Zeeuwse najaarskeuring trekpaarden 1992 VRIJDAG 11 DECEMBER 1992 n PoorHonhni irlori i m v i 11 i i u i iii 17 Ulvia van Bleijendaal, jeugdkampioene; v: Harm van de Oude Rijnstraat. Eigenaar A.L.C. Brooijmans en zoon, Steenbergen. Klara van 't Hof 'De Dankbare', eerste prijs oudere mer ries; v: Carlo van Hoogbeemd. Eigenaar W. Maljaars, Domburg. Winnie van Bleijendaal, kampioene jaarlingen; v: Rambo van 't Zwanenheike. Eigenaar A.L.C. Brooijmans en zoon, Steenbergen. Op zaterdag 28 november 1992 werd onder gunstige omstandighe den en goede publieke belangstel ling de najaarskeuring van trekpaarden en Haflingers, georga niseerd door de samenwerkende Bonden van Paardenfokkers in Zee land, gehouden in manege 'De Een dracht' te Vrouwenpolder. Wethouder Sanderse van Veere opende de keuring en gaf ook ver der van zijn belangstelling blijk. Vele collega's uit andere provincies en België waren aanwezig. Het was voor het eerst dat de Haflingerfok- kers aan de najaarskeuring deelna men; 16 fokkers kwamen met bijna 30 paarden tijdens de middag in de ring. Bij de trekpaarden waren zelfs 50 inzenders met in totaal 108 in geschreven paarden en enkele groepen. Onder de goede regie van secretaris A.Z. de Buck met zijn helpsters en helpers had de keuring een zeer vlot verloop en werd een prima tijdsche ma aangehouden, zeer tot genoe gen van inzenders en publiek. De Trekpaarden: begonnen werd met de veulens waarvan 2/3 tot va der heeft de vorig jaar in Zeeland ter dekking gestelde Marguis van de Lindehoeve K 2831. Ook in totaliteit had hij door zijn 14 veulens een flin ke kwantitatieve voorsprong op Ga min van Begijnenhof met 9 en Frits van de Houterdsedijk met 8 nako melingen. Merrieveulens. Kleine maat: 1a. Gina van Fortuin V. Marguis van M. v.d. Broe- ke St. Laurens is een klein doch fors ge bouwd typisch veulen. 1b. Orpha van Driewegen V. Marguis van J. de Visser en Zonen Vlissingen is grof en typisch met goede voorbenen. 1c. Hilda van 't Neerland een rondom goede Frits- dochter van K. Reijnierse en Zn. Bigge- kerke. 1d. Ylonka van Steenzwaan van A.N. Steendijk Nieuwerkerk en 1a Pau- lien van St. Janskerke van L. Vos, Zoute- landa Ook beide van Marguis waarna nog 2 tweede prijzen volgden. Middenmaat: 1a. en algemeen veulen kampioen der merries. Lisa van de Lein- serondweg van Z.A. de Buck, Oostkapella V. Udo van de Houwenberg. Zeer correct gebouwd veulen met een diep koffer en goede benen en gangen. 1b. en reservekampioene der merrieveu lens Christa van Meliskerka V. Marguis van J. Boogaard, Meliskerke Behalve de profiellijn van het hoofd een zeer aan trekkelijk lichtbruin veulen met mooie lij nen een zeer goed type en goede correcte standen en gangen. 1c. Astrid van Ceres van M.J. Kloet, Zierikzee, V. Marguis. Is voldoende gelijnd en goed correct van onderen. 1d. Dina van Ker senhof een voldoend soortige en grof gebeende Frits-dochter van J. Boone, Grijpskerke. 1e. Nicole van 't Dominees- hof, V. Marguis van A.N. Steendijk, Nieu werkerk. Hierna nog een 2e premie Grote maat: 1a. Isabel van Driewegen V. Marguis van J. de Visser en Zonen. Goed groen typisch veulen met fraaie achterhand. 1b. Olga van Serooskerke, rondom goede marguis-dochter van A. Verhage, Serooskerke (W). 1c. Elsa van het Kruissewegje van J.C. de Roo, Hein- kenszand. Een grote dochter van Urbain van de Lindehoef met goede voorbenen en wat minder uitdrukking achter. 