Gezondheidsklompen Nieuw bij Case IH Terra Gator kan meer dan 100 m3 per uur injecteren Honderdste drie-asser Industriestofzuiger Nieuwe melkveevoeders Hendrix Verandering Case MaxxuM 5130 Parktrekker Batterij staartcoupeerder VRIJDAG 5 FEBRUARI 1993 Dfnrli il/ti irfnirn* De San-Flex pu-klompen zijn Scan dinavische gezondheidsklompen, voorzien van een kunststof zool met een anti-slip profiel. De pu-zool is veel beter bestand tegen chemische (ontsmettings- en reinigings-)mid- delen dan een houten zool. De pu klomp is licht van gewicht, is ver vaardigd van hoge kwaliteit leder en is d.m.v. de flexibele pu-zool geluids arm. De instaprand is gepolsterd d.w.z. voorzien van een zachte laag schuimrubber, zodat de gevoelige wreef van de voet beter beschermd wordt. De zool bevat een anti-slip laag. De klomp heeft geen houten voetbed, maar van leder. Hierdoor blijft de klomp haar flexibel en schok- absorberend vermogen behouden. De firma Schippers Bladel heeft de alleenverkoop voor de agrarische sektor verworven. Landbouwtechniek Kurstjens bv te Grubbenvorst brengt een nieuwe Terra Gator zelfrijdende mestinjec- teur op de markt. Het bedrijf ver wacht van deze vijfwieier een capaciteitsverhoging tot 50 procent ten opzichte van de drie- en vierwie lers. Meer dan 100 m3 mest per uur in bouwland injecteren is volgens het bedrijf geen uitzondering meer. De Terra Gator 2505 heeft een tank- inhoud van 19 m3. De verdringer- pomp zorgt voor een optimale vulling. Hierdoor is het mogelijk om de opleggers van 38 m3 in twee keer te legen. De tankauto kan na ongeveer 15 minuten weer vertrek ken om een nieuwe lading te halen. De grote tankinhoud van de injec- teur maakt een mestcontainer op het kopeind van het perceel overbo dig. Bij het injecteren met een be trekkelijk kleine tank is zo'n container onmisbaar als buffer tus sen transport en toediening. Nu er niet meer van een container gebruik behoeft te worden gemaakt hoeft er ook niet meer op dezelfde plaats ge vuld te worden. Het probleem van de extra bodemverdichting bij de container is daarmee ook voorbij. In een speciale uitvoering is een re- De vijfwielige Terra Gator 2505 van Kurstjens De Case IH MaxxuM type 5130 heeft vanaf september 1992 een verandering gekregen met betrek king tot de motorprestaties. In onderstaand overzicht zijn de nieuwe gegevens genoemd: motor type: 6-590; vermogen (volgens ECE R 24 norm): 74 kW/100 pk; no minaal toerental: 2200 omw. per minuut; max. koppel: 403 Nm; bij motortoeren: 1100-1200; koppelstij ging 26%. Deze "vernieuwde" 5130 biedt dankzij het relatief grote vermogen bij een laag toerental (1100/1200) interessante mogelijkheden voor werkzaamheden die niet altijd het volle motorvermogen vragen! Ook bij werkzaamheden waarbij continu de voortgaande beweging wordt onderbroken, zoals bij slotenreinigen etc., biedt deze "vernieuwde" 5130 gelbare bandenspanning op de ach teras leverbaar. Koffermodel tank De Terra Gator is uitgerust met een koffermodel tank. Op deze manier komt het zwaartepunt veel lager te liggen, dan bij een vergelijkbare ma chine met een ronde tankopbouw. Door de cabine naar voren te plaat sen en door de speciale koffermodel tank is het mogelijk, om een com pacte machine te blijven bouwen met een goede gewichtsverdeling. Het voorwiel van de vijfwieier draagt een evenredig deel van de la ding t.o.v. de achterbanden. De schuine stand van de vork van het voorwiel zorgt voor extra grip, tij dens het draaien met deze machina Kurstjens heeft de nieuwe machine speciaal voor de loonwerker ontwik keld. De vijfwieier is een machine die al een aantal jaren