeling toe. Voor meer inf.: Motrac BV te Zutphen, tel. 05750-91911. Contimeta bv heeft een nieuwe snoerloze compressor op de markt gebracht. Het bijzondere aan de TE100 compressor is, dat de bezit ter hiervan niet meer afhankelijk is van stopcontacten, stroomaggrega- ten en batterijen. De compressor is geschikt voor vrij wel alle soorten pneumatisch ge reedschap, zoals nietmachines, spijkerapparaten, blaaspistolen, gra- veernaalden, verfspuiten, bundelap paraten, lichte boormachines, kniptangen, snoeisnaren enz.enz. De TE100, die gemaakt wordt in Ja pan, weegt slechts 11 kg. Dit bijzon dere lage gewicht is mogelijk door toepassing van een nieuwe tech niek', waarbij in twee tegenover el kaar geplaatste cylinders, in één de verbranding plaats vindt en in de an dere het samenpersen van lucht. De slechts 11 kg wegende stroomloze compressor De zwenkploeg Rodomit van Lemken Postbus 293, 2980 AG Ridderkerk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 20