1d. N.N. V. Primus van 't Eendenhof van Gebr. Martens, 's Heerenhoek. Groot en goed van type, achter nog wat slap. Twee 2e prijzen completeerden deze rubriek. Hengstveulens: Van de 3 opgekomen hengstveulens werd alleen een 1e pre mie en het kampioenschap toegekend aan Leopard van het Kruissewegje van J.C. de Roo vnd. Deze zoon van Nico van 't Heieinde is behoorlijk goed gelijnd, goed van type en correct in de goede be- nen en gangen. Merries geboren in '91. De 18 maander- rubrieken hadden beste koppaarden. Kleine maat: 1a en jaargangkampioene Winnie van Bleijendaal V. Rambo van 't Zwaanenheike van A.L.C. Brooijmans en Zn, Steenbergen. Deze dochter van Carla is mooi evenredig gebouwd, best bespierd en heeft goede zware benen en vlotte correcte gangen. Een iets fraaiere halsaanzetting zou de adel nog ten goe de komen. 1b. Marianne van Waarde van M.J. Mol en Zn, Waarde is een diepe en zwaar gebeende dochter van Totto van op den Dijk die enorm is meegegroeid. 1c. Elvera van Noordduin, V. Certain van de Beerschekamp van W. Maljaars Dom burg is rondom vrij correct. 1d. Vera van 't Westende V. Frits van M. vd. Broeke, St. Laurens. 1e. Marjan van 't Kortstuk, V. Guido van Stappershof van G. Christi- aanse, Serooskerke (W). Middenmaat. 1a. Elza van Serooskerke van A. Verhage vnd. Deze mooi jeugdige en geraffineerd afgewerkte dochter van Junior van de Lanshoeve beschikt ook over beste benen en correcte gangen en heeft de populaire blauwe kleur van haar moeder Freule 1b. Udine van Poppen- damme V. Rambo van J.M. Maris, Grijps kerke is ook zeer goed van type 1e Jannie van Veerezicht V. Frits van A. Paauwe, Gapinge is een mals paard, nog niet overbedeeld met 'ras'. 1d. Vera van de Pyramidehoeve V. Rambo van Mts. de Buck-Geelhoed, Middelburg. Twee 2e prijzen volgden. De Grote Maat: Twee beste paarden voorop. 1a. Wanda van de Lindehoeve V. Colosse van Wolvertem en uit Elza van Driewegen. Deze nieuwe aanwinst van C. Maurice te Nisse met veel elan voor gebracht, is een groot, typisch en cor rect gebouwde merrie met beste voorbenen en goede vlotte gangen. Ze werd reserve kampioene van de jaar gang. 1b. Sandra van Hoeve Langereijt van Z.A. de Buck te Oostkapelle Ook de ze dochter van Junior van de Lanshoeve en de befaamde hengstenmoeder Fran- cien van Straten is een best paard. Zij is groot, nog erg groen, goed van type en correct in de goede benen. 1c. Olga van de Bosweg, V. Totto van op den Dijk van S.M. vxJ. Velde, Zonnemaire is goedsoor- tig en achter voldoende vlot. 1d. Regina van de Noorddijk. V. Rambo van F.P. Koster, Waarde Merries geboren in 1990. Kleine maat: 1a. Xandra van de Linge V. Frits nu van J. Boogaard, Meliskerke Klein, goed van type met ook goede gangen. 1b. Wietske van Steenzwaan van A.N. Steendijk V. Harm van de Ouderijnstraat. Zij is soortig met een opvallend beste schouder, wat zware hals en correct in de benen. 1c. Hella van Sluishoek, V. Otto van 't Een denhof van C. Maurice is klein, behoorlijk van type en correct in de benen. Middenmaat: 1a. Fiorina van 't Neerland een Frits-dochter uit de sympathieke beste Olga van K. Reijnierse en Zn. Zij is regelmatig gebouwd en vlot goed van type. 1b. Martine van St. Janskerke van L. Vos is een soortige voldoend gelijnde dochter van Harm. 1c. Wanda van Steen zwaan van A.N. Steendijk is ook een Harm met voldoende type en voor wat nauwe gang. 1d. Wilma van Steenzwaan v. Rivaal van 't Eendenhof van A.N. Steendijk. Opvallend goed gebroekt. 