bekend is. Toch was het tot voor kort niet inte ressant de machine in Nederland op de markt te brengen. Met de ver hoogde capaciteit en de lagere köst- prijs meent het bedrijf dat een ideale oplossing is bereikt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Kurstjens Landbouw techniek bv te Grubbenvorst, tel. 077-663300. in combinatie met de power- shift/shuttle ongekende mogelijkhe den die het werkcomfort en de dagprestaties van de bestuurder ui termate positief beïnvloeden. Shibaura brengt met de GT161 een tuin- en parktrekker op de markt die voor een veelheid van werkzaamhe den het gehele jaar door kan wor den ingezet. De zeer geluidsarme 3 cilinder Shi baura diesel motor met een inhoud van 676 cc en een vermogen van 16 pk is gebleven. Voor inlichtingen: Shibaura Europe BV, tel. 08818-2341/2441. Voor het snel en snoerloos coupe ren van staartjes van pasgeboren biggen, heeft het bedrijf Schippers Bladel BV een nieuw produkt op de markt gebracht nl. de MS Batterij - staartcoupeerder. Deze bereikt een zeer hoge temperatuur, waardoor alleen de bloedvaten dichtschroeien zonder dat er levend weefsel be schadigd wordt. De kans op infek- tiegevaar wordt op deze manier aanzienlijk verminderd. De coupeerder werkt op oplaadbare batterijen en wordt dan ook gele verd met twee batterijen en een oplaadstation. Oplaadtijd bedraagt 14 uur. Met één batterij-lading kun nen ongeveer 80 biggen gecou peerd worden. Er is geen opwarmtijd nodig. Voor meer inlichtingen Schippers Bladel BV, tel. 04977-82017. Case IH in Neuss brengt als aanvul ling op de MaxxuM serie de 5150 op de markt. Deze tractor heeft een motorvermogen van 92 kW/125 pk. De MaxxuM 5150 heeft vanwege zijn aanzienlijk grotere motorvermo gen extra ventilatie-openingen in de zijkant van de afscherming van de motor. De MaxxuM 5150 heeft de zelfde standaarduitvoering als het type 5140, dus met 24+20, 40 km en kruipgang transmissie met Po wershift en Powershuttle (voor uit/achteruit zonder te koppelen). Om het grotere motorvermogen ver antwoord over te kunnen brengen, heeft Case IH de transmissie op di verse plaatsen aangepast en ver zwaard, zoals bredere tandwielen, zwaardere lagers en de capaciteit van het smeer- en koelsysteem ver groot. Ook heeft Case IH een aantal veranderingen doorgevoerd aan de totale MaxxuM serie Het uitzicht is nog verder verbeterd door toepas sing van volglazen deuren, de bui tenspiegels zijn nu aan de kabinestijl bevestigd i.p.v. aan de deur. Ook het bedieningsgemak voor wat betreft de doorstroming/hoeveelheidsrege- ling van de regelventielen is verbe terd; die vindt nu plaats in de kabina Ook het digitale dashboard 'geeft nog meer functionele informa tie over de tractor. Synchro schakelbak Naast de bekende powershift versie van de Case IH MaxxuM type 5140 heeft Boeke Heesters nu ook een Power Synchro versie op de markt •gebracht. In plaats van de powershift schake ling wordt nu de transmissie via een "normale" schakelhandel op het bedieningsplatform in de vier ver snellingen geschakeld, ook de groe- penschakeling blijft op onveranderde wijze geschakeld. De ze vol synchro schakelbak is stan daard in de 40 km versie! Op verzoek kan er een kruipversnelling worden geleverd, ook is deze vertra- gingsbak achteraf in te bouwen. Naast de powersynchro schakeling blijft de powershuttle schakeling voor een snel en komfortabele voor- en achteruitschakeling zonder dat de koppeling wordt gebruikt. Verdere informatie kunt u inwinnen bij Boeke-Heesters B.V., Postbus 249, 3800 AE te Amersfoort, tel. 033-601601. Kurstjens Landbouwtechniek uit Grubbenvorst verwacht dit voorjaar