Nieuwe Rumptstad aanaardplaat Produktinformatie Nieuw rister Rumptstad Nieuw ontsmettingsmiddel veehouderij Mooij Agro bundelt de aktiviteiten Monopill-S bietenzaaier Rumptstad Industries perfectioneert Variplus Rumptstad Ecoject WIFO voorover-kantelaar Van Gemeren Troost Fella importeur MET EEN OOGST U SNEL! Mooij Agro CV te Woerden heeft al le aktiviteiten overgenomen van Mooij Agro BV te Kamerik. Dat be treft het leveren van systemen voor ventilatie, koeling, droging, ontvoch- tiging, bewaring en opslag van land en tuinbouwprodukten, zoals dro gers, ventilatoren, geluiddempers, luchtkanalen, keerwanden, schakel kasten, meet- en regelapparatuur, microprocessoren enz. Ook de in de Benelux en internatio naal geregistreerde namen "Mooij" en het merk "Mooijcontrol" zijn overgegaan naar Mooij Agro CV. Voorts zijn overgenomen de han delsnamen en het complete assorti ment van Graantec Zaadprocessing en Drycon Luchtontvochtiging. Accord uit Soest (Did.) brengt een nieuwe S-uitvoering van de beproef de Monopill bietenzaaier op de markt. Bij de 'S' zijn de aandrijfwie- len voor het frame gemonteerd. Daardoor kunnen bredere wielen gemonteerd worden en is de aan passing aan de trekkerspoorbreedte eenvoudiger. Door de grotere vrije ruimte is het toepassen van granu laatstrooiers of rijenbemesting op de Monopill S gemakkelijker. Ook bij de Monopill-S is de omtreksnelheid van de zaaischijf gelijk aan de rij snelheid waardoor de zaaiafstand exact is. De Monopill-S komt in uitvoeringen van 6-18 rijen beschikbaar. Voor meer informatie: Hoegen Dijkhof Handelmij. B.V., tel. 08340-22611. Landbouwmechanisatiebedrijf Van Gemeren Troost BV te Numans- dorp is regio Fella importeur gewor den. Fella is op één na de grootste producent van ruwvoerinningsmachi- nes met een jaarproduktie van 20.000 machines Het assortiment bestaat uit: trom melmaaiers met en zonder kneuzer, schijvenmaaiers met en zonder kneuzer, cirkelschudders, zwadhar- ken en kuilvoersnijders. Dit seizoen heeft Rumptstad In dustries b.v., landbouwwerktuigen- fabriek te Stad aan 't Haringvliet, haar verstelbare wentelploeg, type Variplus, waar nodig verbeterd. De wentelploeg wordt nu standaard voorzien van haakse schijfbomen, waardoor 4 cm extra vrije ruimte ontstaat zodat groenbemestingsge- wassen nog beter worden onderge- ploegd. Het verstelmechanisme is zodanig 'afgedicht' dat vollopen met grond is uitgesloten. Het instel- bereik is vergroot, waardoor de ploeg ook bij kleine trekkerspoor- afstanden optimaal afgesteld kan worden. Het instelcentrum is ook verder geperfectioneerd. De vier schaaruitvoering is standaard voor zien van een zwaardere wentelcilinder. Als extra leverbaar kunnen schijf- kouters met een diameter van een doorsnee van 56 cm gemonteerd worden. Rumptstad Industries b.v., land- bouwwerktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet, deed reeds in 1974 de eerste proeven met een mestin- jecteur en demonstreerde deze ma chine toen ook al. Sindsdien heeft de ontwikkeling niet stilgestaan. In middels brengt Rumptstad In dustries een uitgebreid programma mestinjecteurs/zodebemesters op de markt voor zowel grasland als bouwland. De nieuwste ontwikkeling is de zgn. Rumptstad Ecoject. Deze machine valt op door zijn eenvoud en bedie ningsgemak. De Ecoject werd tij dens de introductie voor handelaren enthousiast ontvangen. De Ecoject kan geleverd worden in de werk- breedtes 3.00 mtr en 4.50 mtr. De nieuwe machine werkt uitstekend op alle grondsoorten (ook op klei en veengronden). Levering van Rumptstad landbouw werktuigen vindt plaats door G.W. van Driel Van Dorsten b.v. