Lely: alleenverkoop Vermeer-Agrilijn Amac voorsorteerder Homburg introduceert 'safety box' Produktinformatie Nieuwe besturingssystemen voor Douven veldspuiten u9JêêêêêêêêêêêêêêêÈêêêêêêê Nieuw model Gruse aardappelpootmachine Nieuw middel tegen ratten en muizen DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 Lely Industries N.V. te Maasland heeft de alleenverkoop van de Vermeer-Agrilijn in Europa verwor ven. Vermeer is gevestigd in Pella, een plaatsje in lowa (Verenigde Sta ten), dat midden vorige eeuw gesticht werd door Hollandse immi granten. Het bedrijf geniet grote faam op het gebied van industriële machines, harken en ronde- balenpersen. Vermeer is de uitvinder van het prin cipe van de ronde-balenpers met va riabele kamer. Door deze produktgroep aan het programma van maaiers, maaier-kneuzers, schudders en harken toe te voegen, kan Lely nu een completere hooi- bouwlijn aanbieden. Voor Nederland is de balenpers 504 IS favoriet. Het type 604 I is een gi gant voor het persen van stro. Ook in speciale culturen, zoals vlas en hennep, heeft de Vermeer balenpers een goede naam opgebouwd. De Vermeer V-hark is een hydraulisch aangedreven, getrokken hark met een variabele werkbreedte van 5,50 m tot 7,00 m. De machine is zeer degelijk ge construeerd - volgens een beproefd harkprincipe - en is voorzien van een unieke bevestiging van de harktan- den. Nadere informatie: Lely In dustries N.V., Weverskade 10, 3155 PD Maasland. Een ronde-balenpers van Vermeer. Om aan de meest uitgebreide wen sen op het gebied van afstandbe- diende functies, spuitmonitor- en computersystemen te kunnen vol doen, heeft Douven een nieuwe ge neratie besturingssystemen ontwikkeld. Bedieningsgemak, be trouwbaarheid en service vriendelijkheid stonden tijdens de ontwikkeling voorop. Eén van de nieuwe besturings- kasten met het Douven CAS-2 systeem. Alle besturingskasten werken met een gecodeerd bussysteem. Hierbij is op de trekker een besturingskast met schakelaars gemonteerd, terwijl op de machine een ontvangerkast is aangebracht. Beide zijn verbonden door één dunne kabel. Het totaal aantal kabels is daarmee drastisch verminderd. Vanuit de ontvanger- kast op de machine worden de ver schillende spoelen en motoren bestuurd en sensorsignalen ontvan gen. De besturingskasten kunnen als extra van digitale drukuitlezing worden voorzien. Met behulp van een stekker is een gemakkelijke koppeling met een Douven monitor of computer mogelijk. Als opvolger van de Douven Univer seel monitor is het Monitor Aided Spray-System (MAS) ontwikkeld. Op twee grote displays, kunnen tij dens het werk een groot aantal ge gevens worden gecontroleerd zoals rijsnelheid, liters per hectare, aktieve werkbreedte, resterende tankin- houd, etc. Wanneer tevens digitale drukuitlezing in de besturingskast is opgenomen zijn tijdens het spuiten de drie belangrijkste gegevens (rij snelheid, spuitdruk en liters per hec tare) continu en gelijktijdig af te lezen. Als opvolger van het Computer Ai ded Spray-System (CAS) wordt nu het CAS-2 System geïntroduceerd, uitgevoerd met 2 grote displays. Vooraf kunnen 4 verschillende spuitdoppen worden voorgepro grammeerd. Hierdoor dient bij het wisselen van spuitdoppen nog slechts de juiste doptoets ingetoetst te worden, waarna de programme ring gereed is. Tijdens het spuiten wordt dan de afgifte automatisch geregeld. De drukregelaar wordt zo danig aangestuurd dat afwijkingen zo snel mogelijk gecorrigeerd wor den zonder dat het systeem zich on rustig gedraagt. Het is ook mogelijk de dosering pleksgewijs te verho gen of verlagen. Het CAS-2 systeem is naar keuze leverbaar met automatische regeling op basis van druk- of op basis van flow-meting. Wanneer zowel een flowsensor als een druksensor zijn gemonteerd kan naar keuze met beide systemen worden gewerkt. Nieuwe electrische sectie-afsluiters De nieuwe sectie-afsluiters zijn uit gevoerd in gecoat gietaluminium. El ke sectie-afsluiter heeft één kogel welke continu omspoeld wordt en is voorzien van zwevende kogelzittin gen. Hierdoor is een minimale hoe veelheid energie nodig om de kogel te openen of te sluiten. De sectie afsluiters zijn uitgevoerd met een calibratiesysteem, zodat de spuit druk bij het sluiten van secties constant blijft. Voor vier verschillen de doppen is de calibratie vooraf in te stellen. Bij het wisselen van dop pen moet slechts de kiesscfiijf ver draaid worden in overeenstemming met de dop, om de calibratie aan te passen. De nieuw ontwikkelde sectie-afsluiters zijn afgestemd op de nieuwe sectieverdelingen, en zijn zodanig geconstrueerd dat ze in combinatie met alle electrisch be diende machines gebruikt kunnen worden, ook met het CAS-2 System. Bij het gebruik van de spuitcomputer wordt de calibratie dan vervangen door een blind plaat je. Op deze manier kan ook achteraf een computer worden opgebouwd. In het kader van de toekomstige IKS kwaliteitseisen voor spuitmachines zijn voor alle spuitbomen de sectie verdelingen aangepast op veelvou den van 3 meter, zodat alle spuitbomen aansluiten op de in de praktijk gebruikte werkbreedtes voor zaai- én verzorgingsmachines. Zo is een 18 meter spuitboom met 6 secties en een 21 meter met 7 secties uitgevoerd. Automatische