"Stap maar i P lzlm verzeterfnasn/euMs Gezellig Aandacht voor drankgebr uit Dus de bus Fabels. Als er ergens fabels over bestaan is het wel over alcohol in het verkeer: "Na een paar glazen bier neem ik een sterke bak koffie en ik ben weer helemaal fit" of "die drie glazen bier is minder erg dan drie glazen jenever". Twee voorbeelden van fabels die absoluut onzinnig zijn. Ook denken velen dat een verzekeringsmaatschappij elke schade be taalt. Maar dat gebeurt nu juist niet wanneer de veroorza ker te diep in het glaasje heeft gekeken. Dan ver goedt de verzekering de eigen schade van de bestuurder niet. Verzekeringen ZLM vormt daarop geen uitzondering. Vooral in het weekend zorgen jonge chauffeurs regelmatig voor gevaarlijke situaties op de (snel-)weg. Bij discotheek 'De Hooizolder' in Westkapelle duurt de zaterdagnacht tot maar liefst vijf uur in de vroege zondagmorgen. Een grote stroom be zoekers uit de verre omgeving stapt in de auto, maar nog meer nemen de inmiddels bekende discobus. Tijdens het zomersei zoen pendelt iedere nacht een bus tussen Middelburg, Vlissingen en een groot aantal kleinere plaatsen in de omgeving naar Westkapelle en weer terug. De eerste bus vertrekt om half tien, de laatste bus rijdt om vijf uur bij De Hooizolder weg. Tijdens het winterseizoen rijdt de discobus alleen op zaterdag nacht, uiteraard ook tot in de vroege zondagmorgen. Het initia tief van De Hooizolder en de twee busondernemingen is een groot succes. In de afgelopen zomermaanden maakten niet min der dan 50.000 discogangers gebruik van de dienst! "Ik merk", zegt chauffeur op de Discobus Rob Nijssen, "dat de verkeersveiligheid in de omgeving absoluut verbeterd is sinds de discobus rijdt. Kijk vooral rond sluitingstijd, om vijf uur 's-morgens hebben de meeste jongelui toch aardig wat gedron ken. Vaak zag ik dat bestuurders te veel op hadden. Nu stap pen dezelfde jongens in de bus. En dat merk ik onderweg!" De zoon van Rob Nijssen zorgt dat Pa muziekcassettes aan boord heeft die de discojeugd aanspreken. "Hardstikke gezellig onderweg", zegt Rob, "volop feest zonder risico voor ongeluk ken op de bochtige wegen hier in de punt van Walcheren. En dat voor maar zes gulden!" Het argument 'gezellig' blijkt tijdens een kleine steekproef onder de passagiers sterk te leven. De meeste busreizigers antwoordden desgevraagd dat de bus niet alleen goedkoop maar vooral ook gezellig is. Niemand hoeft vanwege hoge taxikosten nog in de auto te stappen. Patriek Severiens (20) uit West-Souburg werkt als gids bij Het Arsenaal in Vlissingen. Eens per veertien dagen gaat hij met zijn vrienden Vincent en Pascal stappen in De Hooizolder. Patriek rijdt nooit als hij gedronken heeft: "Ik stap ook niet bij een vriend in de auto die met drank op gaat rijden. Ik vind het een grote misdaad om dronken te rijden, maar omdat ik wel graag een biertje drink, neem ik dus de bus." Vincent Smeerdijk is negentien en heeft nog geen rijbewijs: "Voor mij is de bus een prima oplossing. Al zou ik een auto hebben, dan nam ik nog de bus. Het is lekker makkelijk en ik hoef me nergens druk over te maken. Perfect toch?" Net als Vincent zit de achttien-jari ge Pascal Weremer op de bedrijfsschool van De Schelde in Vlissingen. "Wij gaan bijna altijd samen stappen en nemen dan de bus. We kunnen 'lekker tekeer gaan' zonder op te letten wie er wel of niet moet rijden. Dat is ook voor thuis een hele zorg minder!" 6

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 34