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechani sche Bedrijf. Rumptstad Industries b.v., land- bouwwerktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet, heeft na enkele jaren van ontwikkelen en testen een to taal nieuw rister aan haar program ma toegevoegd, namelijk het rister nr. 480, naast de reeds bekende se rie risters nr. 081, nr. 280 en nr. 380. Het rister nr. 480 heeft als be langrijkste eigenschappen: a. vermindering van trekkrachtbe hoefte, oplopend tot 15 procent t.o.v. bestaande risters b. uitstekende grondbalk-kering en grondlegging c. de grondbalk wordt zeer geleide lijk "over het gehele rister" gekeerd d. een schone, brede voor, waar door met trekkers met brede banden geploegd kan worden Op diverse demonstraties en bij ge bruikers heeft het rister 480 een uit stekende indruk achtergelaten. Het rister nr. 480 is leverbaar op alle ty pen ploegen uit het programma van Rumptstad Industries. Levering van Rumptstad landbouw werktuigen vindt plaats door G.W. van Driel van Dorsten b.v. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechani satie Bedrijf. voorzien van een snelkoppel- systeem, waarmee de heftruck tus sendoor beschikbaar blijft voor andere werkzaamheden. Het type K-70 met een capaciteit van 1000 kg, is voorzien van een drive-in drive-out vorkenframe en is alleen geschikt voor kisten zonder onder dek (planken) onder de kistpallet. Het type K-80 met een capaciteit van 1500 kg, past rechtstreeks op het vorkenbord van de heftruck en is geschikt voor alle courante kistty- pes. De maximale kiphoek van bei de nieuwe kantelaars is 135°. Voor nadere informatie: Wifo- Anema BV, Hogebeintumerweg 37, 9172 GP Ferwerd, tel. 05181-1318, fax 05181-1563. Na grondig ontwikkelingswerk en uitgebreide praktijkproeven is Rumptstad Industries, landbouw- werktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet, erin geslaagd een com pleet nieuwe aanaardplaat op de markt te brengen. De nieuwste ge neratie Rumptstad frezen wordt uit gerust met deze aanaardplaat. De nieuwe aanaardplaat onder scheidt zich door groot instelbereik, ruggen met strakke flanken, goede inzetbaarheid op deze strakke flan ken van schoffelapparatuur, schie tende stand van de elementen in de aanaardplaat waardoor met relatief weinig grond toch een vaste rug op gebouwd kan worden, ook bij hoge re rijsnelheden, demontabele afdekplaat waardoor ruggen opge bouwd kunnen worden bij reeds bo ven de grond staande planten, stabiele gang, een geheel nieuwe ophanging, waardoor eenvoudig en nauwkeurig af te stellen, en de mo gelijkheid tot uitrusten met op- zetstukjes om looftrekken te vergemakkelijken. De momenteel in produktie zijnde frezen voor seizoen 1993 zullen zijn voorzien van deze aanaardplaat. Levering van Rumptstad landbouw werktuigen vindt plaats door G.W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechani satie Bedrijf. De nieuwe aanaardplaat van Rumptstad Aan het leveringsprogramma van heftruck- en hefmastaanbouwappa- ratuur heeft WIFO een tweetal kistenkantelaars toegevoegd, die in plaats van zijdelings, vóórover kun nen kantelen. Doordat het kantel- punt veel verder dan bij een zijdelingse kantelaar van het vorken bord van de heftruck of hefmast verwijderd is, zijn deze kantelaars zeer geschikt voor het vullen van stortbunkers en pootmachines evenals bijvoorbeeld voor het laden van vrachtauto's. De WIFO voorover-kantelaars zijn MS Deosan Super is een nieuw uit gekiend desinfektiemiddel, dat door zijn unieke samenstelling een nog betere desinfekterende werking heeft dan soortgelijke middelen. Het is een vloeibaar desinfektiemid del dat door uzelf kan worden toe gepast m.bv. een hogedrukspuit of een vernevelapparaat bij een tempe ratuur vanaf 5°C. De in werktijd is 5 minuten! Het probleem van laag hangende formalinedampen bij het opwarmen van de stallen, komt bij MS Deosan Super niet voor. Het middel is uitermate geschikt voor het desinfekteren van dierverblijf- plaatsen en bijbehorende ruimten in zowel de intensieve veehouderij als de landbouw. Voor meer inlichtingen kunt u te al len tijde terecht bij Schippers Bladel B.V., Bladel, tel. 04977-82017. -ertje Kante/aar type K-80.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 14