Winnaars fotowedstrijd Wijziging voorwaarden P Izlm yerzeteringswei/iiK IP^ De strijd om de verzekerde 1 -Jm |k v De groei van het nationale wagenpark is de laatste jaren zeer beperkt. Het jongste cijfer spreekt over een toename van slechts 1,6%. Het is dus duidelyk dat ook de groei by de verzekeringsmaatschappijen stag neert. Gevolg daarvan is, dat autoverzekeraars via allerlei extreme voorwaarden toch zo veel mogelyk klanten naar zich toe willen halen. Hoe aantrekkelijker echter de voorwaarden, hoe meer het de verzeke raars zal kosten. Bovendien gaat de werving van klanten gepaard met forse inspanningen en dus hogere kosten. De gevolgen hiervan op lan gere termijn laten zich raden. Niettemin is de praktijk dat een aantal autobezitters meegaat in dit korte-termyn-denken en kiest voor deze extreme voorwaarden, waarvan overigens niet zeker is of ze deze ooit zullen consumeren. -r f Wat wel als een paal boven water staat, is dat er ieder jaar premie moet worden betaald. Uiteraard erkent Verzekeringen ZLM ook het belang van goede voorwaarden, maar dan wel in samenhang met een zo laag mogelijke premie. Het verheugt ons dan ook byzonder u te kunnen berichten dat de premie voor de personenauto's per 1 januari 1993 niet omhoog gaat, terwijl toch een bescheiden verbetering van voorwaarden kan worden gerealiseerd. Welke verbeteringen dat zijn, kimt u elders op deze pagina lezen. Geen extremiteiten dus, dat hoeft u van een no-nonsense maatschappij als de onze niet te verwachten. Maar wel uitstekende voorwaarden tegen een zeer aantrekkelijke premie. Als het aan ons ligt, blijft dat zo. Dat geldt ook voor onze snelle service. Die heeft voortdurend onze aandacht en wordt, waar mogelyk, nog steeds verbeterd. - nio»wfi iaar. Dat geiuo uou waar mogelijk, nog steeds verbetei-u. Wy wensen u fyne feestdagen toe en een prima start in het nieuwe jaar. 1 j. Visscher directeur In het meinummer van dit jaar vroegen wij u ons een vakantiefoto te sturen met als onderwerp het telefonisch cor tact vanaf uw vakantiebestemming met Verzekeringen ZLM. Uit de inzenders zijn drie winnaars naar voren gekomen. Ie prijs (fototoestel): Fam. Remijnse, Kapelle 2e prijs (CD-bon): Fam. Boons, Waspik 3e prijs (CD-bon): Fam. Swets, Terneuzen Per 1-1-1993 zijn onze premies en voorwaarden op een aantal punten gewijzigd. Binnenkort ontvangen alle betrok kenen meer informatie bij de prolongatienota. De wijzigingen betreffen: - afschaffing eigen risico voor alle voertuigen behalve vrachtwagens, bromfietsen, landbouwwerktuigen en caravans - wijziging in de Bonus Malus schaal (de no-claimkortings- regeling) - optrekking van de grens nieuwwaarderegeling personen auto's tot 60.000,- - verbetering voorwaarden campers - invoering van verschillende tarieven voor het loonbedrijf en het eigen agrarisch bedrijf. De W.A.-premies voor tractoren en landbouwwerktuigen worden verhoogd en het casco-tarief voor landbouwwerktuigen zal verlaagd worden. Ook premies voor het eigen bedrijf worden iets aangepast. verandering van de vaststelling van het schadejaar m.b.t. de arbeidsongeschiktheidsverzekering. Deze zal net als voor motorrijtuigen, gaan lopen van 1 november tot 31 oktober van het volgende jaar.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 36