i lekker skiën P Izlm verzeteringsfl/et/Cits Kortingsbon voor leden Reisverzekering Sportieve familie Speciaal voor haar leden heeft Verzekeringen ZLM een korting geregeld op een proefles op Skischool Rucphen. Met deze bon krijgt u 50 procent korting (les incl. materiaal) en betaalt dus maar 15/50. Voor kinderen tot en met 12 jaar, die normaal twintig procent korting krijgen/ betaalt u 12,25. U moet wel even van tevoren een afspraak maken. U kunt zich met maximaal vier personen aanmelden op één bon. Deze korting is geldig tot uiterlijk 8 april 1993 en geldt alleen bij overhandiging van deze uitgeknipte bon. Skischool Rucphen Baanvelden 13 tel. 01654-3134 fax 01654 - 2717 Piet den Outer reiding van belang is: "Op wintersport zijn mensen soms zes uur per dag aan het sporten terwijl ze normaal de hele dag achter een bureau zitten. Een cursus is dan zeker een goede voorbereiding. Maar ook goed materiaal is van belang. Ski-bin- Verzekeringen ZLM heeft een zeer complete reisverzekering voor de wintersport. Deze verzekering is gemakkelijk en snel af te sluiten. In het hart van dit nummer zit een antwoordcou pon. Als u belangstelling heeft voor onze reisverzekering kunt u deze invullen en opsturen. Telefonisch uw reisverzeke ring regelen kan ook. Bel daarvoor met de afdeling Advies Verkoop (01100-38850) of met uw ZLM-adviseur. dingen moeten op een persoon zijn afgesteld. Bij het afstellen wordt gelet op het gewicht, de zooilengte van de skischoen, de skivaardigheid en leeftijd. Een binding die niet losschiet zorgt bij een valpartij vaak voor blessures. De lange ski's brengen dan een enorme kracht over op gewrichten en spieren waar door letsel ontstaat. Een advies om blessures te voorkomen is om niet direct na de heenreis op de lange latten te springen. De lucht in de bergen bevat namelijk minder zuurstof waar het lichaam aan moet wennen. Even acclimatiseren is dus verstan dig." Veel cursisten komen al jaren op de kunstskibaan. Zo ook de fa milie Den Outer uit Heinkenszand. Vader, moeder en hun zo nen André en Marcel zijn in volle voorbereiding om in de kro kusvakantie getraind naar Oostenrijk te kunnen. Vader Den Outer: "Op onze eerste wintersportvakantie heeft alleen André geskied. Wij hebben toen veel gewandeld. Maar de sneeuw had ons te pakken en we zijn het jaar daarna begonnen met skiles op de baan in Rucphen." De negentienjarige André kreeg zijn eerste skiles in Oostenrijk en vertelt over het verschil tussen lessen op de kunstskibaan en de sneeuw: "Je krijgt hier veel meer aandacht. In Oostenrijk is alles op het toerisme ingesteld en vindt men het al goed als je naar beneden kunt glijden. Op een kunstskibaan ski je puur op techniek. Als je hier kunt skiën dan kun je het in Oostenrijk zeker". Alle begin is moeilijk. Voor Marcel die op zijn vijfde begon met skiën, was de eerste perio de in Rucphen een tijd van veel vallen en opstaan. "Maar dat is inmiddels veranderd" vertelt hijzelf. "Het leukste vind ik nu om zo hard als ik kan naar beneden te komen." André is inmiddels zo goed op de lange latten dat hij zelfs een door de Nederlandse Skivereniging erkende cursus voor skileraren volgt. Het is zijn bedoeling om skiles te gaan geven aan gehan dicapte kinderen. Skischool Rucphen doet dat nu ook al. De vriendin van André, Petra Tinbergen gaat straks ook mee op va kantie. Het zullen haar eerste ski-ervaringen in de sneeuw wor den. "Ik heb op deze kunstbaan twee proeflessen gevolgd. Dat beviel erg goed." Het feit dat André haar in het kader van zijn cursus voor skileraar deze lessen gaf, zal daarbij zeker gehol pen hebben. De sportieve familie Den Outer staat op winter sport een paar uur per dag op de piste. "Maar", sluit mevrouw Den Outer af, "na een rondje zoek ik lekker een terrasje op om van de zon te genieten". Ook dat is wintersport.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 46