1e Rasja van de Willibrord V. Otto van 't Eendenhof van P.P.M. Cammaert, Schoondijke Grote maat. Na arbitrage 1a. en jaar gangkampioene Vera van de Amer. V. Otto van 't Eendenhof van A.L.C. Brooij mans en Zn. Schitterende rastypische merrie met droge doch in verhouding tot de romp wat lichtere benen. 1b. en reser ve kampioene van de jaargang Violijn van Bleijendaal van P.A. Nortier, Oost burg. Zware, gespierde goedsoortige merrie met zware benen. De gangen konden wat energieker en de lijnen iets edeler bij deze dochter van Totto., 1c. Sa rina van 't Westende van M. mjA. Broeke, een typische, forse Harmtelge. 1d. Kato van Driewegen een zware Rivaal van J.M. de Nood, Middelburg. Merries geb. in '89. Kleine maat: 1a. Carla van Linguenda V. Frits van J. Ver hage, Koudekerke Goed type met iets minder bespierde achterhand en beste correcte vlotte gangen. 1b. Carolien van 't Overlaar V. Veron uit de Linde van H. v.d. Berg en J. de Korte, Renesse. Gespierd en soortig paard en void, vlot in de bewegingen. Grote Maat. 1a. Jaargang kampioene en later algemeen Jeugdkampioene Ulvia van Bleijendaal van A.L.C. Brooijmans en Zn. Deze dochter van Harm vnd. en Olga de St. Pierre is een zeer fraaie merrie van best type met goede benen en beste gangen. Ze heeft ook een zeer goede houding. 1b. en reserve jaargangkampi oene Erna van het Kruissewegje, V. Ga min, van J.C. de Roo. Zeer regelmatig en correct gebouwd paard met goede be nen en gangen. 1c. Brenda van Vluch- tenburg ook een Gamin van Gebr. Ovaa, Oost Souburg is een zeer zware en gespierde merrie die haar bewegingen iets zuinig etaleerde 1d. Irma van Welge legen V. Carlo van Brandevoort van C. Maas 's Heerenhoek. Typisch, diep en kort in de rug. 1e Gina van Sluishoek, V. Horace d' Opbrakel van W. Polderman, Wemeldinge Merries geb. in 1987/1988, kleine maat: 1a. Kitty vxJ. Bosweg van S.M. vd. Velde, Zonnemaire Goed typisch paard met vlotte, energieke gangen. 1b. Judith van St. Janskerke van L. Vos is gespierd, goedsoortig en grof. 1c. Evita d'Hacien- da van J. de Vlaming, Zonnemaire Grote Maat: 1a. Mariëtte van de Wijzend van J.M. Maris. Grote, goed rassige mer rie met goede draf en kennelijk veel in vloed van vaderskant. 1b. Liza van Gruttersoirt van O. Clement, Wissenker- ke Mooi paard met zeer goede verhou dingen in de romp en iets weinig uitdrukking aan de bodem. Zij werd wel aanvankelijk aan de kop geplaatst en pas verwisseld na de prijsuitreiking. 1c. Tine ke van Steenzwaan van A.N. Steendijk is mals, evenredig en best gespierd. Merries geb. van 1984 t/m 1986. De beste rubrieken van de dag. Staande voor de schifting i.v.b.m. maatindeling vormden deze 14 merries een indruk wekkende rij paarden zonder enige uit zondering. En het feit dat in 2 van de 3 rubrieken een paard als hekkesluitster moest fungeren dat ook op de nationale in september j.l. met Oranje getooid was is mede een bewijs van het zeer goede doorsneegehalte Kleine maat: 1a. Rena van M. v.d. Broe ke Correct en vlot. 1b. Carmen d' Ha ciënda van C. Maurice is typisch zeer vlot en void, droog in de benen. 