de honderdste drie-asser met ver schuifbare tankopbouw te leveren. De drie-asser is bij de loonwerkers vooral bekend als onderstel voor de (verschuifbare) mesttank. De op bouw van de drie-asser is demonta bel. Diverse loonwerkers hebben een maiskipperopbouw op het on derstel gemonteerd. Tot voor kort was deze kipperopbouw niet ver schuifbaar, maar nu is dat wel het geval, net als bij de mesttank. Hier door ontstaat een optimale ge wichtsverdeling en is minder trekkracht nodig. Door het verschui ven is de maximum inhoud overi gens niet meer 40 m3 zoals bij de vast gemonteerde kipper, maar 35 m3. Om een minimale bodemdruk te hebben worden bijna alle drie-assers uitgerust met het Kunst- bandendrukregelsysteem. Bij bij voorbeeld een lading van 12 ton bie ten kan er op het land met een minimale spanning van 0,5 bar ge reden worden, tijdens het weg transport wordt de spanning dan tot 4 bar opgepompt. Kurstjens drie-asser met verschuifbare kipperopbouw Hendrix's voeders heeft een aantal voeders geïntroduceerd als aanvul ling op mais- of grasrantsoenen. De nieuwe voeders zijn precies afge stemd op de ruwvoersituatie van de afzonderlijke melkveebedrijven. Globaal spreken we van een gras rantsoen als het voor meer dan 60% uit (kuil)gras bestaat en van een maisrantsoen als minimaal 60% mais wordt gevoerd. Bijpro- dukten kunnen er echter voor zor gen dat het eindoordeel toch anders uitvalt. Het maisrantsoen Mais heeft een goede VEM, een ne gatieve OEB en een lage DVE. Het maisrantsoen bevat veel zetmeel, geen suikers en zit zeer laag in de mineralen. Hepromix Mais haakt daarop in met een hoge DVE (195), een minimale OEB van 110, een VEM van 960 en de juiste minera len. Protilac Mais verhoogt het DVE van het rantsoen. Het heeft mini maal 20 OEB en bevat meer suiker (beschikbare energie voor de pens) en relatief weinig zetmeel. Het grasrantsoen Kuilgras heeft een wisselende VEM, een hoge DVE, een redelijk hoge OEB. Het bevat geen zetmeel, zit goed in de suikers en redelijk in de mineralen. Hepromix Gras heeft een laag OEB (maximaal 70) en een hoog VEM (1000) en het corrigeert de mineralen in het grasrantsoen. Protilac Gras heeft een laag OEB (maximaal 0), het bevat minder sui ker en heeft een relatief hoog zet- meelgehalte. Hepromix mais of gras is sterk ge richt op het verhogen van de melk- produktie en een veilige rantsoensamenstelling. Protilac mais of gras is vooral gericht op het corrigeren van het vet- en eiwitge halte in de melk. OEB en DVE kun nen in elk rantsoen worden uitgebalanceerd met de nieuwe He- promixen. Van de enkele jaren geleden geïntro duceerde industriestofzuiger B192 is door Kiekens onlangs een geheel vernieuwde uitvoering gepresen teerd. Het betreft hier een veelzijdi ge machine, die voor allerlei professionele toepassingen inzet baar is. Zo is hij niet alleen geschikt voor het zuigen van vloeren in kan toren, sporthallen, werkplaatsen, magazijnen en andere bedrijfsruim ten, maar ook uitstekend te gebrui ken voor het reinigen van machines. Als speciaal toepassingsgebied noemt men voorts de agrarische sector, waar de B192 kan worden ingezet voor het schoonmaken van stallen, opslagruimtes en landbouw machines. De machine is thans uitgerust met een verbeterd filter van modern PE naaldvilt, waarvan de doorlaatgraad minder dan 0,5% bedraagt. Het grote filteroppervlak waarborgt een lage doekbelasting, zodat een lange standtijd van het filter verzekerd is. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met: Kiekens BV, Almelo, tel. (05490) 71555.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1993 | | pagina 16