middenstand De Profi veldspuiten met het Hori zon pendelsysteem, kunnen uitge rust worden met een automatische middenstand voor de balans. Met de balanscorrectie kan b.v. op hellin gen de spuitboom worden scheef- gesteld zodat de spuitboom parallel met het veld hangt. Met de automa tische middenstand van de balans Nieuwe electrische sectie afsluiters met voorgeprogram meerde drukcalibratie voor 4 ver schillende spuitdoppen. Douven Horizon pendelsysteem met een automatische mid denstand voor de balans. wordt de positie van hét schom melstuk door 2 sensoren bepaald. Op de besturingskast is de positie van het schommelstuk met contro lelampen aangeduid. Met één toets kan het schommelstuk automatisch naar de middenstand worden terug gestuurd. Een vergelijkbaar systeem is ook le verbaar voor de disselbesturing op getrokken machines. Wanneer na het keren van de machine op de ko- pakker, waarbij de spuitmachine au tomatisch het spoor van de trekker volgt, de besturing op handbedie ning wordt geplaatst voor een rusti ge gang van de machine tijdens het spuiten, kan de dissel automatisch naar de middenstand worden gestuurd zodat de machine midden achter de trekker loopt. Boeko-Heesters B.V. brengt een nieuw model Gruse aardappelpoot machine op de markt. Het is model KLS. Dit model lijkt op het model KL, echter model KLS heeft een zwaarder frame en een grotere bak- inhoud. De hydraulische kipbunker heeft een inhoud van ca. 1200 kg. Verder is de spoorbreedte 1.50 m en de transportbreedte minder dan 3.00 m (belangrijk voor over de weg rij den). Standaard zijn pendelende vo rentrekkers en 54 verschillende pootafstanden (dus praktisch alle gangbare pootafstanden zijn moge lijk). Ook dit model is net als alle Gruse pootmachines leverbaar in 2 uitvoeringen, VL-19 voor normale potermaten en VL-20 voor grotere potermaten. Voor verdere informatie: Boeke- Heesters B.V., Nikkelstraat 2, 8211 AJ Lelystad, tel. 03200-89500. Somitrol - N is een nieuw bestrij dingsmiddel tegen ratten en muizen. Het is een lokaas in graankorrelvorm op basis van difenacoum, een zeer giftige stof voor kleine knaagdieren. Difenacoum verdelgt bovendien ook ratten en muizen die resistent zijn tegen anticoagulantia van de eerste generatie. Somitrol - N bevat per kg slechts 50 mg difenacoum, omdat er slechts een heel kleine hoeveel heid nodig is voor verdelging. Dit zorgt er voor dat het middel veiliger is voor mens en dier dan andere ro- denticiden. Een eenmalige opname volstaat om zowel resistente als niet-resistente ratten en muizen bin nen 4 tot 5 dagen te verdelgen. Door de anti-coagulerende eigen schappen van difenacoum in Somi trol - N drogen de gedode dieren snel uit, waardoor ze geen onaange name geur verspreiden. Voor meer inlichtingen kunt U te recht bij: Schippers Bladel BV, Bley- enhoek 17, 5531 BK Bladel. Tel: 04977-82017; Fax: 04977-82096. De Amac voorsorteerder is geschikt voor montage achter de rollenreini- ger van de Amac stortbak BLX. De sorteerinrichting wordt door middel van een koppeling bevestigd aan het frame van de stortbak. De gehele unit is hydraulisch in hoogte verstelbaar. Spindels zorgen voor een optimaal instelbereik bij de horizontale verstelling. De sorteeru- nit is leverbaar met een werkbreed te van 2 meter en 2.40 meter. De machine is voorzien van 6 assen die voorzien zijn van rubber schijven, en een stalen rol als overgang naar de produktband. De sorteerreiniger is voorzien van een eigen aandrijving. Door gebruik te maken van een schaarconstructie is de doorval van de rubber schijven traploos regel baar. Indien de schijven pal achter elkaar staan is dat 30 tot ca. 60 mm; staan de schijven daarentegen schuin achter elkaar dan is de maat 20 tot 45 mm. De gemonteerde produktband is identiek aan die van de Amac stortbak. Ook deze 600 mm brede band heeft een eigen aandrijving. Het geheel is voorzien van 3 solide transportwielen en is eenvoudig te verplaatsen met een trekboom. Meer informatie wordt u gaarne ver strekt door Cebeco Agritech b.v.. Postbus 19, 8330 AA Steenwijk, te lefoon 05210-27200. De safety box van Homburg Homburg Machinehandel in Stiens heeft enkele nieuwe produkten ont wikkeld om het vervoer en de opslag van bestrijdingsmiddelen te vergemakkelijken. Het meest in het oog springende nieuwe produkt is de 'safety box'. Dit is een veilige en handige bak voor het transport van chemicaliën op trekker of veldspuit. De bak is middels een universeel frame gemakkelijk op de trekker of veldspuit te vervoeren. De box kent verschillende tussen- schotten, waarmee jerrycans, bus sen en andere verpakkingen stevig afgeklemd worden. Het bovenste en onderste deel van de bak passen precies in elkaar, zodat lekkage uit gesloten is. De safety box is goed af te sluiten met een hangslot. Om ook de opslag van bestrij dingsmiddelen veiliger te maken, ontwikkelde Homburg een metalen opslagkast. Hierin is ruimte voor vijf safety boxen, die gemakkelijk op el kaar geplaatst kunnen worden. De kast heeft brandwerende eigen schappen en is goed af te sluiten. De safety box (inclusief universeel frame, tussenschotten, stickers) kost f 750,— exclusief BTW.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 10