1c. Syl via van Steenzwaan van J.W. Duvekot, Zoutelande Geblokte, gespierde grove merrie Bovendien een best ringrij- derspaard. Haar jeugdige begeleidster won op haar rug het bronzen Koninklijk Beatrix beeldje in '92. 1d. Selma van Ce res van M.J. Kloet. Middenmaat: 1a. Carola van Noordduin van W. Maljaars. Zeer fraai typische blauwe merrie Iets meer knieactie zou haar nog meer eremetaal opleveren. 1b. Annie van Zandhof van C. Stroo, Middel burg. Middenzwaar, mooi evenredig, ty pisch en met correcte vlotte bewegingen en ook zwartschimmel. 1c. Sibelle van 't Hoekhof van C.N. den Hamer, Schoondij ke is zeer goed gelijnd, mals en breed. 1d. Sonja van de Lindeboom en 1e Nico- line van de Ronde Hof. Beide goede paarden van Gebr. Geldof, Oostkapelle Grote Maat: 1a. en Kampioene der vol wassen merries Ellenoor van de Schorer polder V. Gamin van Begijnenhof van A.Z. de Buck, Oostkapelle Merrie van formaat, best van type en afwerking en nog goed in de bewegingen. 1b. en re serve kampioene Promesse te Zande V. Carlo van Hoogbeemd van B. Simonse, Heinkenszand. Lang in haar voordeel ge groeide dochter van Valda en nu een zeer typische ruime en rondom correct gebouwde vlot gaande merrie 1c. Brechtje uit de Weperpolder van de S. de Feijter, Axel. Machtige merrie van best soort met goede achterbenen en voor iets toontredend. 1d. de Zwarte Rona van Driewegen van J. de Visser en Zo nen. 1e Jenny van Welgelegen van J.C. de Roo. Merries geb. voor 1984. Kleine maat: 1a. Klara van 't Hof. De Dankbare van W. Maljaars. Merrie van best type in draf iets wijd in de bewegingen. Ook terugge roepen in 't kampioenschap. 1b. Marita van de Aarleseweg van Stal te Zande, Heinkenszand is een 13-jarige mooi typi sche en nog vlot gaande merrie Grote maat. 1a. Heddie van Hofstade van W. Bel, 's Heer Abtskerke Zeer im ponerende markante merrie van best ty pe met formidabele middenhand. Ook deze 13-jarige heeft nog goede benen en toonde goede, zij het iets 'speelse' gan gen. Ook zij kwam terug in de eindstrijd voor het kampioenschap 1b. Henriëtte van Alinghuizen van J.C. de Roo is vlot goed van type met voor wat nauwe stap. Merries met afstammelingen. 1a. Marita van de Aarleseweg van Stal te Zande met Jenny en Irma van Welgelegen. Zij fokt meer formaat dan zij zelf heeft en geeft nog meer niet rechtstreeks door. 1b. Rena van M. vd. Broecke met 3 jonge dochters, uniform in lijn. 1c. Brendy van de Havenweg van C. Maurice met 5 dochters. Zeer produktieve moeder van 16 jaar. Mede via klein- en achterklein dochter Numeriek het invloedrijkste paard van de keuring. Slechts één stalgroep, een uniform en kwalitatief goed trio bruinschimmels van J.C. de Roo. Fokgroepen van de stallen 'Driewegen' en 'Steenzwaan'. 1a. J. de Visser en Zn. met Rona en 2 veulens 1b. A.N. Steen dijk met Tineke en de W serie HAFLINGERS Merrieveulens 1a. Kampioen merrieveu len en algemeen jeugdkampioene Janne- ke, V. Star M-stermerrie Truuske van P.A. Karelse Heinkenszand. Mooi typisch ge lijnd veulen met vooral goede voorbenen. 1b en reservekampioen veulen Elody van de Heksenketel van 'Heksenketel' B.V. Veere Deze dochter van Star en Myrthe gaat zeer correct en vlot door de baan en is goed van type De verzonen zijn nog iets laag. 1c. Wendy, V. Wempire van P.A. Karelse is mooi typisch en gerekt doch de gang nog iets weinig elastisch. 1d. Fabiënne van Brunswijk V. Magister van H.A. Verdonk, Nieuwdorp. Goed van bo ven. Een tweede prijs volgde De beide hengstveulens moesten zich ook met een rode rozet vergenoegen. Merries geb. in '91: 1a. Wendy van de Prethoeve, V. Star van N. Wisse, Schore is goed van type met achter voldoende kracht. Tevens jaargangkampioene 1b. en reserve jaargangkampioene, Vera van het Wissel, V. Star van J.R. de Kam, Vlis singen. Het type is vrij goed, de vlotte gang meer imponerend. Een 2e premie volgde Merries geb. in '90: 1a en jaargang kam pioene Irma, V. Magister van P.A. Karel se, mooi typische edele merrie met correcte en vlotte bewegingen. 1b. Moni ca van de Prethoeve van A.F. Kuzee, waarde reserve jaargangkampioene is ook een Star dochter van vlot goed type 1c. Katinka van de Heksenketel, Volle zus en stalgenote van Elody en onlangs nog 1b op de Nationale heeft een goed type en vooral beste benen. 1d. Henny uit 't Bokkegat, V. Hofnar van 't Broek van P. de Buck, Wissenkerke en 1e Carola uit 't Bokkegat, eig. en vader als voren. Merries geb. in 1989: 1a. Ramona, Star x Truuske van P.A. Karelse De nationale kopmerrie is strak gelijnd, best van type en goed in de benen. 1b. Willon V Hof nar van 't Broek van P. de Buck is cor rect gebouwd en beweegt zich zeer goed. 1c. Chantal van Brunswijk V. Hof nar van H.A. Verdonk is wat eenvoudi ger van type Merries geb. in '87 en '88: 1a. Monica van P.A. Karelse, Volle zuster van Ramo na en best van type Ze gaat achter iets wijd en voor bijna correct. 1b. Roosje V. Altjo van de Kenterstreek van fam. Re- mijnse, Nisse is goed van type en lijnen doch achter wat week in de kogels en laag in de verzwenen. 1c. Doortje van Stal 'Het Oetelaar' V. Stefan van 't Hout van A.B. Wattel, Oostkapelle is best ont wikkeld en iets minder edel. 1d. Wilma uit 't Bokkegat van P. de Buck, zeer cor rect vlot en klein. Merries geb. van '84 t/m '86: 1a. Mar leen van de Hemel V. Amor van Schaf- ferden n. Violetta. Keurig verzorgde zeer typische en goed gaande merrie van Di- anne Moeleker, Waarde 1b. Isaura van P.A. Karelse is zeer goed gelijnd, correct en krachtig van onderen doch stond wat opgetrokken in de flanken. 1c. Annemie- ke van fam. Remijnse is edel, heeft droge benen en beweegt zich energiek, doch ze is wat klein. 1d. Wanda van de Brak ken van G. Clement, Wissenkerke Wel bekend. Oudere merries: 1e premie voor Agmet van J.J. v.d. Velde, Kapellebrug. Kleine donkere vos in royale conditie met wat korte gang. Kampioene bij de 3 jaar en oudere merries werd Ramona, de uitste kende merrie van P.A. Karelse en reserve Marleen van de Hemel tot groot genoe gen van Dianne Moelker en haar sup porters. Twee goede stalgroepen werden op gesteld. P.A. Karelse stelde een mooie uniforme groep klassepaarden op, be staande uit: Isaura, Irma, Monica en Ra mona, merries met type lijnen en adel. P. de Buck ook een groep met zeer goede uniformiteit, iets minder snittig en rijzig als de 1a collectie Het waren Wilma, Ca rola en Henny uit 't Bokkegat met Willon. Een goed geslaagde en op tijd afgelopen keuring in de goede accommodatie van 'De Eendracht'. W. van Sluijs Ramona, kampioene Haflingers; v: Star. Eigenaar RA. Karelse, Heinkenszand. Ellenoor van de Schroepolder, algeheel kampioe ne; v: Gamin van de Begijnenhof. Eigenaar A.Z. de Buck, Oostkapelle.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 17